KokoomusJuntti Ei Vaan Osaa.......

KokkareJuntille pitää maksaa yritystuet, niillä ei tunnetusti ole talousjärkeä.
780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

1 000 000 euroa joka tunti maksettava kokoomuskulissien ylläpidosta.

Äänestä

Ei kokoomus ole koskaan osannutkaan, kaikki on pitänyt duunarin tehdä ja maksaa.

Äänestä
  • Duunari on kunnon kansalainen, hän maksaa veronsa ja kustantaa sillä kaikki avustukset, oli se sitten kotimaahan tai ulkomaille. Arvostan veronmaksajia.

    Äänestä

  • lonkerot kirjoitti:

    Duunari on kunnon kansalainen, hän maksaa veronsa ja kustantaa sillä kaikki avustukset, oli se sitten kotimaahan tai ulkomaille. Arvostan veronmaksajia.

    Veroja maksava on idiootti.

    Äänestä

Demarit ovat yritystukien kova puolustaja:

https://yle.fi/uutiset/3-10149157

Suojatyöpaikoja duunareille vain, viis yritystoiminnan kannattavuudesta.

Äänestä

Oikeass ole että suomalainen työläinen on erittäin laiska. Kuitenkaan missään ei ole maailmassa niin laiskaa otusta kuin suomalainen työtön.

Äänestä
  • Linkki "tietoosi", muutoin huuhaata.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OrpoJuntti kirjoitti:

KokkareJuntille pitää maksaa yritystuet, niillä ei tunnetusti ole talousjärkeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu