Uusia lakeja nuijitaan hiljaisuudessa ja SOTE tehdään, ilman uutisia.
Mitä taas haudataan Putin Trump uutisten taakse
ToimittajienTyhmyys
483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Putinin vierailun hälinän taakse jäi kokonaan uutinen iloisesta tyäväenliikkeen merkittävästä tapahtumasta, josta moni edistyksellinen suomalainenkin oli aikanaa 100 vuotta sitten iloinen, varsinkin Moskovaan muuttanut SDP:n johto:
Keisariperhe tapettu.
Joka kansalaisaloite aktiivimallin poistamisesta on edennyt. Vai jättivätkö huijarihallituksen jäsenet asian siihen.
aloitteen tekijä oli tyhmä kun keskeytti nimien keruun keväällä muutama kuukausi kansalaisaloitteen teosta, ja vieläpä juuri ennen sak.n helsingin mielenosoitusta. Siellä moni kyseli kansalaisaloitteesta ja sen allekirjoitusmahdollisuudesta, mutta se tonttu oli sulkenut kansalaisaloitteen ja lähettänyt oikeusministeriöön.
Jos aloite olisi ollut koko sen puoli vuotta mitä yleensä, olisi se päättynyt vasta nyt kesäkuussa, ja ahkä jopa 200 tuhatta nimeä olisi kasassa! Lisäksi aloite olisi esillä syksyllä juuri kiusallisesti ennen ensi kevään vaaleja.
Nyt kansalaisaloite hylättiin kaikessa hiljaisuudessa ennen eduskunnan kesälomia.
Kai tälläkin hämäyksellä on joku taustavaikutin.