Sinä vai se toinen nainen?

Hmmmmm... Tätä täytyy miettiä.
321126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

HASTALA VISTA...BEIBI...🌼🍓💦💤🌺☀🌫🍀🌈

Äänestä

Pitääkö sun tosiaan arpoa???

Äänestä
  • Entten tentten...

    Äänestä

Musta olis hyvä, että ihmiset oikeesti puhuis kunnolla, tilanteet ratkeis. Jos joku miettis mua ja jotain toista vaihtoehtoina, hän voisi kernaasti ottaa sen toisen. Mä en kilpaile kenestäkään.

Äänestä

Mieti oman pääsi sisällä. Ei sitä tänne tarvitse kertoa.

Äänestä

Ota se toinen 👍

Äänestä
  • Niin kai sitten.

    Äänestä

Jos tarvii miettiä, niiin unohda mut. Sovitte varmaan hyvin yhteen💃

Äänestä

Oma kantani on että ei ketään voi omistaa. Monella on kova tarve omistaa toinen. En ihastu helpolla joten pesääkään en tarjoo jos toinen ei kiinosta. Mut jos olet se mies kestä oon kiinnostunut ni en pahastu vaik molemmat ottasit. Siitä pahotan vähä mieltäni jos vain sen toisen valkkaisit 😥

Äänestä

Jos oot sille toiselle ollut kiva, niin sitten se.

Äänestä

Se toinen. En halua sellaista joka edes miettii haluaako minut vai jonkun muun.

Äänestä
  • Hehtaariletun juttuja taas. :)

    Äänestä

  • jep, täysin samaa mieltä vaikken mittoja tiedäkään, ei oo varmaan paljoo kerrottavaa :D

    Äänestä

  • Käypäs tuolla ulkona kalliolla "istuskelemassa" voisit saada sopivaa täytettä noista kallioista. :))

    Äänestä

Molemmat tietty. Ja siihen.kulkeen kummankin pari kumppania.

Äänestä

Ota niistä toinen ja heti alat sen toisen kanssa tekemään salasuhdetta tuoreeltaan. Hääyönä voit käydä rakastelemassa sen salasuhteen kans.

Äänestä

AP Kerro millaisia nyt kiikarissa.

Äänestä

Mä voin kertoo että samassa tilanteessa olleena kumpikaan mun "jahkailu" ei ollut minulle se "oikea". Molemmissa tyypeissä silloin oli niin pahat omat turn offinsa, vaikka oli ihanat puolensakin. Vähän myöhemmin sitten tulla tupsahti eteen henkilö, eikä tarvinnut enää jahkata kumpi tai kumpi, joku toinen tai joku muu. Oli enää pelkästään just se, joka oli siinä lähellä ja siinä vierellä.

Äänestä
  • Saako kysyä miksi oot vielä täällä palstalla? Etkö päätynyt yhteen tämän kanssa jonka kanssa ei tarvinnut jahkata?

    Äänestä

  • mietintamyssy kirjoitti:

    Saako kysyä miksi oot vielä täällä palstalla? Etkö päätynyt yhteen tämän kanssa jonka kanssa ei tarvinnut jahkata?

    Mä satuin lukemaan tätä keskustelupalstaa ja tämä ketju osui kohdalle, mielenkiinnosta avasin tään ja kommentoin.

    Äänestä

Meillä taas kun kiinni jäi sai todella valita. Vaadin totuuden kertomista miksi suhteili salaa? No tilaisuuden sai kun toinen joka taas tiesi olevansa varattu ei välittänyt tippaakaan. No kun valinnan teki ei lopettanut vaan alkoi mun kiusaaminen joka siis valittiin. Todella noloja juttuja teki. Se että noudattiko sääntöjä tai onko uskollinen en voi tietää enkä jaksa välittää. Sai todella valita ja varmistin tuolle toiselle että tiedon sai jne.

Äänestä

EI SUN TARTTE MIETTII...
MÄ EN OTTAIS SUO...❤

Äänestä

Minun kanssani tulet onnelliseksi😍

Äänestä
  • Ehkäpä... kaikki kortit siihen olisi ilmassa.

    Äänestä

En ole vaihtoehto.
Ärsyttävin tapa ikinä on veivata ja arpoa kaikessa. Olla epävarma. Epäseksikästä..

Äänestä

Jos itse olisin toinen niistä naisista, niin sanoisin elämänkokemukseni syvällä varmuudella, että ota se toinen nainen. Itse en missään tilanteessa lähtisi äijän matkaan, jolla on kaksi akkaa, josta käy sisäistä kamppailua kumman valitsisi. Valintasi tulee joka tapauksessa kääntymään sen naisen niskaan jonka valitset. Eli aina riitatilanteissa tulet muistuttamaan sitä naista, miten erehdyitkin valinnassasi ja kadut päätöstäsi. Ei tule olemaan helppoa sun kaltaisen äijän rinnalla, teitpä mitä tahansa, tai jätät tekemättä. Sun kaltaisia mielenköyhiä tässä viinan suurkulutusmaassa riittää, itseään täynnä olevia viinasieppoja kaljamahoja, joilla ei nysäkikkeli ota enää eteen, mutta jotka kuvittelee olevansa vähintäänkin Universumin lahja naisille. Vaikka ei ole naisille yhtään mitään annettavaa, edes sitä kikkeliä.

Äänestä

Minä en haluaisi olla valintasi, koska huonona hetkenä ajattelisit, että tulipas tehtyä väärä valinta. Sen jälkeen romantisoisit tuon saavuttamattoman mielessäsi, sekä kiroasit väärää valintaa.

Ei käy kateeksi tilanteesi, mutta muista, että tuo toinen ansaitsee kuulla totuuden suoraan. Siis hän, joka tuli toiseksi arpajaisissasi.

Äänestä

Siksi olisikin hyvä aloittaa pelkästään kaverina ja tutustua paremmin jotta tietäisit

Äänestä
  • No jos olet kaveri niin tule hakemaan täältä, koska saatan pyörtyä tässä helteessä... No sitten ei ainakaan tarvitse arpoa, jos nyt edes olisin se toinen.

    Äänestä

Yök, vätystelyä 😃 En alentus moiseen. Oot huono vaihtoehto kaikille.

Äänestä
  • En minäkään jos nainen tekis niin 😀

    Äänestä

  • Ekkv kirjoitti:

    En minäkään jos nainen tekis niin 😀

    Jaah, äläpäs nyt hupattele...😛

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ehkäsitmolemmat kirjoitti:

Hmmmmm... Tätä täytyy miettiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu