päämääränsä täystyöllisyyden osalta mikä mahtaa olla demareiden lyömäase kevään vaaleissa valtion velkaa on saatu lyhennetyksi maassaa menee pitkään aikaan hyvin ihmisten usko tulevaisuuteen on parempi kuin pitkiinaikoihin .
Näyttää siltä että istuva hallitus saavuttaa
Neiti.rinne.ihmeissään
10108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tiedätkö jonkun tilastoja tyhjentävän kikan??
Itseasiassa laskukausi alkanut!
Laskuja ja nousuja tulee ja menee mikään puu ei kasva taivaaseen sen varmasti jokainen tietää,seuraava hallitus mikä lieneekin kokonpanoltaan jatkaa taasen neljä vuotta eteenpäin ei hajonnut tämä hallistus vaikka komuakka sitä suuresti toivoi toiset tekevät ja toiset lähtevät vastuuta pakoon kuten edellisessä hallituksesssa Vihreät ja Vasemmisto lähtivät luikkimaan käpykaartiin samoin kuin kurjat vasurit viimesodissa .
Sipilän tollokaarti ehtii hajota?
Neiti Rinne voi olla seuraava pääministeri kuinka suhtautuvat duunarit tähän femakkoon ainakin hänen ajatuksensa on kaukana siitä miten hän suhtautuu matupolitikkaan on samoilla mielipiteillä varaustettu kuin Lii Andesson .
Kunhan tollosipilälle kenkää..
Taitaa tulla kinkkinen paikka demarit tuskin haluavat enää kokoomuksen kanssa halllitukseen vaikka olisivat pääministeripuolue vasurit ja vihreät ovat sellaisia tuuliviireä ettei heidänvaraansa voi mitään rakentaa aika näyttää käydään vaalit ensin voihan perussuomalaiset kohota maamme suurimmaksi puoleeksi mikä ei ole huono vaihtoehto ollenkaan .
Paras lyömäase on halla-aho.
Halla-Aho on mustahevonen joka saattaa yllättää euroopassa puhaltavat kansallismieliset tuulet voi olla että sieltä suunalta saadaan apuja tännekkin kevään vaaleihin oma ennustukseni on että tuskin viidentoistaprosentin raja ylittyy mutta sitä pintaa taitaa kannatus olla mihin se riittää ollanko hallituksessa vai eikö olla sen aika näyttää .
Näyttää siltä että vasurit saavuttavat seuraavissakin vaaleissa tavoitteensa, oppositiopaikan!
buaaaahahahahahahahahhaahahshgaghagagahahahah...