Maikka raivosi sikana

Lilly1975

"Tossa meinasin ajaa kanttariin ja se maikka raivosi aivan sikana".
Ope sattui tietämään kenestä toisesta maikasta oli kyse ja kysyi oppilaansa kaverilta, joka istui takapenkillä, oli halunnyt mukaan ajotunnille.

Siis tarkoitatko että sejase maikka huusi, sikana ?

Tyttö takapenkillä oli mennyt aivan vaikeaksi ja yritti päästä eroon tilanteesta.

KYSYMYKSENI NUORILLE.
Miksi joillain teistä on noin vahva pyrkimys antaa väärää todistusta muista saadaksenne tuoda itseänne esiin?
Vanhempienne vai kenen hyväksyntää kerjäätte?

6

1564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lilly1975

      Kertokaa muitaki autokoulukokemuksia, liiottelematta.

    • blondii

      Kanttareihin saa törmätä aivan hyvin, sitä varten ne on tehtykii!

    • Karimo

      Eikö kanttarit oo rajana autojen ja jalkulkijoiden välillä eikä törmäilyä varten.

      No, mun sisko oli hermona ajotunneilla ni sen vanha ope (eläkeläinen ?) oli pitänny toisinaan kättään systerin reidellä. Ei se sitä ollu häirinny kun ei siinä ollu mitään lähentelytarkotusta mut systeri vaan sano ettei se ehkä kuitenkaa ihan oikein ollu.

    • Lilly1975

      Siis mä' sain kerran maistaa tota jäätelöä ja se oli aivan taivaallsta, siis mä olin aivan ekstaasissa ja ajattelin et syön sitä koko loppuillan vaikka lihoisin kuinka paljon.

      Siinä lainaus kaupan hyllyjen välistä kahdelta nuorelta neidolta. Mistä nuo ylisanat tulee? Miksi ette puhua asioista niiden oikeilla nimillä? Miksi kaikki pitää olla niin ekstaasia vaikka ei oliskaan?

    • aivanmieletöntä

      Oliko se pukeutunut siaksi?

    • Oppipoppilas

      Viisitosta vuotta sitten ajoin kortin ja silloin haukuin teoriatuntien pitäjän aivan taidottomaksi, koska ei kertonut perusasioita lähes ollenkaan.

      Vasta vuosia myöhemmin olen tajunnut, et se kertoi mulle liian syvällisiä asioita, koska en ollut tehnyt kotitehtäviä ja perehtynyt niihin perusasioihin.

      Tarkoitus olis ollu kotona tutustua alkeisiin jotta sitten teoriatunneilla ymmärtäisi niitä hieman syvällisempiä juttuja mitä maikka kertoi mm. omien kokemustensa muodossa.
      No sorry vaa, maikka sai turhat haukut, kirjallisena valituksena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      121
      1667
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe