https://www.iltalehti.fi/politiikka/201808012201109100_pi.shtml
Liekkö maailmanhistorian aikaan ollut Suomessa näin tyhmää ja rikollista puoluetta?
Liekkö maailmanhistorian aikaan ollut Suomessa näin tyhmää ja rikollista puoluetta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Huh huh,on ne persut konnia ja poliisi näemmä vielä avustaa rikoksissa!
Ei olis uskonu!
Lainvarjolla olisi pitänyt kieltää poliiseilta.
Persut on rikoskierteessä.
Missä rikos, siellä vasuri, aina
titityy titityy
sano sulle hän heh heh
sinä olet verbaalisti lahjakas
häh häh
Ihan vasurimaisen verbaali kuten sinäkin, pikku katkera vasuri, heheheee
Missa vasurikonna Jaakko Laakso nyt luuraa onko taasen jossakin pyytelemässä lahjuksia , suomen rikollisin puolue on vasemmisto.
Onko Hakkarainen koko puolue?
Onko se teidän mestari kommentoinut tätä sotkua?
Etuskunnan on nyt pakko pyytää tutkinta tästä asiasta.
Vasurikonna Laakso viedään siperiään vanhoja tapoja pitää noudattaa.
Rikollinen vasuri on samanlainen yksittäistapaus kuin rehellinen persu!
Vasurithan ovat lähtökohtaisesti rikollisia!
Vasurithan ovat lähtökohtaisesti rikollisia
Ja perussuomalaiset on saniteetikamaa
käytetään tulevaisuudessa perseenpyyhkeenä
Ja persut on lähtökohtaisesti aina vasureita, työväkeen kuuluvia kommareita!
Nyt kannattaisi tutkia tätä asiaa laajemmin koska se on hyvin tapetilla. Mielestäni edustajille ei saisi maksaa tulevan sijoitusasunnon ostamisesta, nythän edustaja voi saada tukea oman kakkosasunnon ostamiseen ja kansa maksaa? Tulisiko kysymykseen vain vuokratuki kuten normaalilla kansalaisilla?
Monellako edustajalla on puurot ja vellit sekaisin? Vihreiden edustaja jo kärysi kun asui äidinsä omistamassa asunnossa yhtiövastikkeen hinnalla joka on laissa kiellettyä. Näitä tapauksia on varmasti kymmeniä, eikun penkomaan.
Jotenkin aiheuttaa myötähäpeää kun persuista ei ole edes rikollisiksi, aina jäädään housut kintuissa kiinni. Tämä Hakkarainen varsinainen kriminaali, taitaa olla niin tyhmä että toiset teettää ääliöllä mitä haluavat. Aina ihmetellyt että miten joku tajuissaan oleva voi äänestää persuja?
Persu ei osa edes rötöstellä.
Sillä phluuserilla ei ole enää hieromasauvoja. Se menetti jopa poikaystävänsä. Hakkaraisjutussa se kertoo siitä, vähän peitellysti, mutta kumminkin.
Vassuluuserilla taas valtava kateus
En ole kuullut vielä mistä Teuvoa nyt syytetään. Eduskunnassa on kymmeniä kyseenalaisia tapauksia ja tämä taitaa olla rahallisesti niitä pienempiä. Edustajien toimintatapoja tulee nyt tarkastella kriittisesti. Myös lakeja tulee muuttaa tarkentavaan suuntaan.
No johan olet tyhmä tai lukutaidoton. Teuvoa syytetään siitä, että se on asunut saunatilaksi määritellyssä tilassa ja nostanut sitä varten eduskunnan kulukorvauksia, joita voi nostaa vain oikeisiin asuntoihin.
Teukan ja Vähämäen selitykset menee päivä päivältä epäuskottavammaksi, joten se siitä rehellisyydestä. Taitaa Teukka retkahtaa taas kerran viinapulloon, ressukka kun on. Ketä on nämä hölmöt, jotka äänestävät Teukkoa ja Huhtasaaria häpäisemään itsensä eduskuntaan?
Mites tämä lentoliikenteen vaarantaminen, sitä taidetaan yrittää sivuuttaa homoklubijutuilla.