matu raiskasi Lippajärvellä

Poliisi kaipaa vinkkejä englantia puhuneesta raiskarista

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201807302201104243_u0.shtml
18398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Raiskauksen yritys.

Äänestä

Miksi suvakit ei olleet pitämässä suojattejaan aisioissa , tämäkin tapaus menee teidän piikkin jotka haluatte noita tänne.

Äänestä

Tuntomerkit puhuu englantia , tummat hiukset ,tumma iho, poliisi etsii tuntomerkkeihin sopivaa suomalaista miestä

Äänestä

Hieno etumatka matuveijarille jälleen kerran.
Raiskaus tapahtui jo viime viikon torstaina, ei edes tuntomerkin tuntomerkkiä annettu.
Tuhannet miehet Suomessa puhuvat englantia?!

Äänestä

Hei halooo hölmöt viranomaiset ....Jalkapanta olisi ratkaisu.
Rajalla siru ihon alle, vastineeksi ( turvasta !? )viiden tähden täysihoitopaikasta raiskauksineen ja muine rikoksineen.

Äänestä

Raiskasihan se työmies Putkonenkin...

Äänestä
  • "PersuÄÖ69"
    Jo nimimerkki kertoo, millä eväillä kirjoittelija täällä tallustelee...

    Äänestä

Punikkimamu sosialisoi porvarinaisen tavaran itselleen.

EI yksityisomaisuudelle.

Äänestä

Jos se oli ralllikuski ja puhui siksi rallienglantia.

Äänestä

Poliisi pyytää vihjeitä , vaikka ei kerro mitään tuntomerkkejä , kuten hiusten ja ihon väri , arvioitu koko ja ikä ym, ym , eiköhän oikeasti haluttaisikaan saada vihjeitä , kun noin puutteellisesti kerrotaan.

Äänestä
  • mielestäni oli jo varsin persumaista mainita englannin kieli. Ihmiset voivat aiheetta syyllistää englannin vähemmistöjä.

    Äänestä

Pakko se oli olla näkymätön mies kun vain puhe tuntomerkkinä.

Äänestä

Epäilen että kyseessä oli Lippajärven Muhammedeja. Ehkä Abdullah?

Äänestä

Miksi näitä ei ruveta jo ampumaan?

Äänestä
  • raiskareita ei Suomesta lähetetä edes kotimaahansa. Ei ketään ampua tarvi, pois vaan, se riittää.

    Äänestä

Löytyikö syyllinen?

Äänestä

Kuka tätä palstaa raiskaa ,seitsemän kommenttia raiskattu eli poistettu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


poliisille.tietoa kirjoitti:

Poliisi kaipaa vinkkejä englantia puhuneesta raiskarista

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201807302201104243_u0.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu