Pyydän anteeksi,

jospa_olisit_hiljaa

helteisen sään asuvalintaani.
Yli viiskytviisvuotiaana ei tietenkään ole soveliasta pukeutua lyhyeen, puoleenväliin reittä ulottuvaan shortsihameeseen ja hihattomaan toppiin. Loukkaa kanssakulkijoiden, yli keski-ikäisten silmää. Ja vielä enemmän, jos tässä asussa, siis shortsihame, ajaa pyörällä liikenteen seassa.
Joten omapa on syy, jos sitten tulee joltakulta rappukäytävään perässä tunkeneelta tyypiltä kommenttia "Paljollas myyt tota ilmiselvästi jo vanhentunutta tavaraas. Ei tossa iässä enää noissa releissä..." Ja toinen sitten naisihmiseltä "autoista tiirailee jalkoväliä".
Vaikka toisaalta, ensimmäisen kommentin suhteen voisi tehdä rikosilmoituksen. Toisen kommentin voi tulkita olevan kommentoijan oma käsitys siitä, millaisia miehet noin yleensä niin kuin ovat.
Lisäksi voi esittää kysymyksen: Et sitten ole huomannut millainen säätila meillä nyt vallitsee, joten ihmekö tuo, jos alkaa olla tarve keventää vaatetusta.
Pitkissä housuissako pitää kulkea jotta sinä olet tyytyväinen?
Mutta pyydetään nyt anteeksi. Ja painelenkin saman tien jälleen loukkaamaan näitten tyyppien silmää ja naurattamaan heidän kaltaisiaan. Heitähän kohtaa uimarannoillakin. Joku lähtee rannalle päästäkseen uimaan, törmää siellä sitten ulkonäköarvostelijoihin... vyötärö, uima-asu, rusketus. Sori vaan, tulin uimaan!

3

561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmiset ovat kateellisia sinulle ja haluavat loukata. Ole vaan rohkeasti aito nainen, nauti elämästäsi äläkä välitä tyhmien kyttääjien kakkapuheista!

    • Anonyymi

      En pyydä anteeksi!Että uljen kesät shortseissa jotka ovat poviini asti.Helppo illala pestä ja aamulla pukea pälle. Materialia ei tarvitse silitää.Aikoinaan 5 erolla ostettu Tokmman itä keskus miesten osastolta,juuri taskujen takia.On vyötärö nauha kiristä tai löysentää,mikä hyvä asia. Aina sopi ja yhä mukavan löysät.Ostaessa painoin 5 vuotta sitten 58 kg. Nyt vaihtelevasti 62-64kg.T-paita on minullakin hihaton tai hihalinen riippuen kesä säästä.Kylähän se ikä näkyy kehossa70v. Mutta itse olen sujut ikäni ja kehon kanssa,myös laskeutuneiden rintojeni kanssa.Joten jos joku huomautelisi minulle ääneen kun avaisin suuni: Ymmärtäisi Koiraan Ei Karvoihin Katsominen!Tietysti voin tässä pytä anteksi myös asiaa.Kun yksin ulkoilen Itä Helsingin alue ,en ole vapaata riista miehille jotka eronneita,leskiä,akattomia muuten.Ahdistaa kun siihen pyörällä pysähdytän ja aletaan kävellä vieressä ,udellaan ja kysellään. Kuin pastilia jauhetaan,lisää otetaan.Se taskumatti leijona viinan korkki näkyy kyllä siellä taskussa ja pastilli ei sitä viinan hajua vie pois.Kun sanoo ei kinnosta,en anna numeroa tarkoittaa myös sitä.Tavalaan jo on ahdistelua kun aina siellä tien pällä ollaan kytis. Asia ei kuitenkaan muutu.Olin revetä litoksista perjantai ystäväni kanssa Kivikon metsä.Jo paksu äijä siinä pyörällä,naama punasena viinastasta. Kieri uudelen vastan metsäsä ja kehtas kysyä käveltkö viellä,Vastasin En. Nolona ja ystäväni vieressä kuka tuo oli.Sanoin mies joka etsi naista välillä Itä-Keskus Prisma,josta pullonsa hakee ,reitti sillä Kivikon Metsään.

    • Anonyymi

      Saat anteeksi terv.sokea ympäristöön.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1453
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      110
      900
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      751
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      720
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      697
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      671
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      669
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      657
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    Aihe