Joko se tulevaisuus rupee oleen valmis?

Teuvo Tikkanen kehui porilaistet kirkonmiehet tulevaisuuden tekijöiksi. Että millainen pytinki siitä sitten tuli? Kiinnostaa.
6101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muistuu mieleen se alakoulun uskontotunti jossa opettaja kertoo kuinka hyvistä tulee vailkoisia enkeleitä ja pahemmista mustia enkeleitä!

pikkupoika viittaa innolla ja opettaja kysyy no mitäs paavolla on mielessä, " paskat minä väristä kun vain saan lentää".!

Äänestä
  • Nämä on niitä paavojuttuja, jolla sitten ikäänkuin hykerrellään päivänvitsiä.

    Äänestä

Eiköhän kukin sukupolvi rakenna tulevaisuutta, eli sitä, mitä ennen rakennettiin, eletään tätäpäivää. Vaikeetako?

Äänestä

Niinpäs, edellinen rakensi kirkon puhtaalle tontille, nämä uudet rakentaa sen vanahan sisään.
mitähän ne pelkää.

Äänestä

Kari honkanen on kuollut .

Äänestä

Tulevaisuuden Teuvot saavat huomata kaiken toimintansa romahtavan ja he poistuvat noloina paikalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HiatHeiluu kirjoitti:

Teuvo Tikkanen kehui porilaistet kirkonmiehet tulevaisuuden tekijöiksi. Että millainen pytinki siitä sitten tuli? Kiinnostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu