Onko näkynyt esim Helsingissä vasta aloittaneita tolpilla. Entä muissa kaupungeissa. pistääkö silmään, mitkään erikoiset autot.
Uudet taksit tolpilla
Taksikeisari
2490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joo, stadissa nähty mopoautojen, mönkijöiden ja kolmipyörien armeija tolpilla ja kentällä erikoisesti mopoautot ovat suosiossa. Turistit jonottavat päästäkseen mopoautojen kyytiin, ei nämä vanhanajan mersut enää kelpaa, kun uudet kuskit vievät mopoautoillaan heidän keikkansa. Uberien väitetään vievän keikkoja niin paljon, että normitaksit seisovat tyhjänä toöpalla toimettomana. Fillaririkshoja odotetaan polkemaan hintoja. 😩😩😩😩😩
Pari kertaa olen nyt nähnyt yössä vanhan Voyagerin leveällä kuvulla, vuosimallista en tiedä, mutta näyttäisi 3-mallilta, jonka valmistus loppui 2001.
Kaivolla kävi vanha, mutta siisti valkoinen MB E-sedan, Splithoffin kupu, jossa edessä pelkkä "TAXI", kuski jostain Vinku-Intiasta.
Normaalit museoromut näiden lisäksi, yksi niistä kolisi ohi mennessään lupaavasti.
Sitten vielä ilman kupua jonkin verran pikkuautoja saalistelee, mutta niistä ei tiedä, onko kuvuton, uber vai muuten vaan.