Miksi Jumalalallallallatilaalla menee huonosti

mielen.terveys

Pahan häneltä saa pyytämättä, mutta hyvää ei rukoilemallakaan. Ei sellaisella johtajalla voi olla asiat kohdallaan. Hänen pitäisi mennä taivaallisen psykiatrin vastaanotolle.

3

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • terve.mieli

      Höh! Mehän ollaan helvetissä! Piru antoi ilkeyttään meille tällaisen elämän. Nyt on rukoukset rukoiltu ja sielua revitään rikki ja kursitaan kasaan, jotta taas voidaan repiä. Jälleensyntymäkin on ihan totta, sillä valtiaamme haluaa kiduttaa meitä tuskalla ja kuolemalla yhä uudestaan ikuisesti. Mikä muu selittäisi sen, että ymmärrämme Jumalan olevan se ilkeä kiduttaja, jolta saa pahan pyytämättä? Piru nauttii epätoivostamme.

      • tervepäterve

        Raamattu kertoo totuudenmukaisesti, että alussa Jumala vietti yksinään ikuisuuden pimeässä leijaillen vetten päällä ennen kuin laittoi valot päälle. Ikuisuushan on aika pitkä aika. Ja kun viettää sen verran aikaa yksinään pimeässä, hulluksi siinä tulee väkisin kuka tahansa. Mtä muuta siis voisimme odottaa sellaiselta Jumalalta kuin kidutusta? Lisäksi hän kaikkivoipaisuudessaan loi itselleen kaveriksi Pirun. Siinä on kaksi hyväkästä kimpassa.


    • Hahhaaa

      Onkohan se itse kirjoittanut sen raamatun vai kuka sen on kirjoittanut?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      240
      6030
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      118
      5824
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      232
      4917
    4. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      14
      4274
    5. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      61
      4168
    6. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4097
    7. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      27
      4082
    8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3648
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      52
      2542
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      40
      1780
    Aihe