Moi! Ottaisin tähän keskusteluun ehdotuksianne kerättävistä maskoteista. Luettelen tähän parhaimpia joita omistan mm.TAFFELIN keltainen juustonaksu- ukko, VIKING LINE, Ville Viking- kissa, KINDERINO EGG MAN- munamies, SOTKA- huonekaluliikeen lintu, VERKKOKAUPPA maskotti-Poika. Lisää ehdotuksia tuleeko teille mieleen esim. tunnettuja firmoja, joilla on käytössä tällainen maskotti? Saamani maskotit ovat tulleet postitse ilmaiseksi, tämä on ollut mukava juttu. Hyvin harvan maskotin olen omalla rahalla ostanut.
Sitten listaan sellaisia maskotteja joita minulla ei ole, mutta haluaisin saada. En tosin tiedä, onko näistä mainitsemistani kaikista keräilymaskotti pehmolelua tehty. Pehmolelut kiinnostavat erityisesti. Mitään isoja maskottipukuja en halua. Ne maksavat rutosti, eikä minulla ole varaa sellaisiin. MTV3 maskotti Aulis- pöllö, LIDLIN lido- lohikäärme, PINGVIINI jäätelön pingviini- maskotti. Onko entisellä TAPIOLA-pankilla ollut maskottina sellainen kukkaro? Sellaisen kun saisi:)
Maskotteja voisi hankkia myös ulkomailta, mutta kielimuuri on hieman esteenä. Laittakaa ehdotuksia myös tähän.
Keskustelu on auki. Jos Sinulla on halllussa jokin vaikka vanha yrityksen käyttämä maskotti, ottaisin sen ehkä mielelläni vastaan:) Seurataan tilannetta.
Mainiota kesää!
Terveisin Joni Inomaa
[email protected]
Ehdotuksia kerättävistä maskoteista?
jonskuponskupong
1
350
Vastaukset
- JR97
Hei
Pahoittelen, jos tämä viesti ei täysin liity kysymykseesi, mutta olisin kiinnostunut tietämään mistä sait tuon SOTKA-lintu maskotin? Jos vain mahdollista, saattaisin hankkia sen kyseisestä paikasta itsekin.
Kiitos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073025Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612353- 1212049
Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1271733Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 671379
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233