28.7.2018 13:54
Moikka.
Olen pienestä asti ollut kiinnostunu turvaistuimessa istumisesta, enkä oo vieläkään päässy yli siitä. Siitä on tullu miulle henkilökohtainen ihanne. Tykkään istua turvaistuimessa, missä on 5-pisteturvavyöt. Haluisin istua niissä 24/7 ❤️ en oo puhunu siitä kellekään, ainoastaan kihlatulleni. Tilaan jossain vaiheessa Britax Frontier-istuimen. Pituutta miul on 169,5 cm ja painoa about 66 kg. Itselle tullut riippuvuus turvaistuimiin. Tajusin jo nuorena että en pysty tuntemaan oloni turvalliseksi ilman turvaistuinta.
Onko täällä muita jotka ovat aikuisena halunneet ja haluavat turvaistuimen itseään varten? Kohtalotovereita?
Oma tarina
0
365
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501479
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m156472Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44462- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402