Inkoo nudistiranta

Aurinkoinen1972

Terve.Kuulin jo aiemmin Inkoon rannasta,mutta missä se tarkalleen sijaitsee ja mahtaako olla vielä toiminnassa.Lähdössä lomalla kiertelemään Suomea ja voisi poiketa...

10

3844

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mene-äläkä-fantasioi

      Tarkasti sanottuna aivan rannasta maalle päin.

      Kannattaisiko katsoa naturistien sivuilta.

    • Paris32

      Laita google mapsiin klobbacka . Siellä ne ihan läntisimmät kalliot

      • Siellä-näet

        Helpoimmin Natristiliiton sivuilta.

        Mutta tästä erottaa mentalistit. Pelimies menee ja tekee, mentalisti kyselee ja kyselee...


    • Män42

      Kuulin,että ei olisi enään nakuranta tuo Kopparnäs pitääköhän paikkansa?Mitään tietoakaan ei netistä löytynyt tuosta enään. Ihmettelinkin kun käväisin tuolla niin siellä oli retkeilijöitä ja muuta vaateväkeä.Pidin vaatteet päällä sitten itsekin.

      • Anonyymi

        Luonnontilassa olevia kallioita ja metsää. Saa ottaa aurinkoa vapaasti nakuna. Retkeilijöiden ongelma jos eivät tykkää. Mihin tarvitset virallisia nakuranta-kylttejä?


    • Anonyymi

      Käyn tuolla aika usein kuvailemassa, ja toivoisin joskus jotain actionia. Olis kiva vaikka kosketella ja imeä toisen kundin kanssa. Huomennakin menossa, mutta aika harvoin siellä on ketään edes paikalla, retkeilijöitä tai muuta.

    • Anonyymi

      Ei siellä muita olekaan kuin retkeilijöitä se kun ei ole mikään nudistiranta.

      • Anonyymi

        Osa retkeilijöitä on savottamiesten jälkeläisiä. Savottamiehillä oli tapana retkeillä sukulaisten kesken. Retkinuotiolla nussivat ristiinrastiin.


    • Anonyymi

      Inkoo Kopparnäs ei ole nudistiranta vaan retkeilyyn tarkoitettu kohde

      • Anonyymi

        Suomessa saa ottaa aurinkoa nakuna, kunhan ei ole ns. erittäin julkisella paikalla, rakennetussa ympäristössä tms. paikassa, jossa sitä voidaan pitää häiritsevänä tai julkisena siveyden loukkaamisena. Eli jos Kopparnäsissä tai muualla menet esim. merkitylle retkeilypolulle, parkkipaikalle, nuotiokatokselle tai hoidetulle uimarannalle niin et saa olla alasti, mutta jos menet luontoon niin ettet ole em. kohteiden tai vastaavien läheisyydessä niin saat olla alasti, kunhan käytöksesi on muutenkin asiallinen. (PS. en ole juristi, turha syyttää jos ei mennyt pilkulleen oikein.)


    Ketjusta on poistettu 47 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      134
      2320
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      64
      2242
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      52
      1906
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      71
      1608
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1461
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      97
      1455
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      116
      1329
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1200
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      70
      1063
    Aihe