Monsterin kautta etsitään 55 tuulivoima-asentajaa
https://www.monster.fi/tyopaikat/q-tuulivoima-asentaja-tyopaikat.aspx?jobid=198503950
En päässyt tuosta nopeasti katsomaan tarkemmin, on vähän hankala sivusto. Jos on kiinnostusta, etsikää milloin tuo haku on alkanut.
Tuulivoima työllistää
9
414
Vastaukset
- Tupu1
Missä tuossa sanotaan, että haussa olisi tuulivoima-asentajia??
Ensimmäinen on tällainen ja seuravvat 54 paikkaa samaa kauraa. Taas yrität levittää perätöntä tietoa. Yrittäisit edes pysyä totuudessa.
"Elektroniikka-asentaja, Millog Oy, Riihimäki
Kiinnostaako työpaikka ainutlaatuisessa ja mielenkiintoisessa työympäristössä? Asiakasyrityksemme Millog Oy hakee nyt asentajia monipuolisiin sähkö- ja elektroniikkajärjestelmien asennustehtäviin Riihimäelle.
Kotimainen asiakasyrityksemme Millog Oy hakee kauttamme työntekijöitä elektroniikkalaitteiden monipuoliseen ja haasteita tarjoavaan valmistukseen sekä huoltamiseen. Tehtävän työt keskittyvät elektroniikka-asennustehtäviin juottamalla sekä suurempikokoisten moduulien purkamiseen, puhdistamiseen ja testaamiseen. Ammatillinen sähkö- tai elektroniikka-alan koulutus tai kokemus elektroniikkakomponenttien juottamisesta esimerkiksi harrastuksen kautta katsotaan eduksi työpaikkaa hakiessasi.
Töiden menestyksekäs suorittaminen vaatii tekijältä erinomaista oppimiskykyä, pitkäjänteistä sekä tarkkaa luonnetta ja kokemusta elektroniikka- ja mekaniikkatöistä. Työsuhteesi alkaa lokakuun alussa ensin määräaikaisena, mutta työssä hyvin pärjäävälle on mahdollisuus jatkoon määräaikaisen työsuhteen jälkeen. Työtä tehdään kokopäiväisesti hyvissä olosuhteissa Riihimäen toimipisteellä päivävuorossa. Millog järjestää kattavan perehdytyksen tehtävään."...tuulivoima asentaja avoimet työpaikat (Löysimme 55 tuulivoima asentaja avointa
https://www.monster.fi/tyopaikat/q-tuulivoima-asentaja-tyopaikat.aspx?jobid=198503950
- voivoi
Pientä rajaa kiitos. Ei tänne tartte linkittää ihan kaikkea, missä lukee tuulivoima.
Olis kyllä mielenkiintoista tietää, mikä tekee ihmisestä näin fanaattisen yhden aian kannattajan. Linkkaa linkin perään pitkin päivää, vaikka lähes kaikki osoittautuu huuhaaksi. Tuulivoima-lehden etusivulla monta firmaa otsikolla "Tuulen tuomaa työtä",
Esim. "Wind Controller Oy":
http://www.tuulivoimalehti.fi/aiheet/tuulen-tuomaa-tyota-wind-controller-oy.html- kalliita.työpaikkoja
Energiaviraston mukaan tuulivoimaloille on maksettu tähän mennessä tuotantotukea lähes 600 miljoonaa euroa, josta viime (2017) vuonna 221 miljoonaa.
- hyvin.pyyhkii
Tänä vuonna lähes 300 milj. euroa lisää.
hyvin.pyyhkii kirjoitti:
Tänä vuonna lähes 300 milj. euroa lisää.
Minä siirtäisin osan fossiilienergian ja ydinvoiman saamasta tuesta uusiutuville energioille. Sopisiko sinulle?
Ympäristöministeriö arvioi, että Suomessa myös yritystuet (4mrd) todennäköisesti kannustavat lisäämään sähkön ja fossiilisten polttoaineiden käyttöä, vaikka Suomen tavoitteena on päästöjen vähentäminen.
https://yle.fi/uutiset/3-10095106
Duunia tarjolla: https://vestas.taleo.net/careersection/global_external/jobdetail.ftl?job=180001JJ&lang=en
Konekäännös: ei onnistunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370
