Mul on pöytäkoneella Windows 7 pro. Ja nyt se on lakanu herjaamaa et levytila täynnä. Mitään ylimäräsiä tiedostoja ei enää ole. Mikä vittu tätä nyt täyttää? Mistä löydän syyn? Onko siellä nyt joku toinen windows versio.? Miten löydän ja poistan sen? Ja sit siäl on jotaa helvetin kuvia mitä ei saa poistettua kun pitää olla lupa joltain Trustedinstallerilta. Nekö tääl vie tilaa?
Windows 7 herjaa että levytila täynnä.
5
213
Vastaukset
- Kusentänkoneentukkoon
Ja sit tääl on joku kansio joka on 52 Gigatavun kokoinen onko se joku ylimääräinen? Mistä sen tietää et minkä voi poistaa ettei tää saatanan paska mene sekasin?
- Tätä_etsisin
https://www.solvusoft.com/fi/files/virhe-virus-poisto/exe/windows/microsoft/windows-8-pro/trustedinstaller-exe/
Jos sulla on tuollainen ohjelma, poista se. Se ei tee mitään hyvää sinun koneellesi. Se ehkä pitää samuttaa tehtävienhallinnasta ensin, koska se on ilmeisesti päällä koko ajan.
Ja jos kansion sisältö tosiaan on tuo mainitsemasi 52Gigaa, tarkista hyvä ihminen, mitä siellä on ja poista, jos ei ole mitään tärkeää.
Nuo WinTrusterit ovat pelkkää rahastusta tai jotain muuta haitta/vakoilu - ohjelmia.
- Levynhallinta
Katso Windowsin Levynhallinnasta miten täynnä kiintolevy on.
- Dr-wissi
Kiroilemattakin on selvää että
https://support.microsoft.com/fi-fi/help/17421/windows-free-up-drive-space
Microsoft ohjeet auttavat asiassa. - herjaileva_windows
Windows on varsin herjaileva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958617Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205892Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2874901Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724189Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643962SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901731
- 991292
- 47899