Monet Euroopan maat, Suomi mukana, vaatii vitun huonoja suhteita Venäjään. Pakotteita ja muuta. Nyt, kun Trump ja Putin esiinty melkein kavereina? Media repes. Ei helvetissä toi käy... Pitää olla iso riita ja sodanuhka päällä! Kapuloita kaupankäyntiin!
Kumallinen tilanne?
aseteollisuushyötyy
7145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Obama muka hyvä? Piti veristä riitaa Venäjän kanssa ja mätki pakotteita!
Suomessakin rautaarajalle hölmöt nostaa päätään! Nyt muka Usa isopoika?
Jos putte lopettaa naapuriensa uhkailun ja palaa oman maansa rajojen sisäpuolelle, päästään normaaleihin suhteisiin.
Venäjä on aiheuttanut huonot suhteet maiden välille ja voi halutessaan myös korjata tilanteen milloin tahansa.
Etpä ole täyspäinen! Kuka riehuu Afganistanisa miehittäjänä ja Irakissa? Kuka rahoitti Syrian kapinan ja Ukrainan kriisin.?
aiheena on USA:n ja Venäjän väliset suhteet. Ymmärrä edes se.
Kerro sinä kuka riehuu ja miehittää Irakia ja Afganistania. Ilmeisesti et ole seurannut uutiaisia 10 vuoteen.
Se, että Syyrialla ja Ukrainalle olisi joku rahoittaja, kertoo lähinnä sinun vilkkaasta mielikuvituksestasi. Kestä järjissäsi.
luuletko niden mämmikourumien ostelevan ohjuksia ja aseita? Obama ja Usan rahat takana..