Ehdotuksia kerättävistä maskoteista?

jonskuponskupong

Moi! Ottaisin tähän keskusteluun ehdotuksianne kerättävistä maskoteista. Luettelen tähän parhaimpia joita omistan mm.TAFFELIN keltainen juustonaksu- ukko, VIKING LINE, Ville Viking- kissa, KINDERINO EGG MAN- munamies, SOTKA- huonekaluliikeen lintu, VERKKOKAUPPA maskotti-Poika. Lisää ehdotuksia tuleeko teille mieleen esim. tunnettuja firmoja, joilla on käytössä tällainen maskotti? Saamani maskotit ovat tulleet postitse ilmaiseksi, tämä on ollut mukava juttu. Hyvin harvan maskotin olen omalla rahalla ostanut.

Sitten listaan sellaisia maskotteja joita minulla ei ole, mutta haluaisin saada. En tosin tiedä, onko näistä mainitsemistani kaikista keräilymaskotti pehmolelua tehty. Pehmolelut kiinnostavat erityisesti. Mitään isoja maskottipukuja en halua. Ne maksavat rutosti, eikä minulla ole varaa sellaisiin. MTV3 maskotti Aulis- pöllö, LIDLIN lido- lohikäärme, PINGVIINI jäätelön pingviini- maskotti. Onko entisellä TAPIOLA-pankilla ollut maskottina sellainen kukkaro? Sellaisen kun saisi:)

Maskotteja voisi hankkia myös ulkomailta, mutta kielimuuri on hieman esteenä. Laittakaa ehdotuksia myös tähän.

Keskustelu on auki. Jos Sinulla on halllussa jokin vaikka vanha yrityksen käyttämä maskotti, ottaisin sen ehkä mielelläni vastaan:) Seurataan tilannetta.

Mainiota kesää!
Terveisin Joni Inomaa
[email protected]

1

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JR97

      Hei

      Pahoittelen, jos tämä viesti ei täysin liity kysymykseesi, mutta olisin kiinnostunut tietämään mistä sait tuon SOTKA-lintu maskotin? Jos vain mahdollista, saattaisin hankkia sen kyseisestä paikasta itsekin.

      Kiitos

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4136
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1382
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1065
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe