Ylinopeussakko

Paljonko tulee sakkoa, kun ajoin 60 alueella peltipoliisiin 66 mittarissa?
3232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huomautus, jos edes sitä.

Äänestä

Ei mitään, koska mittarisi valehtelee. Lisäksi peltipoliisin tietokone vähentää mittaamastaan lukemasta 3 km/h. Rikesakkoraja (ehkä 7 km/h?) ei mitenkään voinut ylittyä.

Äänestä

Minulle tuli huomautus, kun olin ajanut 40-alueella 43 km/h, todellinen nopeus ilmeisesti 46 ja mittarinopeus vajaat 50.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peltipoliisi kirjoitti:

Paljonko tulee sakkoa, kun ajoin 60 alueella peltipoliisiin 66 mittarissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu