Sivistyneet.

Maahantulijaperhe näytti taas sivistyksen tason. Äiti lastensa kanssa hiekkalaatikolla leikkimässä.
Yhdelle lapsista tuli yllättäin isompi hätä, mutta sehän ei äitiä haitannut, vaan siihen väänsi mukula paskat laatikkoon ja äiti kävi potkimassa vähän hiekkaa päälle.
Onhan toi ihan ok varmaan aavikolla, mutta täällä!?
Ihan vaan suvaitsevaisuuden merkiksi! veisitkö oman lapsesi leikkimään samalle laatikolle?
25600
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Joku suvakki voisi sanoa tarinaa keksityksi, mutta totuus on tarua ihmeellisempi. Monet Afrikan kädelliset käyttäytyvät noin kotimaissaan, miksi ei sitten täällä? Tuohan on sitä monikulttuuria, jota suvakit tahtovat meillekin. Kyllä omat tavat pitää saada säilyttää, eiks niin?

1Äänestä
  • Tuon takia en juuri niitä eläimellisesti eläviä tänne sivistys valtioon halua. Kattikin sentään peittää jätöksensä joten on siistimpi kuin tuo roskasakki. Paskotkoon kotipihalleen tai asuntoonsa perkele.

    Äänestä

kuuluu kulttuuriin. ottakaa nyt kaikki isit ja äipät mallia. eipä ole enää huolta kissojen pissistä, eivät suosi ihmisen löyhkä mestoja.

1Äänestä

Joskus kymmenisen vuotta sitte ne heitteli roskapussit pihalle partsilta, aivan kuten kotimaassaankin. Yksi tunnettu vihreä nainen juoksi siellä pihalla. Kysyin naapurilta, että mitä helvettiä tuo hullu ämmä tekee, korjatkoo nrit itse roskansa. Myöhemmin siitä tuli vihreiden kaupunginvaltuutettu. vieläkin puistattaa.

Äänestä

Puutuitko mitenkään asiaan? Seisoitko tumput suorana vain katsomassa. Otitko edes yhteyttä terveystarkastajaan.
Hiekka vaadittava välittömästi vaihdettavaksi.
Kissoja kyllä ollaan syyttämässä mutta suojeleeko tässäkin suojaväri?

Äänestä
  • Se on sitä parempaa paskaa. Sitä missä suomalaiset jo kylpee, halusivat tai eivät.

    Äänestä

Minä näin, miten eräs arabi kaivoi nenäänsä.

Olen vieläkin järkyttynyt!

Tällaista kulttuuriako me haluamme Suomeen? Maahan, jossa ovat syntyneet Sibelius, Runeberg ja Juice Leskinen!

Äänestä
  • Sinun valheesi on niin pöyristyttävä, ettei sitä usko kukaan.

    Sitäpaitsi suomalainen on oikeasti kaivanut nenäänsä.
    Näin omin silmin v.1986 Tampereella.

    Äänestä

  • nooooo..... arabilla on mitä kaivaa, öhöm... niillä on myös helvetin leveet perseet .

    Äänestä

  • Arabin nokkaan mahtuu melkein lapio,,semmosellako se sitä kärsäänsä kaiveli?
    Lieneekö noilla arabi-miekkosilla sama juttu kuin n€€kereillä,että hyvien olojen vallitessa perse pyöristyy,,varastoituu pahojen päivien varalle ikäänkuin,,eli Suomessa päässeet ensi kertaa eläissään kunnolla syömään,vaikka väittivätkin puuroa pahaksi. Taateleilla ja kebabilla koko ikänsä olleet,,juomana kamelinkusta,nyt sitten kunnollista ja ravitsevaa suomalaisruokaa 5krt.päivässä ilmankos persus pyöristyy.

    Tuli vielä mieleen,,ettei kai niitä konkkanokkia ole tutkittu missään rajalla,on saattaneet kakaroitansa salakuljettää niissä nenissään?

    Äänestä

Muuan päivä sitten nostettiin kauhea älämölö ja pehksunta hautausmaa kakkijasta. Tehtiin oikein rikosilmoitus. Siellä ei vainajat kuitenkaan leiki, eikä lapsetkaan.
Neer..rin kakka on varmaan kulttuurisempaa.
Ne pitää kerätä lukkojen taakse niin kauaksi aikaa että voidaan opettaa kädestä pitäen mihin saa paskoa ja mihin ei. Miksi ne heti päästetään muiden ihmisten joukkoon.

1Äänestä

Oliko se sellainen paska mikä meidän pitää syödä pois ja kuolla?

Äänestä
  • Aaaapuuuuvaaa...älä nyt sentään nauruun tapa :)

    Äänestä

  • Loistavaa kommentointia..... kyllä me rasistit ollaan vaan älykästä ja sanavalmista sakkia.... kahvihuoneessa naurettiin niin ettei ikinä.

    Äänestä

  • LÄÄKÄRINHOITAJA kirjoitti:

    Loistavaa kommentointia..... kyllä me rasistit ollaan vaan älykästä ja sanavalmista sakkia.... kahvihuoneessa naurettiin niin ettei ikinä.

