Palstan tarkoitus?

Onko palstan tarkoitus, että jokaisessa viestissä pilkataan perussuomalaisia?
Palstan voisi kokonaan poistaa, koska se ei palvele muita kuin kieroutuneita persuja vihaavia trolleja.
521820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

Korjataan, ettei liikaa naurata:
..Kieroutuneita, persuja vihaavia trolleja.
Pilkku kohdalleen.

Äänestä
  • Keskustelu Perussuomalaiset
    Palstalla käsitellään Perussuomalaisten habitusta, edesottamuksia, tapoja, vajavuuksia, traumoja, käyttäytymismalleja, sukujuuria, ruumiinrakennetta, perversioita, tuomioita, uskomuksia, sairauksia ja maailmankatsomusta.

    Äänestä

  • Perussuomalaisten uskotaan polveutuvan maasiasta, mutta asiasta on myös toisenlaisia käsityksiä.

    Äänestä

  • liian_siisti_eläin kirjoitti:

    Perussuomalaisten uskotaan polveutuvan maasiasta, mutta asiasta on myös toisenlaisia käsityksiä.

    hmmmmm... ilmeisesti itse olet viettänyt lapsuutesi kuunnelen faijas surkeita vitsejä. Tuo tauti kun periytyy :)

    Äänestä

  • "Onko palstan tarkoitus, että..."
    Tietenkin on, miksi persujen kohdalla pitäisi tehdä poikkeus? Kaikkien puolueiden palstoilla pilkataan kyseessäolevaa puoluetta.
    P.S. Pilkku on ihan oikeassa paikassa, ei sitä tarvitse korjata.

    Äänestä

Palstan tarkoitus on se että vasurit pääsevät tuulettamaan lepakot vintiltään. Paskat tosin sinne jää.

Äänestä
  • Paskaa..

    Äänestä

Totuus on se, että persut ovat täysin ansainneet kaiken arvostelunsa. Turhaa siitä(kään) on mieltään pahottaa. Jos persupolitiikka ei kestä arvostelua, voisi hyvin niin turhan puolueen lopettaa, ei palstaa.

1Äänestä
  • Mitä " arvostelua " mielipuolinen jatkuva älämölöö on?

    Äänestä

  • älä.selitä kirjoitti:

    Mitä " arvostelua " mielipuolinen jatkuva älämölöö on?

    Vasurien mölinä on niuvanniemi-tasoa, hehehehehehehe
    Vasurien lempiaiheethan ovat homoilu ja perseet, aika suppea maailmankuva näillä vasureilla.

    Äänestä

  • prideGayvasuri kirjoitti:

    Vasurien mölinä on niuvanniemi-tasoa, hehehehehehehe
    Vasurien lempiaiheethan ovat homoilu ja perseet, aika suppea maailmankuva näillä vasureilla.

    paskaaa..

    Äänestä

Ei s24 mitään puolueiden edustussivuja ylläpidä, vaan *kunkin puolueen nimen alla keskustellaan kyseisestä puolueesta, niin hyvässä, pahassa, rumassa kuin kauniissakin eikä pikku pilkka tai huumori ole kielletty.

Suuria ongelmia tämän käsittäminen näyttää tuottavan kaikkein fanaattisimmille ja latvalahoimmille kyseisen puolueen kannattajille. Toinen ylivoimainen asia näytttää olevan se, ettei osata mennä sen puolueen keskusteluosioon, jota joku tällainen tyhjäpää haluaa arvostella tai pilkata. Tällä Perussuomalaiset osiolla tällainen sanoisinko hieman enemmän kuin hiukan vähemmälle järjen jaloa kastetta saanut meuhkaa ja pilkkaa vasemmistoa ja kommunisteja.

Sitten kun toiset pysyvät aihealueessa ja keskustelevat tai pilkkavat täällä perussuomalaisia tuosta provosta johtuen. Ei pienen poloon järki enää riitäkkään asian neutraaliin käsittelyyn, vaan aletaan vaatia koko palstan lakkauttamista ja tehdään täysin asiallisista kommenteista ilmoituksia ja poistovaateita.

Noh ongelma on yleinen ja joka puolueen alla on torveloita, joille tämän asian käsittämien on ylivoimasta, he kuvittelevat olevansa keskustelussa kyseisen puolueen keskustoimistolta ylläpidetyssä puolueeliitin puoluetta ylistävällä ja kirkastavalla saitilla. Ja kovasti kampoihin pistäömällä saavansa kunniamaininnan kultakehyksissä kyseisen puolueen seinälle ja seuraavassa puoluekokouksessa hänestä tehtävän puolueen presidenttiehdokasta ja kunniajäsentä.

Yksi selkeä linja tässä öyhkäämisessä on, mitä pienempi, hajanaisempi ja pahemmassa jamassa puolue on, sitä hullumpia ja fanaattisempi kommentaattoreita puolueen puolesta kyseisen puolueen palstalle löytyy.

Eli avauskysymykseen voi vastata, että sekin on yksi palstan tarkoitus ja kysyjä on siis käsittänyt asian täysin oikein. Tosin kehuakin saa jos joku aihetta löytää, ei sekään ole kiellettyä.

Äänestä

"Palstan voisi kokonaan poistaa,...."
Eipä ole lisättävää. Persut voisivat siirtyä hommafoorumille mutta sielläkin heitä nykyään pilkataan. Uusnatsien sivustot ovat ehkä rasistipersuille vielä avoinna.

Mistä persuja pilkataan? Heidän omista ulosteistaan jotka haisevat tosi pahalle. Käytännössä persut ovat kiukkuuntuneet omiin ulosteisiinsa. Ottaisitte opiksi ja ryhtyisitte juttelemaan asioista.
Persuilla on yksi Johtajansa teema, ulkomaalaisvihan levittäminen pääaineena. Sitä seuraa uskontoviha, homoviha, ruotsalaisviha, ammattiliittoviha, työväenliikkeen viha, marxin viha, Vihreiden viha ja muuta moskaa. Kun teidän ulostukset tuodaan lautasella nenänne eteen olette muka närkästyneitä.
Timo Soini sanoi osuvasti: Sitä saa mitä tilaa.

Lukijat ymmärtävät että olette vähän kaikessa jälkeenjääneitä mutta se ei oikeuta hyväksymään tolloutta, parjaamista parjaamisen jälkeen. Varsinkin Sijoitusneuvojanne on tolkuton ääliö - monistaa palstoille konekäännettyjä tekstejä tarkoituksella ettei itsekään ymmärrä sepustuksiaan.

Keskittykää persuomalaisuuden foorumeille. Haukkukaa siellä keskenänne kaikkea liikkuvaa. Voitte vapaasti seurata paavia ja lasten katolista hyväksikäyttöä.
Ihmiskunta toivoo, että joskus omaksuisitte ihmisyyden perusaatteeksi. Onko se paljon pyydetty.

Ajatelkaa millaista hevosen ulostetta esim. ISOPERSE-persu suoltaa palstoilla. Hän haluaa teidän kaikkien haukkuvan lihavahkoja ihmisiä mitä karmeimmin. Ajatelkaa miksi teitä pilkataan oikeutetusti. Tuhatvarmasti kannattajissanne on pulskiakin kansalaisia. Onko lihavuuden parjaaminen teistä hauskaa? Onko se kannanottoa yhteiskunnallisiin kysymyksiin.

Äänestä
  • Vasuri on sekoittanut keskustelun ja vihapuheet toisiinsa.
    Vasuri huomio, vihapuheesi ei ole keskustelua.

    Luettelepa nyt saman tien kaikki vasureiden tekemät aloitukset homoudesta, perseistä, lapsiinsekaantumista ym.

    No eikö huvita? hävettääkö ??

    Äänestä

  • vihaajavasurit kirjoitti:

    Vasuri on sekoittanut keskustelun ja vihapuheet toisiinsa.
    Vasuri huomio, vihapuheesi ei ole keskustelua.

    Luettelepa nyt saman tien kaikki vasureiden tekemät aloitukset homoudesta, perseistä, lapsiinsekaantumista ym.

    No eikö huvita? hävettääkö ??

    Aiheesta ei ole muita kuin persujen viestit, todella paskamaiset viesti kuten ISOPERSEELLÄ - itse mainostaa itseään. On ehkä löyhäperäinenkin!
    Kokoomuslaisena kauhistun persujen sivistyksen barbariaa.

    Äänestä

Näyte ISOPERSEEN älyttömyydestä:

" iSOPERSEMERJaaagggd
3.7.2018 18:04
Uusi
Missä matu siellä ongelma tämä on totuus ."

ISOPERSETTÄ voisi aivan hyvin nimittää mielipuoleksi hulluksi vaikka näyte tästä viestiketjusta on lievä.
Mikäli haluatte, ISOPERSEEN viesteistä muiden puolueiden palstoilta löytyy ja ovat todella perseestä. Vielä vedetään mukaan jeesuksia vihapropagandan tueksi saakelin tollot.

Äänestä

tään isoperumersjagrr:n vois kyllä viedä kansalaistuomioistuimen tuomittavaksi..

Äänestä
  • Johonkin hoitoon ainakin, kirjoittelee itselleen ja vastaa itselleen. Jokainen osaa jo sujuvasti ohittaa tuon tyhjänpäiväisyyden, mutta itselleen olisi parasta jos saisi asiansa jollain tapaa pääkopassaan kuntoon. Ehkä hänellekin sitten löytyisi joku oikea ystävä, eikä aikaa tarvitsisi tuhlata täällä tyhjänpäiväisyyksien palstalla aamusta iltaan.

    Äänestä

Vasuriparka itkee kun totuus kolahtaa hhhe mahtaa olla elämäsi melko tylsää hhhe.

Äänestä

Näkeehän sen kirjoitustyylistä, että Isoperse-persu on viittä vaille hoitolaa vailla.

Äänestä

Juuri näin. Persut on täyspaska ääripuolue, taitaa olla puoluekartalla äärimmäisin. Joten saatte ottaa kuraa viisi kertaa enemmän kuin muut puolueet. Painukaa vittuun ihan jokainen.

Äänestä

Persujen saavutukset eivät ole edes käytetyn vessapaperin tasoa. Niin tyhmää porukkaa, etteivät osaa edes hävetä!

Äänestä

Perustahvojen pilkkaaminen on ykkösjuttu!

Äänestä

Sipilän hallitus; Ellet pilkkaa persua päivittäin, menetät työttömyyskorvauksesi.
Minne ISOPERSE-persu katosi? Vetikö läskit veteläksi?

Äänestä
  • Ilkeä 83 v äitipuoli komensi sen iltanuolulle ja sitten nukkumaan..

    Äänestä

Palstan tarkoitus on se, että s24:n omistavat tahot tienaavat rahaa mainoksilla

Äänestä
  • Millä mainoksilla?

    Äänestä

Palstan yksi tarkoitus on paljastaa valtavirtalietteen mukana kelluva kuona. Osa näistä "einsteineista" ei edes tiedä, miksi kirjoittavat PS-vastaisia kommentteja. He vain kuvittelee, että niin pitää tehdä, kun toisetkin tekee. Se on yksi ihmisen perisyntejä, että ei osata/kyetä selvittää asioiden oikeaa laitaa ja/tai ei uskalleta olla eri mieltä. Suomalaisia viedään niin helposti kuin märkää rättiä. Jos kansa olisikin rohkeaa ja älykästä, niin Sipiläkin olisi kannettu jo ajat sitten torille ja pyöritelty tervassa ja höyhenissä ja potkittu kortistoon. Meillä harjotetaan suljettujen ovien politiikkaa, heikennetään kansan oikeuksia ja hyvinvointia, tuhotaan omat markkinat yms. ja kansa vaan katsoo vierestä, eikä tee mitään. Demokratiaan ei pitäisi kuulua se, että kumarrellaan ja nöyrrytään poliitikkojen tekemisiin, jos on selkeästi yhteiskunnalle haitallisia. Suomalainen perustollo on kuitenkin sellainen, että kun poliitikko vaikka myy maan, niin tollo alkaa valehdella itselleen ja toistamaan mantraa toiminnan "oiketuksesta". Ehkä juuri siksi suomalaisuus kuolee sukupuuttoon. Ikiroutainen järjenjuoksu, arkuus yms. on ymmärrettävästi itsetuhoisia elämäntapoja.

Äänestä
  • Unohdin mainita se pahimman kuonan, eli vasemmistovammaiset. Siitä ihmiskuonasta tuskin tarvitsee yksityiskohtaisesti alkaa kertomaan. Motiivit on yhtä yksitoikkoinen kuin moottorisahalla.

    Äänestä

  • Kirjoitit asiaa.
    Politiikot, jotka ovat Suomelle haitallisisia pitää olla arvostelun kohteena.
    Olemme samaa mieltä, että persujen arvostelu on perusteltua.

    Äänestä

  • Aivan koska eivät halua teidän vihervasemmistolaisten unelmaa kehitysmaamuslimeiden Islamilaista kalifaattia suomeen...... kyllähän sitä pitää arvostella......

    Äänestä

Jotenkin on jäänyt hieman semmoistakin makua, että joskus on ollut sellaisiakin kirjoituksia, joissa persut haukkuu/morkkaa kaikkia, mutta etenkin vihervasemmistoa. Ja olenkin erittäin monta kertaa udellut haukkumisen/morkkailun taustoja. Mitä pahas vasurit ovat Suomessa ja Suomelle tehneet? Entä vihreät? Tämä piirre on kovin vahva persuissa. Tuntuu kuin asioihin petehtymättömät hetken hurmassa syytävät yhtenä pötkönä ulkoa oppimiaan fraaseja pystymättä määrittämään minkäänlaista motiivia vaahtoamisilleen.

Äänestä
  • Onko suomen Islamoiminen kehitysmaamuslimeilla jokin fraasi, vai olisiko se ihan totta että vihervasemmisto haluaa Islamisoida suomen kehitysmaamuslimeilla, mietippä sitä.

    Äänestä

  • IslamKylässä kirjoitti:

    Onko suomen Islamoiminen kehitysmaamuslimeilla jokin fraasi, vai olisiko se ihan totta että vihervasemmisto haluaa Islamisoida suomen kehitysmaamuslimeilla, mietippä sitä.

    Tottahan ne tulee tänne kun Perussuomalaiset hallituksessa yhdessä muiden hallituspuolueiden kanssa kutsuivat tänne ja lupasivat maat ja taivaat. Ja sitten persuedustajat vielä näyttävät, että täällä vallitsee hyvin samantapainen naista alistava kulttuuri, jossa mies voi tehdä mitä tahtoo ja jäädä sitten pitkälle kovarahaiselle saikulle. Autollakin saa ajaa estepylväisiin ja vaatia korvausta valtiolta autoon tulleista vioista.

    Äänestä

  • IslamKylässä kirjoitti:

    Onko suomen Islamoiminen kehitysmaamuslimeilla jokin fraasi, vai olisiko se ihan totta että vihervasemmisto haluaa Islamisoida suomen kehitysmaamuslimeilla, mietippä sitä.

    Persut olivat etunenässä hallituksessa hamuamassa mamuporukkaa tässä joku aika sitten. Nyt on jälleen takki kääntynyt ja paskapuhetta pukkaa.

    Äänestä

  • audi_scania kirjoitti:

    Tottahan ne tulee tänne kun Perussuomalaiset hallituksessa yhdessä muiden hallituspuolueiden kanssa kutsuivat tänne ja lupasivat maat ja taivaat. Ja sitten persuedustajat vielä näyttävät, että täällä vallitsee hyvin samantapainen naista alistava kulttuuri, jossa mies voi tehdä mitä tahtoo ja jäädä sitten pitkälle kovarahaiselle saikulle. Autollakin saa ajaa estepylväisiin ja vaatia korvausta valtiolta autoon tulleista vioista.

    huom. timppa ei ole persu

    Äänestä

  • timppa_ei-persu kirjoitti:

    huom. timppa ei ole persu

    Timppa on täysin sinipersu.

    Äänestä

  • timppa_ei-persu kirjoitti:

    huom. timppa ei ole persu

    OLI TUOLLOIN TIMPPA PERSU JA KAIKKI PALSTAN AIVOKÄÄPIÖPERSUT HUUSI JEE JEE TIMO RULES!

    Äänestä

  • IslamKylässä kirjoitti:

    Onko suomen Islamoiminen kehitysmaamuslimeilla jokin fraasi, vai olisiko se ihan totta että vihervasemmisto haluaa Islamisoida suomen kehitysmaamuslimeilla, mietippä sitä.

    Muslilemeja on väestöstä alle prosentti, äärimuslimeja muutama kappale. Suurempi vaara on Suomen persuttuminen,

    Äänestä

  • IslamKylässä kirjoitti:

    Onko suomen Islamoiminen kehitysmaamuslimeilla jokin fraasi, vai olisiko se ihan totta että vihervasemmisto haluaa Islamisoida suomen kehitysmaamuslimeilla, mietippä sitä.

    No niin, mennäänpä faktoihin. Mitä tapahtui maahanmuuttajien määrälle, kun persut vihdoin pääsivät hallitukseen päättämään ja toteuttamaan Juho Eerolan johdolla laadittua maahanmuutto-ohjelmaa? Maahanmuutto moninkertaistui kerta heitolla persujen seuratessa tilannetta katseella. Muutos oli todellakin tuntuva, joten eiköhän tämä persujen osaaminen ole nyt nähty.

