Jälleen kerran. En enää seuraa tangoja. Nyt riitti Virpi Piippo oli ylivoimaisesti paras. Tuomarit helvettiin. Yleisö äänestämään
Tangokunigatar
Juhygtfrde
25734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Niin oli Saana ylivoimainen laulutaidoiltaan, ei ääni värise enää Piipolla. Vanha nainen .... ja miten se menikään. :D
Päinvastoin :'D
Virpillähän se ääni vasta väriseekin, jopa liikaakin. Saana kuulostaa mielestäni lähinnä lehmältä.
Virpi tässä ylivoimainen oli. Millä korvalla nim syvältä kuunteli??
Itku ratkaisi voiton,harmillista!!! Tämänhän piti olla laulukilpailu !Itku on joskus paikallaan ,tässä ei ollut aihetta siihen .
Ei mennyt nyt oikein,Piippo oli paras.Asiallinen taitava Virpi.
Pelle-Kunnas on täysidiootti, piti mennä oikein korostamaan, että Piippo on kautta aikain vanhin naiskilpailijat. Siihen sitten vedettiin hormonit ja muut ikääntymiseen normaalisti kuuluvat jutut. Oliko ihan asiallista kielenkäyttöä?
Lerppakorva Kunnas pois juontohommista. Tuollainen täysi idiootti olisi omiaan Könnin kaappikellon heiluriksi tai viininpolkijaksi. Oli ärsyttävää katsoa kun tamppasi paikallaan edestakaisin heiluen. Muutenkin nämä tangokarnevaalit ovat kyllä tulleet jo tiensä päähän.
Tangomarkkinoille voi osallistua vapaaehtoisesti
Tangotuomarit pois ja kansa päättämään.
Haapamäki pois helvettiin!!
Saana on taiteelinen ja Piippo enemmän sotilas musiikin omainen, puhumattakaaan Taavitsaisesta joka on ryömivä (puoli tahtia jäljessä) Saana oli aivan oikea valinta väheksymättä muitakaan marssilaulajia.
Nim marssi Saana ei ollu oikea valinta ja piste. Onneton laulaja! 6tuomarit pois ja valta kansalle!!
eipä noi tagomarkkinat taida kiinostaa suurta yleisöä enää...
Arvokkuus on kadonnut kun juontaja mies huudattaa yleisöä kuin eukonkantokisoissa. Kilpailu on gaala juhla-asuineen ja hienoinekäytöksineen, ei urheilukilpailu. Epäasiallista sanailua myös. Valitkaa paremmat juontajat ja tuomarit, niin voi olla jatkumoa tällä.
Saana on kaunis. Voittaja Kuningatar. Piipoo mummosaleihin, vertaisiensa pariin!
Vuosikymmeniin upein kokonaisuus naistangolaulaja. Nyt alan käydä konserteissa taas.
Kaikki muuten ok. Ehdotan Kunnasta siirymään uusien ja parempien haasteiden pariin Ruotsinkielisille radio asemille.
kansa päättämän voittajista tuomaristo pois
Ei ole noin ei kansa päätä tuota asiaa, vaan Tangomarkkinat itse haluamallaan tavalla joka on brändin omistaja
Tangomarkkinoille ja Seinäjoelle suuri kiitos, järjestitte taas kerran loistavan tapahtuman. Ensi kesänä tavataan.
Eipä siellä Seinäjoella välillä muuta tapahdukaan, jos ei oteta tappeluita huomioon.
Joka viikonloppu tapahtumia.
Ei tapahtumattomuuskaan mikään pahe ole.
Aikansa eläneet kekkerit, amatöörimäistä touhua alfa teeveellä. Takatukkatuomari vaihtoon, Kunnasta ja Kyröä ei olis pitäny päästää ollenkaa möläyttelemään aivopierujaan. Naisjuontajat hoiti hommansa hyvin. Voittaja taas sumplittiin naisis. Tangokunnku hyvä valinta.
Kuningattareksi pääsee, kun tarpeeksi monta kertaa pyrkii ja yrittää. Lsulutaidoilla ei niinkään merkitystä.
Mutta kun tämä ei ole seniorilaulukisa. Tässä kisassa 50v ei pärjää, vaikka laulaisi kuinka hyvin. Kalle Jussila on toinen esimerkki.
on se kumma kun tänne kirjoittaa totuuden niin se poistetaan