Missä työpaikoissa miehillä mekko

Tänään oli paljon liikkeellä miehiä valkoinen pitkä hame päällä. Onko se new normal näin helteellä työpaikoilla vai mistä oli kysymys? Miten asiakkaat suhtautuvat mekkomiehiin? Viettivätkö suomimiehet ansaittua vapaapäivää?
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Puhoksen kauppakeskuksessa.

Äänestä

Missä työpaikoissa Suomessa nuo tulevat työvoimapulan mies-/ nais (mustissaan) paikkaajaosaajat voivat playailla noissa leningeissään?

Suuren suuresti ihmettelen tuota epäkäytännöllisyyttä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei.sitä.ennen kirjoitti:

Tänään oli paljon liikkeellä miehiä valkoinen pitkä hame päällä. Onko se new normal näin helteellä työpaikoilla vai mistä oli kysymys? Miten asiakkaat suhtautuvat mekkomiehiin? Viettivätkö suomimiehet ansaittua vapaapäivää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu