Nurin on koko puhelinpaletti kaikilla alueilla.
Vastaaminen kestää useita tunteja, osassa alueita on pois käytöstä kokonaan.
Vastaaminen kestää useita tunteja, osassa alueita on pois käytöstä kokonaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Syyttäkää ihanaa Liikennekaari tietäjää, ei nykyisiä takseja!
Ilimanko noon haukkunna sitä! Kaks tuntia mummo puhelimessa eikä vastausta. PeRRRRkele!!!
Onneksi on Pro eikä mikään amatööri.
Tämäkös se oli se "luotettava ja kustannustehokas palvelukonsepti" mitä suurilla suilla mainostettiin ? Olisi ehkä kannattanut pitää suu säkkiä myöten. Voi voi, miten sairaat, syyttömät ihmiset kärsii. :(
Keski-Suomesta puuttuu kuulemani mukaan vielä lähes 200 autoa tuosta orjasopimuksesta.
Pro-ukon kuulemani mukaan on parasta. Kuulemani mukaan. Kuulin, että Keski-Suomi on suljettu, niin ei sinne enää kukaan pääse. Kuulemani mukaan. Kuulemani mukaan. Kuulemani mukaan. Niin, kopilla kuulin. Kuulemani mukaan.
Pro ainoa hinnat korkeammat kuin muilla,kuten Kuopio Taksi 1 set.Vertailkaapas näin on
Miksi ei vastaa,johtajien palkat huippua suomessa..
Kehuvat niin herrat K V Kuin S R.Me mällään nyt on paaluu
Heitteillejättö on tullut takaisin. Kun ei ole sopimuksia, ei ole kenelläkään vastuuta. Mielestäni asia on jo hätätilanne eli huolehtikoot 112 hätäasiat. Mutta he ilmeisesti viisveisaavat. Hyvä Suomi. Esimerkkivaltio. Kohta ollaan kansainvälisen oikeuden syytelistalla. Mutta pääasiahan on, että rahaa tulee ulkomailta ovista ja ikkunoista. Tuleekohan kauan aikaa näiden heitteillejättöjen
jälkeen?
Onkos Sipilällä tai Bernerille Pro-keskuksen osakas, mittarinvalmistaja Semelin osakkeita? Ai niin, eihän sitä nykyään saa edes selville!
Edullisin palveleva Taksi Kuopiossa on Vie Vie Taksit.
Sopimusajot,ja kilometrit edullisemmin. Vertaa ja valitse
Vie Vie Taksi
Eikö tämä mennyt justiinsa niin kuin Perneri, mamuille talonsa antanut Sipilä sekä taustalla kitaran kanssa kompannut Mikkis toivonutkin. Saadaan Semelin omistaja, joka omistaa kolmanneksen tästä Pro (ei amatööri) Keskuksesta pakkomyytyä uudet mittarit hyvällä hinnalla autoilijoille, joilla on hyvät mittarit. Sekä vielä kuukausimaksut niistä, että ne saadaan pysymään toiminnassa.
Sitten ihmetellään kun pitäisi kaikkien lisäkulujen jälkeen ajella kolme vuotta vanhoilla taksoilla, joihin on tehty liki 20 rosentit alennus.
Vielä ymmärrän, että sopparin on tehnyt autoilija, joka ite ajamalla voi juuri ja pysyä hengissä.
Ei noilla soppareilla kyllä palkkoja makseta rengeille.
Voittajat+alkaa+selvitä.+
Semel,+laitteita+menee+sikana
Kela,+eipähän+tarvitse+maksella+kyytejä+niin+paljon+kun+tarvetta+olisi,+kiitos+Pro+Keskus+ja+osin+muutkin+palvelukeskukset.+
Taitaa+Kelalla+sompailtu+10%+säästöt+nousta+reilusti.+Hyvä+nykyinen+hallitus.+Tämä+taksiuudistus+oli+hieno+veto.+Joillakin+vain+leikkaa.+
Eiköhän+Hillotolpan+Soiniki+ole+tyytyväinen.+
Hyvä+Suomi+nousuun
Ei mitään hätää digilisaatio hoitaa kaikki kulkee kimppa kyydillä ja halvalla koko suomessa. Kaiken maailman konsultit vakuuttaa B.lle . Että hyvin menee.
Viellä näin elokuusaki lapissa tuon prokeskuksen kans suuria ongelmia. Ei päässyt kuntoutukseen ollenkaan ku ei ollut sopivaa autoa tarjolla. Harmittaa hirveästi ei ollut viime talvena tälläista. Puhelimeen vastataan jo alle tunnissa mutta ei se auta.
Iso säästö tulee kun sairaat kuolee. Anne ottaa 40 luvulta mallia tapetaan tarpeettomat. Tosin nyt ei käytetä kaasua vaan jätetään vain köyhät vanhat/sairaat kotiin.
Tietääkö kukaan keinoa miten voisin mennä kuntoutukseen ilman että tilaa prokeskuksen kyytiä. Olis pakko päässä. Mietin jo et jos soittais ambulansin nii pääsis ainaki lähelle.
Ei ole varaa maksaa yli 400€ kyytiä.
Kävele
Tuo oli sit varmaan Pro Keskuksen virallinen kanta.
Tänään tuli etelälapissa 4 proon kelataksia vastaan samaan suuntaan asiakkaat kyydissä ,kymmenen kilometrin matkalla kun ajoin koululaisia. Vastaan tuleva kolleeka pisti viestiä että hyvin toimii proon yhistely😁
Entä kuljetusta tarvitsevien nökökulma. Taksia ka Jyväskylään kestää 1,5 tuntia, lääkärissä käynti 30 minä ja paluukyyti 1,5 tuntia. Äitini kontrollikäynti Jyväskylän keskussairaalaan kesti eilen kahdeksan tuntia. Melko raskas matka selkäkäsairaalle, tekonivelpotilaalle. Kimppakyyti eri paikkakuntien kautta, kaikkia huonoja sivuteitä pitkin aiheutti valtavat kivut. Yksi päivä menee nyt toipumiseen vahvoja kipulääkkeitä syöden ja seuraava vastaava kontrollireissu viikon kuluttua. Kenen etuja tämä toiminta tukee. Ei ainakaan hoitaa toi tarvitsevan potilaan. Tässä ei ole mitään järkeä.