helteisen sään asuvalintaani.
Yli viiskytviisvuotiaana ei tietenkään ole soveliasta pukeutua lyhyeen, puoleenväliin reittä ulottuvaan shortsihameeseen ja hihattomaan toppiin. Loukkaa kanssakulkijoiden, yli keski-ikäisten silmää. Ja vielä enemmän, jos tässä asussa, siis shortsihame, ajaa pyörällä liikenteen seassa.
Joten omapa on syy, jos sitten tulee joltakulta rappukäytävään perässä tunkeneelta tyypiltä kommenttia "Paljollas myyt tota ilmiselvästi jo vanhentunutta tavaraas. Ei tossa iässä enää noissa releissä..." Ja toinen sitten naisihmiseltä "autoista tiirailee jalkoväliä".
Vaikka toisaalta, ensimmäisen kommentin suhteen voisi tehdä rikosilmoituksen. Toisen kommentin voi tulkita olevan kommentoijan oma käsitys siitä, millaisia miehet noin yleensä niin kuin ovat.
Lisäksi voi esittää kysymyksen: Et sitten ole huomannut millainen säätila meillä nyt vallitsee, joten ihmekö tuo, jos alkaa olla tarve keventää vaatetusta.
Pitkissä housuissako pitää kulkea jotta sinä olet tyytyväinen?
Mutta pyydetään nyt anteeksi. Ja painelenkin saman tien jälleen loukkaamaan näitten tyyppien silmää ja naurattamaan heidän kaltaisiaan. Heitähän kohtaa uimarannoillakin. Joku lähtee rannalle päästäkseen uimaan, törmää siellä sitten ulkonäköarvostelijoihin... vyötärö, uima-asu, rusketus. Sori vaan, tulin uimaan!
Pyydän anteeksi,
3
608
Vastaukset
- Anonyymi
Ihmiset ovat kateellisia sinulle ja haluavat loukata. Ole vaan rohkeasti aito nainen, nauti elämästäsi äläkä välitä tyhmien kyttääjien kakkapuheista!
- Anonyymi
En pyydä anteeksi!Että uljen kesät shortseissa jotka ovat poviini asti.Helppo illala pestä ja aamulla pukea pälle. Materialia ei tarvitse silitää.Aikoinaan 5 erolla ostettu Tokmman itä keskus miesten osastolta,juuri taskujen takia.On vyötärö nauha kiristä tai löysentää,mikä hyvä asia. Aina sopi ja yhä mukavan löysät.Ostaessa painoin 5 vuotta sitten 58 kg. Nyt vaihtelevasti 62-64kg.T-paita on minullakin hihaton tai hihalinen riippuen kesä säästä.Kylähän se ikä näkyy kehossa70v. Mutta itse olen sujut ikäni ja kehon kanssa,myös laskeutuneiden rintojeni kanssa.Joten jos joku huomautelisi minulle ääneen kun avaisin suuni: Ymmärtäisi Koiraan Ei Karvoihin Katsominen!Tietysti voin tässä pytä anteksi myös asiaa.Kun yksin ulkoilen Itä Helsingin alue ,en ole vapaata riista miehille jotka eronneita,leskiä,akattomia muuten.Ahdistaa kun siihen pyörällä pysähdytän ja aletaan kävellä vieressä ,udellaan ja kysellään. Kuin pastilia jauhetaan,lisää otetaan.Se taskumatti leijona viinan korkki näkyy kyllä siellä taskussa ja pastilli ei sitä viinan hajua vie pois.Kun sanoo ei kinnosta,en anna numeroa tarkoittaa myös sitä.Tavalaan jo on ahdistelua kun aina siellä tien pällä ollaan kytis. Asia ei kuitenkaan muutu.Olin revetä litoksista perjantai ystäväni kanssa Kivikon metsä.Jo paksu äijä siinä pyörällä,naama punasena viinastasta. Kieri uudelen vastan metsäsä ja kehtas kysyä käveltkö viellä,Vastasin En. Nolona ja ystäväni vieressä kuka tuo oli.Sanoin mies joka etsi naista välillä Itä-Keskus Prisma,josta pullonsa hakee ,reitti sillä Kivikon Metsään.
- Anonyymi
Saat anteeksi terv.sokea ympäristöön.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2444268Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1202724Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412482Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?841519Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161466- 481199
- 781117
- 45986
- 59983
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En173965