Putin osaa kyllä puhumisen taidon.YLEN hölmö tulkki ei ehtinyt kiireessä väännellä Putinin puheita vaan tulkkasi oikein.Niinpä jenkkitoimittaja sai perusteellisen vastauksen epäilyihin venäjän sekaantumisesta jenkkien vaaleihin.Putin shakkimiehenä heitti noin vertauskuvallisesti MM-finaalin jalkapallon Trumpille!
Putin tylytti jenkkitoimittajan!
ShakkimiesPutte
11257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Puhdistautuminen venäjä-kytköksistä ja Venäjän vaikuttamisesta presidentinvaaleihin oli pääasiallinen syy siihen, että Trump halusi tavata Putinin.
Koko maailma on tyrmistynyt kuulemma. MItä ne oikein odotti? Että Putin myöntää sekoamisen vaaleihin ja Trump antaa turpaan? Tätä se on keskustelu (jos ei sotaa halua) toinen sanoo ja toinen on uskovinaan.
Globalistien salajuoni Trumppia vastaan.En yllättyisi Trumpin salamurhayrityksestä.panokset on huipulla kovat.Näyttää siltä että presidenteistä Putin on itsenäisempi ja vapaampi .
Ylen änkyttävä typerys ei osannut tulkata.
Illan lähetyksessä PropgandaYLE ei edes tekstittänyt Putinin osuuksia. PropagandaYLE vain pahoitteli tekstityksen puuttumista.
Putin kertoi, etteivät h e ole puuttuneet USA:n vaaleihin. Siispä he eivät ole puuttuneet.
Jos putin olisi sanonut, että he ovat puuttuneet USA:n vaaleihin, niin silloin he olisivat puuttuneet.
Putinin hallinto ilmoitti, että he lisäävät ydinaseita, jos Nato lisää tavallista aseistusta.
Venäjä pistää aina paremmaksi tuhoamisessa. Jos nykyisillä ydinaseilla voidaan tuhota 5x ihmiskunta, niin jatkossa Venäjä pystyy tuhoamaan 6x.
De Gaulle sanoi aikanaan, että Ranskalle riittää, että pystyy tuhoamaan kerran, tuhotkoon muut monta kertaa.
Jatkossa suurvaltojen voimasuhteita arvioidaankin tuhokertoimen perusteella
Toivottavasti noita myös käytetään, jotta päästään tästä saatanan sekopäisestä ihmiskunnasta eroon.
Kysymykset Trumpille olivat tasoa " oletko jäänyt kiinni vaatekaappirunkkaamisesta "
Putin on kyllä äijä.
On se. Saa suomalaismediankin sekoilemaan.