Löytyykös palstalla tietoo?
Mikä on Lauri Tähkän oikea nimi?
19
2380
Vastaukset
- Eestinpoikia
Konstantin Pähk, Georgin sisarenpoika.
- datakatve
PIIIIIIIP!!! Väärin, 2 viikon grillauskielto sinulle, sori.
- kilautankaverille.arvaan
mauri töhnä.
- katso.v.googlesta
Jarkko Tapani Suo. (opi googlailemaan.)
- Auraååå
Lauri Tapani Suo https://fi.wikipedia.org/wiki/Lauri_Tähkä
- Auraååå
Sori, painovirhepaholainen siis Jarkko Tapani Suo.
- onkovirallista
Lainaus wikipediasta: "Lauri Tähkä (oik. Jarkko Tapani Suo, s. 9. marraskuuta 1973 Vaasa)[1] on "
sivu on päivitetty 1.7. Kait siinä olisi mainittu, jos Tähkä olisi virallisesti muuttanut etunimensä Lauriksi??
- heheheeeeeeee
suo siellä vetelä täällä
- wowowow
Suo anteeksi, vastausaika umpeutui.:)
- muistantämän
18.4.2012 Iltasanomat
Nykyisin Voice of Finland – kilpailun tuomaristossa vaikuttava Lauri Tähkä oli kaukana Etelä-Pohjanmaalta vuonna 1995.
Sanomien arkistojen kätköistä löytyy kuva, jossa nykyinen rocktähti Lauri Tähkä oli vielä Jarkko Suo ja töissä pohjoisella Kesoililla.
Tammikuussa vuonna 1995 otetun kuvan kuvatekstissä kerrotaan, että tuolloin 21-vuotias Jarkko Suo myy keskiolutta vaikka aamuyön tunteina Ouluntullin Kesoililla.
17 vuotta myöhemmin moni asia on toisin. Kesoilista on tullut Neste ja Suosta Lauri Tähkä.
-----
Kesoil Ouluntullin Kesoil-kaupan myynnistä on keskioluen osuus n. 80%. Jarkko Suo myy keskiolutta vaikka aamuyön tunteina, lukee tämän 11.1.1995 päivätyn kuvan kuvatekstissä.- adcxqewdc
Unohtunut linkki tässä: https://www.is.fi/viihde/art-2000000496308.html
-onpas poikaisen näköinen.
- homopiirien.salaisuus
Aira Samulin.
- MuistaisinOlevan
Ihmemies Ropinin siskon poika Jokke.
- Keino-elin-näkimenä
Toinen Lauri Tähkän silmistä on lasisilmä, nuoruudessa tapahtuneen onnettomuuden seurayksena. Tähkän kuvasta on vaikea päätellä että kumpi silmistä on keinosilmä, niin hyviä replikaatioita syntyy nykyään lasipajoissa.
- orasviljanen
Lassi Röyhy?
- mihrdll
Vai oliko joku halvaus, niin muistan lukeneeni.
- tietoa.sulle
Se on Kirkan veli.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733614Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91971Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2251315- 1341186
- 1001063
- 1081036
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil681001- 60974
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6965- 35876