Suomalaiset sammuttaa metsäpaloja

7136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuulin, että pojat lomailivat kesälomallaan, kun ei kiinnosta.

Lomaa ei voi keskeyttää.

Äänestä

Täytyyhän sitä lomat pitää,jos puoli Ruotsia palaa sillä välin.

Äänestä
  • Epäilen edelleenkin sytyttäjistä?

    Äänestä

Ruotsissa on liian siistiä pitää polttaa vähän paikkoja niin tulee mieleen kotimaa muokataan vähän maata ja samalla ku koko virkavalta on palojen keskellä on helppo varastaa tavaroita ympäri maata.

Äänestä

Stanan preidlaiset teetättää tunnollisilla suomalaisilla palomiehillä työt.

Jätkätkö playaylee homokulkueissa?

Äänestä

Eihän näillä puppelipojilla ole kuulemma edes riittävästi välineitäkään.

Äänestä

Letkuhommissa ne on muttei niillä paloja sammuteta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfgbcbb kirjoitti:

Ruotsissa ja ruotsalaiset palomiehet hilluu pride juhlassa.

https://www.nykysuomi.com/2018/08/03/ruotsi-roihuaa-liekeissa-mutta-palomiehilla-on-aikaa-pride-kulkueelle/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu