Ja minä sitten hävitin jumalan.
jumala loi minut
15
318
Vastaukset
- AteistiVaan
Minä tulin tänne haikaran tuomana. Ja haikara lensi pois.
Löytyisikö Löytötavaratoimistosta vastaavaa Jumalaa sulle tilalle?
bb- eilöydymistään
Ihminen on hukannut jumalan ja hyvä niin.
- aina_kretulla_on
Älä yritä. Kyllä kretulla aina jumala on.
- jumalansyönyt
Minä syön kretuja aamiaiseksi.
- Jobinpostia
Job.7:8 Ken minut näki, sen silmä ei minua enää näe; sinun silmäsi etsivät minua, mutta minua ei enää ole.
- ItsensäHylännyt
”Jumalani, Jumalani, miksi minut hylkäsit?”, kysyi skitsofreenininen Jumala itseltään ihmetellessään, miksi oli hylännyt itsensä keskellä pelastussuunnitelmansa täytäntöönpanoa.
Hoosen kirjassa puhutaan aiheesta aivan tarpeeksi. HYlätylle ja Rakkauden menettäneelle tulee Lo-Ammi ja Lo-Ruhama messiaat. Nuo molemmat nimet viittavat ilmeisesti Imaami Mahdiin.
Ateismi ei voi jatkua maan päällä, koska olemme saastuttaneet ja tuhonneet maan luonnon niin pahoin, että Jumalan täytyy jälleen henkilökohtaisesti puuttua peliin, jotta esim. meret puhdistuisivat. Hänen täytyy ottaa hallintavalta tai tuhoamme luonnon ja toisemme.- kysynn
k uulostaa jotenkin samalta kuin vanhojen virustautien uusi tulemus
- onko naiset taas vihan kohteina? Tautinen on maailma. - Eikiitosjeesus
Ei jumala ketään luonut. Voit kysyä äidiltäsi ja mahdollisesti tiedossa olevalta isältä kuinka sinua tehtiin, missä ja miten päin.
Elämäsi on suunnattomien epätodennäköisyyksien tulo. Ei se jumala ollut myöskään hekuman hetkellä lajittelemassa siittiöitä äitisi kohdunkaulassa- Pakkstori
Milloin te ymmärtäisitte. Ei auta vääntää tätä rautalangasta. Isä on Suuri Jumala Jumala Poika pienempi on Jumala -Veljeys on Pyhä Henki. Äiti on Jumalatar ja Tytär on Jumalattaren tytär ja sisarius ja tasa-arvoisuus miesten ja naisten välillä on Pyhä Henki. Jumalan Henki voi mennä vaikka kapakalaan, tai vaikka koneeseen, ja se voi joskus mennä jopa ihmiseen, vaikka tämmösiä perkeleitä olemme toisinaan.
- Pakkstori
jumala on ainakin sanoissasi vielä, vaikka Jumala ilmeisesti katosi. Jumala kirjoitetaan isolla senkin vuoksi, että Hän on persoona, mutta jumalana voi pitää epäjumalia, vaikka tottapuhuen, kyllä epäjumalatkin ovat Jumalia niille, jotka niihin uskovat. Vaikkeivat niin kaikkivaltiaita, kuin SE AINOA OIKEA Jumala, joka on kaikki kaikessa. Jos esineellistynyt käsityksesi, eli jumala on jo kadonnut ja kuollut, niin oman sisimpäsi Jumaluus on vasta heräämässä, odota sitä hetkeä, että Luojasi Henki tulee sinuun ja saat syntisi anteeksi.
- valheentappaja
Jumalaa ei ole koskaan kuulunut elämääni.
Jumala kuuluu kirjoittaa pienellä, koska jumala on vale.
Tulen kuolemaan hymy huulillani, sillä minä tiedän.
- jumalanhävittäjä
Siis tämä kaikki uskovaisten mielestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 754367
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺714201Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433609Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163193Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle382850En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142582Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102394IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm301566Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571312Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli811125