outoa, ettei valtamediassa ole koko kesän ajan ollut ainottakaan uutista raiskauksista toukokuusta lähtien....todella huolestuttavaa!!!!! niitä on aivan varmasti ollut, mutta totaalinen hiljaisuus pelottaa!!!! tietyllä tavalla ymmärrän ihmisiä, jotka yrittävät hakea osan uutisistaan valtamedian ulkopuolelta, koska uutiset ovat aina vinkkelöityneet tietyllä tavalla...pelottaa naisten puolesta, koska olen itsekkin nainen, ettei raiskauksista ole uutisoitu tämän hellekesän aikana...tuntuu, ettei mediaa nyt kiinnosta politiikan takia...aiemmin oli helppoa uutisoida ulkomaalaisista, jotka tekivät raiskauksia, vaikka suurin osa siis valtaosa raiskauksista on juuri suomalaisten miesten tekemiä...mitä tää on????
kesän raiskausten uutisointi!
scaredlikehell
21476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Raiskaukset kuuluu monikulttuurisuuteen
eikä niistä saa puhua,tai on rasisti.
sulla ei varmastikkaan ole lukihäiriötä!!!! suomalaiset miehet ovat lähes sataprosenttisesti kaikkien raiskauksien syypäitä suomessa!!!!
Raiskaavatko ne suomalaiset miehet myös Ruotsissa?
"Ulkomaalaisten epäiltyjen osuus nousi raiskausrikoksissa jo 27 prosenttiin."
Alkuvuosi 2017, koko maa.
Seksuaalirikokset lisääntyivät Helsingissä – 45 prosenttia tiedetyistä epäillyistä ulkomaalaisia
2016, Helsinki
Sanoin monikulttuurisuuteen,enkä tietääkseni
maininnut erikseen mitään ihmisryhmää.
Miksi minut ymmärretään aina väärin.
Oletko Rasisti??????????????????????????
HS: Irakilaiset hälyttävästi esillä raiskaustilastossa – KRP vaatii kovempia toimia
Keskusrikospoliisin tekemän analyysin mukaan tuhatta Suomessa olevaa irakilaista kohden seksuaalirikosepäiltyjä oli 12,9. Vastaava osuus Suomen kansalaisista oli 0,3.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/220727-hs-irakilaiset-halyttavasti-esilla-raiskaustilastossa-krp-vaatii-kovempia-toimia
"Todellisuudessa väkivalta- ja seksuaalirikosten ei ole todettu lisääntyneen eikä turvallisuustilanne ole muuttunut saapuneiden pakolaisten myötä."
Terhi Toppala, feministi, Tulva lehden Vt. päätoimittaja
Ne on niin jokapäiväisiä kuin kaurapuuron syönti.
Eikö aloittaja tiedä, että entisenlainen raiskausnimike on poistettu rikoslaista, koska se on niin yleinen ja tavallinen tapahtuma ja koska raiskaajien tuntomerkkien julkaiseminen loukkaa kansanryhmiä?
Rikesakon saa nykyään ja nimike on luvaton käyttöönotto.
Feministit ja maahanmuuttomöykkääjät käyttävät molemmat tunteisiin vetoavia raiskauksia propagandassaan leimatakseen ihmisryhmän. Feministit lietsoakseen vihaan miehiä kohtaan, ja mamuvöyhöttäjät lietsoakseen vihaa maahanmuuttajia kohtaan.
Yllä oleva KRP kuuluu siis mielestäsi vöyhöttäjiin.
Poliisit nyt ovat mitä ovat. Eivät monesti mitään ruudinkeksijöitä, ja aatemaailma löytyy kohtalaisen monelta kohtalaisen oikealta.
Raiskaus on de facto edelleen marginaaliin jäävä ilmiö ja harvinainen rikos. Myös irakilaisten tekeminä.
No sittenhän siitä marginaali-ilmiöstä ei kannata pitää niin kovaa meteliä. Kerro kantasi myös feministeille.
Poliisi, myös KRP:n poliisi on silleen tyhmä, koska on taantumuksellinen oikeistolainen.
Suvaitsevainen punaviherfeministi taas on viisas ja kuinka ollakaan, sinä edustat tätä osastoa.
Tyhmä poliisi selvitti Sipoon murhan melkein heti ja sillä aikaa älykäs suvaitsevainen läpsytteli persettä homoklubilla.
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000005777402.html
Ei muista mitään, mutta jostain syystä on varma, että hänet on raiskattu.
"Amanda oli viettänyt iltaa baarissa ja herännyt aamulla vieraasta asunnosta kolmen tuntemattoman miehen kanssa."
valitettavaa on, että suomalaiset naiset eivät uskalla ilmoittaa lähipiirissään olevia suomalaisia miehiä raiskauksista sanktioiden pelossa...suomalainen uskaltaa helpommin tehdä rikosilmoituksen ulkomaalaisesta, kun kotimaisesta miehestä....monet raiskaukset eivät siis pääty tilastoihin ollenkaan...oma kokemukseni on sellainen, että poliisi ei lähtenyt edes tutkimaan asiaa, kun kerroin olleeni päihteiden vaikutuksen alaisena...ei kiinostanut!!!! "no ne sanoo vaan, et kuvittelet kaiken jne ja että ne vaan kiistävät koko jutun."....ois pitäny ilmottaa poliisit "raiskauksesta"....tiedän erityisesti, että huonossa taloudellisessa tilanteessa olevia mielenterveysongelmaisia päihderiippuvaisia ja/tai yksinäisiä naisia suomalaiset miehet vähintäänkin käyttävät ihan surutta hyväkseen... voivat panna ja vaikka heittää kahdenkymmenen euron setelin perään ja sanoa:::::::::::::::pyyhi ees persees, ku oot niin saastane....
Höpöhöpö.
" mielenterveysongelmaisia päihderiippuvaisia ja/tai yksinäisiä naisia suomalaiset miehet vähintäänkin käyttävät ihan surutta hyväkseen..."
Jaa. Mistä nyt lähden etsimään näitä päihderiippuvaisia naisia? Kokemukseni mukaan ne ovat lisäksi yleensä kovin vihaisia, miten siis lähestyn heitä?
Laitahan yksikin linkki, josta löytyy 20 e hintaista seksiä.
Naiset kaipaisivat tosi suomalaismiehiä
https://www.suomenuutiset.fi/ulkomaalaisen-raiskaamaksi-joutunut-sofia-vaatii-suomalaismiehia-kasvattamaan-pallit-suojelemaan-naisia/