Maikka raivosi sikana

Lilly1975

"Tossa meinasin ajaa kanttariin ja se maikka raivosi aivan sikana".
Ope sattui tietämään kenestä toisesta maikasta oli kyse ja kysyi oppilaansa kaverilta, joka istui takapenkillä, oli halunnyt mukaan ajotunnille.

Siis tarkoitatko että sejase maikka huusi, sikana ?

Tyttö takapenkillä oli mennyt aivan vaikeaksi ja yritti päästä eroon tilanteesta.

KYSYMYKSENI NUORILLE.
Miksi joillain teistä on noin vahva pyrkimys antaa väärää todistusta muista saadaksenne tuoda itseänne esiin?
Vanhempienne vai kenen hyväksyntää kerjäätte?

6

1548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lilly1975

      Kertokaa muitaki autokoulukokemuksia, liiottelematta.

    • blondii

      Kanttareihin saa törmätä aivan hyvin, sitä varten ne on tehtykii!

    • Karimo

      Eikö kanttarit oo rajana autojen ja jalkulkijoiden välillä eikä törmäilyä varten.

      No, mun sisko oli hermona ajotunneilla ni sen vanha ope (eläkeläinen ?) oli pitänny toisinaan kättään systerin reidellä. Ei se sitä ollu häirinny kun ei siinä ollu mitään lähentelytarkotusta mut systeri vaan sano ettei se ehkä kuitenkaa ihan oikein ollu.

    • Lilly1975

      Siis mä' sain kerran maistaa tota jäätelöä ja se oli aivan taivaallsta, siis mä olin aivan ekstaasissa ja ajattelin et syön sitä koko loppuillan vaikka lihoisin kuinka paljon.

      Siinä lainaus kaupan hyllyjen välistä kahdelta nuorelta neidolta. Mistä nuo ylisanat tulee? Miksi ette puhua asioista niiden oikeilla nimillä? Miksi kaikki pitää olla niin ekstaasia vaikka ei oliskaan?

    • aivanmieletöntä

      Oliko se pukeutunut siaksi?

    • Oppipoppilas

      Viisitosta vuotta sitten ajoin kortin ja silloin haukuin teoriatuntien pitäjän aivan taidottomaksi, koska ei kertonut perusasioita lähes ollenkaan.

      Vasta vuosia myöhemmin olen tajunnut, et se kertoi mulle liian syvällisiä asioita, koska en ollut tehnyt kotitehtäviä ja perehtynyt niihin perusasioihin.

      Tarkoitus olis ollu kotona tutustua alkeisiin jotta sitten teoriatunneilla ymmärtäisi niitä hieman syvällisempiä juttuja mitä maikka kertoi mm. omien kokemustensa muodossa.
      No sorry vaa, maikka sai turhat haukut, kirjallisena valituksena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      28
      2380
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      60
      2272
    3. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      67
      1885
    4. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      65
      1768
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1707
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      83
      1638
    7. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      116
      1512
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      105
      1262
    9. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      5
      1130
    10. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1077
    Aihe