Oletteko huomanneet tuotteita joita ei ole olemassa eikä myydä kaupoissa? Sarja keksii omia nimiä koska tunnettuja ei sponsoroituja tuotteita ei mainosteta sarjassa. Poodle hakukone. Davidin kaupassa on esim. Clean pesujauhe. Robertin suihkugeeli oli Perries of Harrogate. Alkoholi pullossa käytetään yleisnimeä Votka, Armanjakki. Lääke pakkauksen vaikuttava aine nimi mainittiin mutta tuotenimi oli keksitty.
Keksittyjä tuotenimiä sarjassa
hottencourier
10343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tärkein unohtui. Eli tuopillinen Ephraim Monk-olutta, kiitos! ;)
Niin,mitä sitten??????????????
Tv Sarjojen käyttöön on varattu myös tiettyjä puhelinnumeroita. Joten sama nro voi näkyä näytöllä jollakin toisella. Ja on nähtykin.
Qwitun gaptah kertaa 10 kylttiä autoja busseja!! tugeläpeesi idiootti!!
Salkkareissakin on outo olutmerkki, kaksikin
Mit vittuu? Ai häh... onks ne ihan omii Salkkareihin keksittyjä tuotemerkkejä? Voi jumalauta ja mä kun niitä tuolta Lidleistä, Tokmanneilta, Saleista, Siwoista, Prismoista, Cittareista, K-marketeista, Puuiloista ym. kaupoista kuumeisesti etsin, että mullakin olis kotona sitä samaa tuotetta, mitä Salkkareissakin käytetään. Ei Jumalauta, turhaan ajelin ympäri Suomea ja ostin perkeleesti bensaa, että saisin käsiini sitä samaa mitä Salkkareissakin. Myyjiltä kyselin ympäri maata, eikä missään myyty. Voi vittu nyt mä meen ja hirtän itteni patteriin.
Minkä merkkistä gasoliinia ostit?
Jos patteriin, niin muista käyttää kylpytakin nauhoja, kuten Robertkin Aaronille, kun oli vähän sekaisin silloin aikoinaan. : )
Eri asemilla kävin tankkaamassa, st1, Esso, Shell ainakin, kun ajelin siksakkia pitkin Suomea. Matkallani huomasin myös, että BP:n asemat olivat kadonneet, kun vielä 1970-luvulla niitäkin oli ihan kiitettävästi. Ysikasia tankkasin, kun ei sitä 92 oktaanistakaan myydä enää missään. Kyselin myyjiltä, että onks tää samaa bensaa mitä tv-sarjoissa? Eivät vastanneet mitään, katselivat vaan huulet pyöreinä.
Mielestäni Union on poikaa!