Saako kyseiseen autoon asennettua ns letkulämmittimen vai onko normi lohkolämmitin ainut vaihtoehto?
1.4 boosterjet moottorin lämmitin
5
273
Vastaukset
- Svitara
EI PAIKKAA LOHKOLÄMMITTIMELLE ! itselläni öljypohja lämmitin mikä lienee tärkeintä moottorin kannalta ja sisätilan lämmitin muuten turbokone lämpiää tosi nopeasti voitti mm tekniikan maailman talvitesteissä lämpiämiskokeen.letkulämmittimen sopivuudesta ei tietoa selviää kyllä kun pirautat Suzuki huoltoon. Ja miten nyt näillä helteillä tuli asia mieleen ? Ilmastointi laite kyllä pelaa erinomaisesti !!!
- Vuokraisännän_poika
No nythän helteillä on hyvä ruveta hommaamaan lämmitintä, eikä vasta syksyllä yöpakkasten jo uhatessa. :)
- Neli.Veto
Öljypohjalämmitin lämmittää nimensä mukaisesti öljyä mikä moottorin kannalta lienee tosiaan tärkeintä. Parin tunnin lämmityksen jälkeen on aistittavissa että öljytikun öljy on lämmennyttä. Saattaisin kanssa olla kiinnostunut varsinaisesta letkulämmittimestä tulevan talven Lapin pakkasia ajatellen.
Edellisen auton (farkku) ilmastointi saavutti äärirajansa jo reilu 25C koittaessa ja sen jälkeen olotila autossa alkoi tulla tukalaksi. Osansa ilmeisesti sillä että auton sisätilat olivat Vitaraa oleellisesti suuremmat. Eilisen 32C Vitaran ilmastointi selvitti vielä ihan normaalisäädöillä 20C, vaikka kyllä suorassa auringonpaisteessa temperoitununeella autolla liikkeelle lähtö on näillä helteillä oma juttunsa. Mutta vielä saa helle parantaa ilmastoinnin puolesta... - Ela64
Liityn keskusteluun vähän eri asialla. Ostin n. Kk sitten sx4 s crossin uutena. Tuli ajoneuvovero lasku... what.... n. 290e/vuosi. Maahantuoja ei ole ilmoittanut trafille co2 päästö arvoja ja siksi hinta yli 100e kalliimpi per vuosi. Arvo on ilmoitettu että se on 119 mutta ei trafille... onko teillä ollut ongelmia käyttömaksun kanssa vai onko mulla ns. Uniikki tapaus?
- qoskai
Kyllä osaavat kusettaa Suzuki omistajaa, oikein valtion voimin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2091618Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401384- 541133
- 721005
- 54995
- 106912
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52903Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82830
- 31764