Ja minä sitten hävitin jumalan.
jumala loi minut
15
334
Vastaukset
- AteistiVaan
Minä tulin tänne haikaran tuomana. Ja haikara lensi pois.
Löytyisikö Löytötavaratoimistosta vastaavaa Jumalaa sulle tilalle?
bb- eilöydymistään
Ihminen on hukannut jumalan ja hyvä niin.
- aina_kretulla_on
Älä yritä. Kyllä kretulla aina jumala on.
- jumalansyönyt
Minä syön kretuja aamiaiseksi.
- Jobinpostia
Job.7:8 Ken minut näki, sen silmä ei minua enää näe; sinun silmäsi etsivät minua, mutta minua ei enää ole.
- ItsensäHylännyt
”Jumalani, Jumalani, miksi minut hylkäsit?”, kysyi skitsofreenininen Jumala itseltään ihmetellessään, miksi oli hylännyt itsensä keskellä pelastussuunnitelmansa täytäntöönpanoa.
Hoosen kirjassa puhutaan aiheesta aivan tarpeeksi. HYlätylle ja Rakkauden menettäneelle tulee Lo-Ammi ja Lo-Ruhama messiaat. Nuo molemmat nimet viittavat ilmeisesti Imaami Mahdiin.
Ateismi ei voi jatkua maan päällä, koska olemme saastuttaneet ja tuhonneet maan luonnon niin pahoin, että Jumalan täytyy jälleen henkilökohtaisesti puuttua peliin, jotta esim. meret puhdistuisivat. Hänen täytyy ottaa hallintavalta tai tuhoamme luonnon ja toisemme.- kysynn
k uulostaa jotenkin samalta kuin vanhojen virustautien uusi tulemus
- onko naiset taas vihan kohteina? Tautinen on maailma. - Eikiitosjeesus
Ei jumala ketään luonut. Voit kysyä äidiltäsi ja mahdollisesti tiedossa olevalta isältä kuinka sinua tehtiin, missä ja miten päin.
Elämäsi on suunnattomien epätodennäköisyyksien tulo. Ei se jumala ollut myöskään hekuman hetkellä lajittelemassa siittiöitä äitisi kohdunkaulassa- Pakkstori
Milloin te ymmärtäisitte. Ei auta vääntää tätä rautalangasta. Isä on Suuri Jumala Jumala Poika pienempi on Jumala -Veljeys on Pyhä Henki. Äiti on Jumalatar ja Tytär on Jumalattaren tytär ja sisarius ja tasa-arvoisuus miesten ja naisten välillä on Pyhä Henki. Jumalan Henki voi mennä vaikka kapakalaan, tai vaikka koneeseen, ja se voi joskus mennä jopa ihmiseen, vaikka tämmösiä perkeleitä olemme toisinaan.
- Pakkstori
jumala on ainakin sanoissasi vielä, vaikka Jumala ilmeisesti katosi. Jumala kirjoitetaan isolla senkin vuoksi, että Hän on persoona, mutta jumalana voi pitää epäjumalia, vaikka tottapuhuen, kyllä epäjumalatkin ovat Jumalia niille, jotka niihin uskovat. Vaikkeivat niin kaikkivaltiaita, kuin SE AINOA OIKEA Jumala, joka on kaikki kaikessa. Jos esineellistynyt käsityksesi, eli jumala on jo kadonnut ja kuollut, niin oman sisimpäsi Jumaluus on vasta heräämässä, odota sitä hetkeä, että Luojasi Henki tulee sinuun ja saat syntisi anteeksi.
- valheentappaja
Jumalaa ei ole koskaan kuulunut elämääni.
Jumala kuuluu kirjoittaa pienellä, koska jumala on vale.
Tulen kuolemaan hymy huulillani, sillä minä tiedän.
- jumalanhävittäjä
Siis tämä kaikki uskovaisten mielestä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689771IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3156976Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?801790Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61451Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1041404- 1091171
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751099Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41902Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24770MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752