RYSSÄpotilas taas aplstalla!

kolli57

Purkamassa omaa kurjuuttaan ja kaikki on venäläisten syytä,luulee teitävänsä historiastakin jotain vaikka lukee sitä kuin piru raamattua.

12

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolli57

      Pyrkii laittamaan bolshevikkien synnitkin venäläisten syyksi vaikka Neuvostoliittoa johti juutalaishallinto koppuun asti,viimeinen venäjänjuutalainen presidentti muuten oli Mihail Gorbatsov ,tuskin potilas on tästäkään tietoinen.

      • ftdrtdydgs

        Nuoleskelemasi Putinin lähipiiriin kuuluu paljon juutalaisia.


      • ftdrtdydgs kirjoitti:

        Nuoleskelemasi Putinin lähipiiriin kuuluu paljon juutalaisia.

        Oletko sinäkin antisemitisti?taidan ilmoittaakkin sinut israelin salaiselle poliisille.


      • On totta että Venäjälle jäi vielä noin 10% kasaarijuutalaisia kun pahin joukkopako oli ohi.
        En tunne heidän historiaansa mutta ehkä he eivät olleet syyllistyneet niin väkivaltaisiin murhiin kuin ne jotka katsoivat paremmaksi lähteä vilkkaasti luikkimaan.
        No sam se asuuhan Iranissakin juutalaisia mutta heitä kutsutaan kunnon juutalaisiksi ja elävät sovussa ja lainkuuliaisina


    • tyrt7y876

      Miksi puna-armeijan RIKOKSISTA Berliinin valtauksen yhteydessä pitäisi vaieta?

      • Ei niistä pidäkkään vaieta vaan on kerrottava historia kokonaisuudessaan eikä puolivalheita kuten sinä onneton esität,muista mainita että tuota junttaa johti venäjän kasaarijuutalaisten jumalaton joukko jonka tarkoitus oli tuhota koko Venäjän valta ja valtio ja saada heidän punaisen verinen valta koko maailmaa kattavaksi.Valitettavasti lännestäkään ei ollut apua sakasan kärsimyksille sillä siellä oli jo siionisteilla suuri valta levittäytynyt hallintoon ja he tekivät yhteistyötä Neuvostoliiton kanssa vai oletko onneton erimieltä?


    • A.Gromyko

      Neuvostoliiton valtavista rikoksista ei saisi edelleenkään puhua. Onhan sekin irvokasta, että Stalinin arvostelu on Venäjällä lähes rikos....

      • Tottahan Neuvostoliiton julmuuksista voimme vapaasti keskustella tälläkin kanavalla ja voimme ottaa vaikka venäjän tunnetuimman toisinajattelijan viimeisen julkaisemattoman teoksen vieraasta vallasta Neuvostovenäjällä tutkinnan pohjaksi niin totuus tulee täysin käsiteltyä,mutta tuskin teistä yksikään on siihen valmis.Toisinajattelija oli muuten Aleksandr Solženitsyn


      • kissamies57 kirjoitti:

        Tottahan Neuvostoliiton julmuuksista voimme vapaasti keskustella tälläkin kanavalla ja voimme ottaa vaikka venäjän tunnetuimman toisinajattelijan viimeisen julkaisemattoman teoksen vieraasta vallasta Neuvostovenäjällä tutkinnan pohjaksi niin totuus tulee täysin käsiteltyä,mutta tuskin teistä yksikään on siihen valmis.Toisinajattelija oli muuten Aleksandr Solženitsyn

        Muuten meille jotka emme enää usko valtamedian kaikkea informaatiota,Neuvostoliitto asiana on käsitelty melko perusteellisesti ,kuten Suomenkin historia ,joten meitä ihmetyttää teidän jälkiheränneiden vimmattu hulluus etsiä vihaa vuosikymmenien takaa ja me tiedämme että teidän kaltaisenne vihan julistajat vaan haluaisivat maailmaan suuren suuren sodan jotta teidän kurjuus ei näkyisi koko maailmalle.


      • Ei sitä vihaa tarvitse etsiä kuin päivän uutisista. Suomi muka aloittaa kolmannen maailmansodan jos liittyy Ruotsin kanssa Natoon.
        Miksi juuri Suomen liittyminen kymmenistä maista olisi kaikkein pahin?

        Nato on pitänyt rauhaa yllä itsensä ja Venäjän välillä, kumpikaan ei hyökkää toisiinsa, jotan kaikkien pitäisi liittyä Natoon.
        Miksi Natoon eikä Venäjään? Siksi että Natossa kukin maa saa itse päättää lähteekö sieltä sotilaita kolmannen valtion sotaan.
        Venäjällä suhteellisen pienenä tekijänä ei ole varaa valikoida kuten ennen kun se vielä oli suurvalta ja miehiä saattoi uhrata mielin määrin. Nyt äidit hakevat lapsensa pois sotaväestä.


    • RYSSÄsotilas

      Tartte historiaa kaivella, riittää kun muistaa 2014 kun ryssät valloitti Krimin aseellisesti. Saavat nyt maksaa siitä kun koko maailma boikotoi.
      Ei liioin parane unohtaa itä-Ukrainaa jossa kuolee venäläisiä sotilaita kuin aitaa.

    • ikivanha-totuus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      663
      2498
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      30
      1236
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1148
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      11
      1073
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      955
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      104
      915
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      101
      863
    8. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      36
      795
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      769
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    Aihe