Persun kesä

Mennyt valeuutisia ja ihmisvihablogeja lukiessa. Niin menee myös persun syksy. Ja talvi.
19230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Juu. Hesaria ja muita iltalehtiä sekä varisrasmusrhcuuninpankkoja lukiessa valveutuu tajuamaan niiden mielettömyyden. Toisin on suvakilla, joutuu lukemaan valtamedian kätkemää faktaa joistakin mv- tyyppisistä julkaisuista sekä ulkomaiden lehdistöistä, siltikin puistelee päätään ja kirkuu " eijeieieiii ole totta"
Vaikka onkin.

Äänestä
  • Persut on antifiksuja

    Äänestä

  • Mites muuten sen MV-lehden uutisen kanssa että Halla-aho on vihervasemmistomyyrä, juutalainen ja maanpetturi?

    Onko MVläiset ruvennut jo toimiin?

    Äänestä

  • fiksunvastakohtia kirjoitti:

    Persut on antifiksuja

    Vihervasemmistolaisia ei voida luokitella älykkäisiin. Kädellisiin kyltinheiluttajiin ja pullahalaajiin kylläkin.

    Äänestä

  • stallareita.kaikki kirjoitti:

    Vihervasemmistolaisia ei voida luokitella älykkäisiin. Kädellisiin kyltinheiluttajiin ja pullahalaajiin kylläkin.

    Se+on+hienoja+kun+persut+rupeaa+aina+vonkumaan+vihervasemistolaista+vaikka+persuista+ei+tykkää+kukaan.10%+persepuolue+jota+vasustaa+kaikki+muut.

    Äänestä

Linkki? Muuten sininen tulevaisuus.

Äänestä

Ja sinun kesäsi on mennyt persuista vatvoessa.

Äänestä

Väsyneitä olkiukkoja taas jollain vajakilla.

Äänestä

Suvakin kesä on mennyt idioottimaisissa pridemarsseissa ja samalla ottaessa kankea kakkoseen.
Ja menee loppukin kesä samoissa merkeissä kun ei muuta osata, hyi hel....ti!

Äänestä

70-luvulla stalinistien kesä kului Neuvostoliiton järjestämillä koulutusleireillä. Nyt persujen kesä kuluu tutustumisessa putinismin saloihin.

Äänestä
  • Mitä vikaa Putinissa?

    Äänestä

  • vihreä.tollo kirjoitti:

    Mitä vikaa Putinissa?

    Siinä pitää nostaa persuille hattua, että he avoimesti tunnustavat ihailunsa Putinia ja hänen otteitaan kohtaan.

    Äänestä

Pekka Pouta lauantain säästä: Rankkoja ukkoskuuroja, paikalliset tulvat mahdollisia – "Jopa kymmeniä tuhansia salamoita"

.... ohnan se varma merkki kun Pouta avaa suunsa :D

Äänestä
  • Liittyvätkö Poudan ennustukset jotenkin oleellisesti persujen kesään.

    Äänestä

  • met.office kirjoitti:

    Liittyvätkö Poudan ennustukset jotenkin oleellisesti persujen kesään.

    Vanha viisaus "kaveria ei jätetä" on hyvä pitää mielessä!

    Äänestä

että sun kesä menee tällä palstalla syytäessä vihaa suomalaisia kohtaan.

Äänestä
  • Pian ei persuja voi enää luokitella suomalaisiksi, jos heidän Putinia kohtaan tuntemansa palvonta ei lopu.

    Äänestä

  • Persujen johtohenkilöiden maininnat Venäjästä ja Putinista aiheuttavat vääjäämättä sen, että kaikkia persujen äänestäjiä aletaan pitämään maanpettureina.

    Äänestä

  • Onko persuilla jo suunnitelma Putinin hallinnon kanssa, että eri mieltä olevat pannaan linnaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Eipersuanaapuriksi kirjoitti:

Mennyt valeuutisia ja ihmisvihablogeja lukiessa. Niin menee myös persun syksy. Ja talvi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu