Helsinki alas Turku ylös

Profetiansanassa profetoitiin että Turku nousee pyhemmäksi kuin Hki, Estetään Hgistä leviävä Pride ja homo saasta. Turusta ei lähde mitään pahaa mm likaisia Prideja. Näin Turku pyhittynyt siksi samaksi paikaksi kosta kristinusko lähti aitona ennen katolilaisuutta.
12257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Onhan Turussa Pride! Mitä oikein jupiset?

Äänestä

Turku on pyhyyden paikka, vaikka se on myös uskonnollisen pahuuden keskus piispanistuimineen.

Äänestä

Profetiansanassa oli että Turun STANDARDI nousee Helsinki ä korkeammaksi. Mitä tuo tarkoittaa.

Äänestä

Kävin kerran Turussa ja pidän sitä mitättömän näköisenä. Ei muuta katsottavaa kuin linna. Turussa tarjottavat kaikki Turun tauti. Petokset. Sairaala pahoinpitelyt. Ainoa pyhä asia on Arkkipiispan Istuin

Äänestä
  • Onneksi homojen vihintää odotellut, piispa Kari Mäkinen eläköityi. Mutta Herra ei eläköidy muistamasta hänenkään oppejaan!

    Äänestä

  • AikaPäättymässä kirjoitti:

    Onneksi homojen vihintää odotellut, piispa Kari Mäkinen eläköityi. Mutta Herra ei eläköidy muistamasta hänenkään oppejaan!

    Mitämitä? Mäkinen paras piispa koskaan! Pyhä ja viisas mies!!

    Äänestä

Turkulaiset profetoivat omia toiveitaan. Standardi on lippu- tai viiri. Oletettavasti hän pyrki sanomaan, että Turun lippu tulee liehumaan korkeamalla. Herätys alkaa sieltä tms.

Standardista. Englanninkielisen raamatun useasta käännösversiosta löytyy tällainen teksti (Jesaja 59:19) : When the enemy shall come like a flood, the spirit of the Lord shall lift up a standard against him. (Kun vihollinen hyökkää tulvan lailla, niin Herran henki nostaa sotalipun sitä vastaan).

Suomalaisessa raamatun käännöksessä ei sen sijaan puhuta lipusta eikä vihollisesta mitään, Sama jae kuuluu: "Sillä se (=Herran kosto) tulee kuin padottu virta, jota Herran henki ajaa eteenpäin".

Lippujen käyttö ylistyksessä on joka tapauksessa saanut alkunsa juuri tuosta englanninkielisestä versiosta. Eli tuontitavaraa se on.

Äänestä

Hyvä video. Mutta se on englanninkielinen. Hyvin sen ymmärsin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turkkkku kirjoitti:

Profetiansanassa profetoitiin että Turku nousee pyhemmäksi kuin Hki, Estetään Hgistä leviävä Pride ja homo saasta. Turusta ei lähde mitään pahaa mm likaisia Prideja. Näin Turku pyhittynyt siksi samaksi paikaksi kosta kristinusko lähti aitona ennen katolilaisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu