Haluavatko NATOn kannattajat sotaa

RautaaRajalle

Venäjää vastaan?
Mielestäni se on heiltä aivan johdonmukaista koska NATOa maahamme haluavat.

15

1426

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riituuip

      NATO on länsimainen puolustusliitto se ketä taas hyökkää on Venäjä nytkin vielä Euroopassa liittoutumattoman Ukrainan kimppuun.
      Toisaalta taas kuka sivistysvaltio edes viitsisi hyökätä Venäjälle ei vois varmaan vähemmän kiinnostaa koko Venäjä .

    • TiltuValehteleeAINA

      Nato on perustamisestaan (1949) lähtien käynyt vain kaksi lyhyttä ja voitollista ilmasotaa (Kosovo 1999, Libya 2011). Maasotia se ei ole käynyt laisinkaan eikä kokenut yhtään sotatappiota!

      Nato on rauhanjärjestö ja avaaja on täysin väärässä. Naton kannattaja kannattaa rauhaa!

    • Isäntämaasopimusonihana

      Ruplanassen märkä päiväuni on Naton hyökkäys venäjälle miksi?Haluaako ruplanasse kolmannen maailmansodan? Eikö kätyrin päähän jo uppoa että NATO ON PUOLUSTUSLIITTO SIIS PUO-LUS-TUS-LIIT-TO menikö nasselle perille?

    • Hämmästyny

      NATO on puolustusliitto ja tuo turvaa venäjän adressiota vastaan.

      Vain voima pysäyttää venäjän aggressiot.

      Miksi Venäjä pelkää kuin ruttoa, vahvaa puolustusliittoa?

    • HuldaWainolainen

      Mahtava on ihmisen omahyväisyyden voima ! Esim monilla Neuvostoliiton perustajillakin oli aikoinaan jopa halu kastaa itsensä uudelle nimelle, saadakseen uuden roolin olemiselleen : Josif Vissarionovits Dzugasvili Gruusiasta aloitti uuden paremman elämän nimellä STALIN !

      täällä tämä sama OMAHYVÄISYYDEN voima panee kansalaisen kirjoittamaan Natosta ja Suomen ulko-ja turvallisuuspolitiikasta kuin sisäpiiriläinen ??
      Ja jos tälläinen OMAHYVÄISYYDEN voima törmää vastavoimaan alkaa IMHO - TIRKS -älämölö ja pelokas kansakoulupoikien tapainen homottelu , tms !

      Netti on KYLÄHULLUJEN SAMPO,

      • HuldaWainLoinen

        ''Netti on KYLÄHULLUJEN SAMPO''
        Totta, netissä voi Kontulan pyylevä homopallerokin esittää vaikka naista ja vielä uskoa siihen itsekin, vaikkei kukaan muu uskoisikaan.


      • jklöfdjklöfdjklöfjf

        Joo, mäkin olen ihan NATO- hullu!


      • Oletko koskaan yrittänyt kirjoittaa mitään järkevää, siis mitä tahansa järkevää, yhteenkään ketjuun?

        Oletko koskaan yrittänyt kirjoittaa mitään reaalimaailmaan perustuvaa turvallisuuspoliittista kannanottoa?


    • jottatotuuseiunohdu

      " Nato on keskeinen rauhanturvaoperaatio, joka tapauksessa tänä päivänä" .
      Näin viisaaasti ja totuuden kiteyttäen , sanoi Nobel Rauhanpalkinnolla palkittu presidentti Martti Ahtisaari Natosta ja sen merkityksestä.

      Naton kannattajat haluavat rauhaa ja siksi uskovat viisaaksi länsimaiden muodostaamaan Nato-puolustusliittoon kuulumisen. EU:n väestöstä asuu 95% Naton jäsenmaassa.

    • Me Suomen NATO-jäsenyyden kannattajat kannatamme tuota jäsenyyttä nimenomaan juuri siksi, ettei sotaa Venäjää vastaan enää tulisi. Venäjällä kun ei ole varaa tai haluja joutua sotaan NATO:a vastaan, koska sellaisen sodan se häviäisi.

    • Lääkärisetä

      HuldaWainolainen onko seksuaalinen identiteettisi kateissa,tämä viittaa vahvasti kaksisuuntaiseen mielialahäiriöön

    • YKveteraani

      Minä palvelin rauhanpuolustajana aikoinani.
      Takeena hyvästä tahdostamme meitä oli koulutettu tappamaan.

    • turhaa_filmausta

      Natofanit haluaisivat paremman selkänojan nokittelulleen.

    • Säälittävättävää

      Trussotrolli jauhaa paskaa muutamasta ruplasta.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      82
      7453
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      204
      4734
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      73
      4698
    4. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      76
      4158
    5. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4150
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      33
      3639
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      62
      3092
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      68
      2796
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      40
      1970
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1705
    Aihe