    Mikä tuossa niin nauratti? Sekö ettei tiedä minkä taudin lapsi saa hiekkalaatikolla leikkiessään kun muukalaiset ovat sinne paskoneet. No, töitähän se teille tietää kun opettelette trooppisia tauteja hoitamaan.

    1Äänestä

  • muualla kirjoitti:

    Mikä tuossa niin nauratti? Sekö ettei tiedä minkä taudin lapsi saa hiekkalaatikolla leikkiessään kun muukalaiset ovat sinne paskoneet. No, töitähän se teille tietää kun opettelette trooppisia tauteja hoitamaan.

    Se oli niiiiin hyvin hokattu, eikös se husu sitä itseään suositellut meidän syötäväksi, jos se nyt sitten ihan oikeasti olikin juuri tämä kakka. Muuten kyllä olet oikeassa, inhoa herättävä epähygieeninen juttu kaikkineen.

    Äänestä

Eiköhän ne paskovat lapset itse syö sitä samaa hiekkaa mihin paskovat. Tai ainakin tulevat uudestaan samalle laatikolle.

Äänestä

Mielestäni välimeri erottaa eläimet ja ihmiset,nyt elukat vääräälle puolella paskomassa

Äänestä
  • Kyllä ja jokaisen pitäisi jo tunnustaa tosiasia.

    Äänestä

Kun viidakossa tai aavikolla kasvaa mitä muuta voi odottaa, eläimellistä käytöstä. Pilaavat vielä luontomme.

Äänestä

" jos se nyt sitten ihan oikeasti olikin juuri tämä kakka."
Tuolla kyllä kyseltiin että oliko se "sellainen" - ei juuri se - paska mikä pitää syödä ja kuolla.
Itse väänsit asian itseäsi kuoliaaksi naurattavaksi ja sitten pilkkaat jotain toista sen sanojaksi.
Juuri tuolla asenteella mikään järjellinen keskustelu tulee mahdottomaksi.
Tosiasioiden kieltäminen ja toista mieltä olevan sanojen vääristely jäävät ainoiksi keinoiksi pitää yllä suvaitsevaisuusharhaa.

Äänestä
  • nyt olet kyllä ihan harhapoluilla, paskasakin paskantamat hiekkalaatikot eivät sinänsä naurata, mutta huumori on mielestäni paskajutuissakin paikallaan tässä hullujen suvakkien pilaamassa maassa. ei kannata olla niin ryppyotsainen.

    Äänestä

  • LÄÄKÄRINHOITAJA kirjoitti:

    nyt olet kyllä ihan harhapoluilla, paskasakin paskantamat hiekkalaatikot eivät sinänsä naurata, mutta huumori on mielestäni paskajutuissakin paikallaan tässä hullujen suvakkien pilaamassa maassa. ei kannata olla niin ryppyotsainen.

    Totta puhut. Onneksi meillä on sentään huumorintaju jäljellä, vaikka sekin ajoittain koetuksella onkin, pidetään edes siitä kiinni.

    Muuten: joskus kaupungilla kulkiessa törmää joukkioihin, jotka naureskellen osoittelevat ohikulkijoita, välillä ovat aivan tikahtumaisillaan. Tätä en tosin laske huumorintajuksi, vaan pahansuovaksi solvaukseksi. Kehonkieli kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.

    Pitäisikö ottaa sama tapa käyttöön: lähteä porukalla kuljailemaan pitkin katuja ja pysähtyä aina jonkun "epätavallisen asian" kohdalla ja alkaa sitten sivistymättömästi ja häpeilemättä osoitella sormellaan, töniä keskustelukumppaniaan ja nauraa nauramasta päästyään.

    Olisi todella mielenkiintoista nähdä vastareaktio...

    Äänestä

Myy hiekkalapiosi Tori.fissä äläkä enää tunge sinne laatikolle niin ei harmita, aikuinen mies!

Äänestä

Voisikohan näille savimajoista tänne rantautuneille ihan ekana opettaa miten WCtä käytetään ja miksi. WC-paperinkin käyttö on heille yleensä vierasta kun ovat sormillaan oppineet pyyhkimään. Muutenkin suhtautuvat ulosteisiin iiiiiihanan luonnollisesti kuten kamelin pyllyn nuolemis videossa saimme nähdä. Ei ole rasistista VAIKKEI IHAN KAIKKEA HYVÄKSYKKÄÄN RIKASTUKSEKSI, suvakit vaan rakastavat kaikkea pervoa kuten pissa ja kakkaleikkejä muunmuassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hohhoijjaa kirjoitti:

Maahantulijaperhe näytti taas sivistyksen tason. Äiti lastensa kanssa hiekkalaatikolla leikkimässä.
Yhdelle lapsista tuli yllättäin isompi hätä, mutta sehän ei äitiä haitannut, vaan siihen väänsi mukula paskat laatikkoon ja äiti kävi potkimassa vähän hiekkaa päälle.
Onhan toi ihan ok varmaan aavikolla, mutta täällä!?
Ihan vaan suvaitsevaisuuden merkiksi! veisitkö oman lapsesi leikkimään samalle laatikolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu