Milloin aloittaa JIK:n uusi johtaja?

epätietoinen2

Onko tietoa, milloin Sabah Samaletdin aloittaa JIK:n johdossa?

8

379

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liinmedgroup

      Valinnasta on kuulemma tehty oikaisupyyntö. Kurikkalaisetko eivät halua valtiotieteen maisteria JIK:in johtajaksi vaan havittelevatko terveystieteen maisteria johtamaan? Tietävätköhän, että kyseinen maisteri työskentelee vasemmiston omistamassa yksityisessä sosiaali-ja terveysalan yrityksessä. Absurdia, etten sanoisi!

    • poispoispois

      Vuoden parin välein vaihtanut kuntaa eikä ole tykännyt asua missaan vaan jatkuvasti hakee muualle.

      • järkevävalinta

        Mitäs pahaa siinä on, jos hakee haasteellisempaan työhön. Samaletdin on arvostettu ja pidetty johtaja. Älykäs ja kaikkien kanssa hyvin toimeen tuleva.
        Hyvä valinta JIK:n johtajaksi. Järkevää on valita ensinnäkin pätevin hakija ja toiseksi Etelä-Pojanmaan ulkopuolelta tuleva henkilö. Sisäpiirin valinnat voivat olla kaiken kehityksen este!


    • nohuhhuh

      Ei ole kyllä hakenut haasteellisempaan vaan aina pois nykyisestä. Evijärveltäkin tuli äkkilähtö. Ja vielä vasemmistolainen maisteri valittu johtamaan keskustan valtakuntaa.

      • kukkahattutädit

        Jatkossa yhä vaikeammaksi menee sotevalmistelut. Tarvitaan älykkäitä suunnittelijoita ja neuvottelijoita. "Kukkahattutädit" eivät pärjää vaativissa tehtävissä. Se on jo nähty monissa yhteyksissä. Eivät selviydy johtajuus soveltuvuustesteissä kärkipäähän. Poikkeuksena nykyinen Vaasan keskussairaalan huippujohtaja! Aivan poikkeuksellinen naisjohtaja sosiaali- ja terveysalalla Suomessa.


      • Evijärveltä voi haluta pois vaikka kuinka viihtyisi työssä, niin täytyy viihtyä myös vapaa-ajalla. Mitä siellä voi harrastaa? 🤔
        Ei pidä ihmetellä, että miksi niin moni nuori ja vähän vanhempikin haluaa pois periferioista.


      • huippujohtajat
        kukkahattutädit kirjoitti:

        Jatkossa yhä vaikeammaksi menee sotevalmistelut. Tarvitaan älykkäitä suunnittelijoita ja neuvottelijoita. "Kukkahattutädit" eivät pärjää vaativissa tehtävissä. Se on jo nähty monissa yhteyksissä. Eivät selviydy johtajuus soveltuvuustesteissä kärkipäähän. Poikkeuksena nykyinen Vaasan keskussairaalan huippujohtaja! Aivan poikkeuksellinen naisjohtaja sosiaali- ja terveysalalla Suomessa.

        Kyllä Kauhajoen kaupunginjohtajakin melko huippunainen on johtajana. Toivottavasti Kauhajoki saa pitää hänet edes jonkin aikaa. Fiksu, älykäs naisjohtaja! Hänen ei tarvitse lehtien palstoilla "esitellä itseään" kuin ei myöskään VKS:n johtajan.


      • Näinon

        Pitää paikkansa, toista kuin Ilmajoen kunnanjohtaja. Ootteko lukeneet Ilmajoen palstaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1466
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1101
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      871
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      835
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      816
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      164
      773
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      699
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      83
      691
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    Aihe