    Äänestä

Lyödään lyötyä persua.. hähähähähäääää

Äänestä

Persut ovat ainoa puolue suomessa joka vastustaa suomen Islamoimista.

Äänestä
  • Vastustaa suurella mamutuksella ja vyörytyksellä? Voihan vittu mitä paskaa taas.

    Äänestä

  • Kannatan myös persujen palsamoimista..

    Äänestä

  • Kunnioitan ajatteluasi raikuvin vatsakaasuammunnoin. Mitähän ihmeitä sieltä persureuhkasta vielä löytyy, eli monta hupia on vielä näkemättä tuosta teatterista. Eiks je?

    Äänestä

Milloin Perussuomalainen puolue vetoaa Saudi-Arabian persuihin, että jokaikinen suomalainen, olipa persu tai ei, on karkotettava sieltä Suomeen

Äänestä

Persut ei jaa kakkosta! Se on aina ja edelleen varattu Timpalle!

Äänestä

SE ON SE sairas Kysyjä = antipersux joka on vuosia addiktoitunut nettiin vanha ukkeli
joka ei kirjoita minkään puolesta tai aja mitään mutta sairaassa nihilismissään kirjoittelee rivouksia tänne ja myös kopioi iltalehtiä ja sellaisia ikään kuin eivät lukijat itse osaisi lukea lehtiä

makeaa tälle sairaalle antipersux - häirikölle

ovat sellaiset kuten Hakkarainen ikään kuin täällä joku voisi jotain sanoa Hnen puolesta muuta kuin hänet pitäisi savustaa puolueesta mitään parannuskeinoa juopolle ei tietenkään voida antaa eikä kansanedustajaa helpolla voida erottaa

ANTIPERSUXELLA ON LISÄKSI KIRJATTU TILI HÄIRIKÖINTIÄ VARTEN ELI AIVAN SAIRASTA VALMISTELTUA PUUHAA


Antipersux ensin aloittaa ja sitten mölisee jatkoa itsensä kanssa yksinään keskustellen
ANTIPERSUXELLE MILLÄÄN EI OLE MERKITYSTÄ, KOSKA HÄN KÄRSII VIERAANTUMISESTA JA TYHJYYDESTÄ TUNNE-ELÄMÄSSÄ ja siksi on uskottavaa
että hän ei edes äänestä ja viis veisaa puolueista tai niiden maineista

eikä tietenkään kannata ketään ei esim. vasemmistoa

Sairaudessaan Antipersux aloitti yllä raivolla
Antipersux ei ole "vasemmistolainen" kuten ehkä joku luulee tai olettaa, hän ei tue ketään vaan on tyypillinnen nihilisti-nilkki, eli Li Anderssonin tenho ei tyydytä häntä vaan
Antipersux saa raivoonsa balsamia vain täällä kirjoittamalla pilkkakirjoituksia Huhtasaaresta tai Halla-ahosta ja siihen malliin

Antipersux myös PEUKUTTAA ITSE ITSEÄÄN omia älyvapauksiaan siis
eli hänellä on täällä sitä varten KIRJATTU TILI
nimimerkki ruuttamopo_persu
Antipersux on tyhjyyden kokemisessaan siis järjestäytynyt häirikkö, sairasta sekin

Äänestä

Homppelisuuntautunut Sijoitusneuvoja heräsi. Puute polttaa takamuksia.
Huijatut persut eivät jaa enää persettään hänelle. Sebukin lakannut antamasta
Vierailla foorumeilla Sijoitusneuvojaa pidettäneen pöhelönä. Aiheesta, koska kirjoittelee pelkkiä pöhlöjä.

Äänestä

Pilkkaa persuismia kerran päivässä ja lunastat taivaspaikan kuoltuasi.
Lähde: Jessen päiväkäsky 11.7.2018 kiertoajelulla Helvetissä

Äänestä

Se on niin että sitä saa mitä tilaa!

Äänestä

Kyllä apinakin osaa voltin heittää, mutta Huhtasaari ei saanut loikata. Kärrynpyöränkin kopsii tytöltään. 8´(

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hiekkalaatikko.teille kirjoitti:

Onko palstan tarkoitus, että jokaisessa viestissä pilkataan perussuomalaisia?
Palstan voisi kokonaan poistaa, koska se ei palvele muita kuin kieroutuneita persuja vihaavia trolleja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu