Eurosportin Julius Vauhkonen...

pilipaliselostaja

...mokasi itsensä ja paljasti tietämättömyytensä E.CH U-18 yleisrheilulähetyksessä Unkarista tänään.
Puhui "ruotsalaisviestistä" (100 200 300 400m) uutena lajina.
Itse olen kyseistä viestiä juossut jo vuonna 1967 eli 51 vuotta sitten!
Kannattaisko Vauhkosen tehdä hieman kotitöitä ennakkoon, ettei joudu naurunalaiseksi?
Vauhkonen on muutenkin B-tason selostelija, ei pitäisi olla lainkaan pilaamassa katselijoiden tunnelmaa missään lajissa kireällä kurkkuäänellään, jota käyttää muutenkin ihan liikaa.
Ei tajua sitä että näköradiossa katsojat kyllä itse näkevät tilanteet, ettei selostajan tarvitse joka tapahtumaa selostaa pilkuntarkasti. Parempi harvakseen vain kommentoida tapahtumia ettei tule katsojille stressaavaa kokemusta.
Maksukanava on kuitenkin kysymyksessä, joten laatua on oikeus vaatia.

9

3961

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hitonhuono

      liian ärsyttävä ääni selostajaksi

    • Madhus

      Ihme sössöttäjää, pilaa hyvät Eurosport mäkihyppy lähetykset ! Käännän aina äänen nollille kun Vaukonen selostaa.

    • Anonyymi

      On sitten Ä R Y T T Ä V Ä Ä selostajaaa.

    • Anonyymi

      Todella törkeä ääni selostajaksi ei voi katsoa moto gp kuin ääni pois . Vaihtakaa selostajaa .

    • Anonyymi

      Julius Vauhkonen surkea selostaja, Marko Terva-aho tilalle, kiitos!

    • Anonyymi

      Nyt se Julius Vauhkonen selostaa tennistä Eurosportilla. Karmeeta. Eilen vielä oli ne hyvät selostajat ja Nieminen vielä apuna. Pakko valhtaa enkun puolelle. Jos Vaukonen jatkaa Eurosport tilaus loppuu.

    • Anonyymi

      Tosi surkea ja ärsyttävä ääninen ei sovi selostajaksi kuten ei myöskään Mikko Hannula,siinä surkein parivaljakko ikinä

    • Anonyymi

      Ääni ei sovi selostamaan mitään kisoja sen enempää kuin Hannu Mikkolankaan .olisivat sopivaksi vaikka saarnaspönttöön

    • Anonyymi

      Julius Vauhkonen selostaa(supisee ässää kuin joku h....ari)
      Lutzernin yleisurheilua.
      Ei kiitos Ääni poi päältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe