Heti kun uber laajenee paikkakunnalleni aloitan ajamisen. Täytyy käydä tekemässä koe ja hakea lupa. Vakuutukset oli halvat . Y tunnuskin on ja verot maksan niinkun kuuluukin. Autoksi parinvuoden vanha 520xdrive
Tuleva taksiyrittäjä
Tervehdys.kollegat
102566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jaha.+Taas+näitä,+jotka+haluavat+maksaa+kyydinvälityksestä+25%+bruttotuloistaa.+Ajattelit+sitten,+että+sulle+jäisi+laskujen+maksun+jälkeen+jotain+itsellesikin?
Haen uberilla kokemuksen. En toki ole viimeisillä matkassa vaan autoalalla tahkottu viimeisenä 15v reilu tili ja en ala ajamaan rahan takia. Mukavaa tekemistä automiehelle ja mistä sen tietää vaikka saisi bisneksenkin siitä. Aika näyttää. Uberilla ehdot ja apu alkavalle yrittäjälle kohdillaan.
Opettele äpärä valehtelemaan! 😂
Parasta hommaa ajaa uuper jää löysää
Ei+se+25%+ole+paha,+kun+on+kokoajan+poka+päällä+eikä+tarvii+seisoskella+tyhjänä+tolpilla++ja+uberin+kautta+saa+sikahalvan+taksivakuutuksen,+auton+pesun,+renkaat+ja+korjaamon.+Ei+paha.
Sillä välin ,kun olet töissä Uber käy panemassa muijaasi.
Ai niin Suomessa kaikki on toisin.. muualla maailmassa Uber kuskit ei välttämättä montaa kyytiä päivässä aja. Virossa Taxify kuski tekee 14 h päiviä ja saa just sen verran kasaan että saa auton maksettua.
Kannatan ubreria non antanut leipää jo pitkän alkaa kootos
Maksamalla+25%+välityspalkkion++nimenomaan+kannatat+Uberiä
Toivottavasti tulee pian sinne sun paikkakunnalles niin ei tarvii sunkaan työttömanä vetelehtii.