Millä perusteella sanot Steve Hillin tuoneen vierasta tulta Suomeen?
Monet tulevat uskoon ja täyttyvät Pyhällä Hengellä hänen tilaisuuksissaan. Uskossa olevat uudistuvat ja rakkaus Jumalaan alkaa palaa. Mikä siinä on "vierasta tulta"?
Montako on tullut uskoon ja täyttynyt Pyhällä Hengellä sinun toimintasi kautta?
Monet tulevat uskoon ja täyttyvät Pyhällä Hengellä hänen tilaisuuksissaan. Uskossa olevat uudistuvat ja rakkaus Jumalaan alkaa palaa. Mikä siinä on "vierasta tulta"?
Montako on tullut uskoon ja täyttynyt Pyhällä Hengellä sinun toimintasi kautta?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jeesus on se joka vaikuttaa (ei korvia ) sydänten muutoksen, ei siihen tarvita amerikanherkkuja, mutta tunneihmiset vaikuttuvat kaikesta joka ottaa silmään ja korvaan, sen näyttää vasta pitempi arki kuka on mitäkin saanut ja keneltä.
lähtökohtaisesti en luota manipuloivaan esiintymiseen, en lauluun enkä soittoon, koska niissä on liian paljon ihmistä ja ristiltä karannutta lihaa.
Tämä on helluntalaisten palsta. Jos sulla on asiaa valtakunnan räyhääjälle, joka ei ole sopeutunut mihinkään kristilliseen srk, kysy häneltä itseltään tai facebookin kautta.
Jo on aika saada tänne muitakin puheenaiheita kun Kattila sitä ja Tauno tätä.
Hyvä saada meijän helluntailaisten tietoon, mitä se helluntailainen Mauno Mattila opettaa.
Mauno Mattila on joutunut harhaan arvostellessaan muita. Näin hän ei enää pysty olemaan rukouksessa.
Tunnen henkilökohtaisesti Steve Hillin kokouksessa uskoontulleen veljen. Hedelmistään puu tunnetaan. Steve Hill on jo kirkkaudessa Herran luona.
Minäkin tunnen Markku Koiviston tilaisuudessa uskoon tulleen. Kyllä uskoon voi tulla missä vain jos evankeliumi jollain tavalla esiin tulee. Mutta tekeekö se silti kaikesta opetuksesta tervettä, jos joku sattuu uskoon tulemaan? Onko kaikki hedelmä hyvää? Seassa voi olla paljon huonoakin. Pensacolassakin raamatun sanaa väänneltiin aikalailla.
Itseäni kiinnostaisi tarkemmat perustiedot miksi Leo on eksyttäjä? Onko muita syitä kuin se että Leo on pretribulationisti vai oliko se edes syy?
Steve Hill. on Jumalan työtoveri joka auttoi elämänsä aikana monia pelastumaan. Sai hän muutamia irti menestysteologiastakin. Ja hän ohjasi uskoon tulleet oikeaan uskoon.
Mattilalaisista ei voi sanoa samaa.