Ilmapiiri vastaanottokeskuksissa väkivaltaistunut

No tulihan se sieltä viimein Yleltäkin totuus väkivalta henkilkuntaa kohtaan lisääntynyt.
17271
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Miten se on voinut väkivaltaistua entisestään?

1Äänestä

Ei tietenkään koko totuus, mutta paine astiassa on kohonnut niin kovaksi, että jotain pihisee pakostakin ulos.

1Äänestä

Minä luulin että ne on lähteneet väkivaltaa pakoon eikä tekemään sitä.
Ne kaapunaiset ja lapsetko siellä riehuu väkivaltaisesti?

1Äänestä

Ne kaapunaiset ja lapsetko siellä riehuu väkivaltaisesti?

Vai ne sotilaskoulutuksen saaneet miehet?

Äänestä
  • No eihän Yle nyt sentään nimeä tekijöitä sehän olisi jo mitä pöyristyttävämpää uutisointia.

    Äänestä

  • No alkaahan tuo shiiapakoloisluutnanttia jurppia, kun neljäskin turvapaikkahakemus tuli bumerangina takaisin. Väkisinpalautus uhkaa nyt, eikä suvakki-Pennanenkaan varmasti saa enää lupaa astua koneeseen.

    Äänestä

noh mites ne pikkulapset nyt sillain riehuu?

Äänestä

annetaan mamujen mellastaa, koska idiootti päättäjät ovat heidät tänne ohjanneet.
maan idiootit nauttii asemistaan ja kansan kusetuksesta ja ennenkaikkea erivärikulttuurien ikimuistoisista eu-kuolaimien luomista ohjelmista iki-ongelmineen.

kansa on selkeästi todella tyhmää,kun suostuu herrojen saata-nalli-siin metkuihin.

miksi kansa ei vieläkään huomaa ja tajua hel-vetin ääliömäistä pakkomaksumamutusta, vaikka päättäjät kusettaa tietoisesti kansaa jatkuvasti.
missä menee kansan taju? sitä ei liene olemassakaan.

Äänestä

Se on tuo vihreitten ja vassareitten jakamaton riehumisoikeus mikä saa matut pois tolaltaan.

Äänestä

Tulivat sotaa karkuun riehumaan tänne asti ja lisää niitä kuulemma hallitus tarvitsee.

Äänestä

Riitelevät homosuhteistaan.

Äänestä

Käsittämätöntä vätystelyä Suomelta!!!? Joillakin jo VIIDES turvapaikkahakemus vetämässä!? Voi helvetti sentään...johan Suomelle nauraa aidanseipäätkin!

Äänestä

Niitä tulee tuhansia katkomaan kauloja, ajelemaan rekoilla ihmisiä palasiksi, räjäyttelemään.

Äänestä

Jos väkivalta vokeissa lisääntyy henkilökuntaa vastaan niin mitä sitten? In english, so what?
Suvakkihuora nauttii hieman rajummasta kohtelusta mitä turvallinen ja niin tylsä koti-Jamppa keksii lauantaipaukun ja saunan jälkeen kotona kahden kesken.

Äänestä

Nuo pitäisi lukita selleihin. Muistatte varmaan Ikean tapauksen ruotsista, missä kielteisen turvapaikkapäätöksen saanut leikkasi äidin ja pojan kaulat poikki.

Äänestä

On tämä aivan käsittämätöntä pelleilyä. Riehuvat mustaturvat
pitäisi heittää samantien niskaperse otteella ulos. 5 hakemus menossa, voi vittu. vihreät ovat oikeassa, meillä on pahoja ongelmia turvapaikka prosessissa.

Äänestä

Eikös apinalinna korkeasaaressa ole tyhjänä? Sinne odottamaan palautusta lepakko johtajan huomiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulihan.se.sieltä kirjoitti:

No tulihan se sieltä viimein Yleltäkin totuus väkivalta henkilkuntaa kohtaan lisääntynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu