Mikä on Lappajärven levätilanne?

Onko koko Lappajärvi täällä hetkellä sakeaa leväpuuroa alkukesän lämpösuman ja maatalouspäästöjen seuraauksena?
4423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kukkiiko se Lappajärvi täällä hetkellä sakeaa leväpuuroa alkukesän lämpösuman seuraauksena?

Minä muistan miten kesällä 1984 (joka oli alkukesän osalta yhtä lämmin kuin nyt tämä kuluva kesä) koko Lappajärvi oli sakeana sinilevästä, miten sen sinilevän laita Lappajärvessä on nyt?

Äänestä

On paha, uida ei voi. Kärnän mullikat paskoo veteen ja ei ole kiva asia se.

Äänestä

Kannattaa ainakin Leväniemi kiertää kaukaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


levätilanne kirjoitti:

Onko koko Lappajärvi täällä hetkellä sakeaa leväpuuroa alkukesän lämpösuman ja maatalouspäästöjen seuraauksena?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu