Oletteko harkinneet DNA-testin tekemistä

Etnisyyden voi helposti selvittää DNA-testin avulla. Itseäni kiinnostaisi tietää, että onko juutalaisia sukujuuria, kun juutalaisuus niin kovasti kiinnostaa.

21

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juu, kaikilla meillä on samat sukujuuret. Eihän Aatusta ole aikaa kuin hetkisen verran, vaivaiset 6000 vuotta. Joidenkin mukaan.

    • MielenkiintoinenTesti

      Jeesuksesta kun saisi DNA-näytteen, niin monen suu loksahtaisi auki. Selviäisi mikä olikaan Joosefin rooli Jeesuksen isänä.

      • No se nyt on selvä asia. Kukaan ei evankeliumien tekstin mukaan pitänyt Jeesusta muuta kuin Joosefin ja Marian lapsena.

        Jeesukseen liittyvät ihmeet lisääntyivät kokolailla sen mukaan, kuinka kauan Jeesuksen kuoleman jälkeen jokin kirjoitus syntyi.

        Ensin pikku ihmeistä, sitten isompia ja neitseestä syntymistä, myöhemmin Jeeus sitten kuulemma jo lapsena sai palmut taipumaan jotta sai äidilleen tarjoiltua ruokaa, hän pystyi tekemään savilintuja eläviksi linnuiksi, ja jopa tappamaan muita lapsia jotka pilkkasivat häntä. Nämä siis sellaisten evankeliumien mukaan, jotka kirjoitettiin jonkin verran UT:ssä olevien jälkeen.

        Silleen se kehitys vaan kehittyy... voi hyvin kysyä, mitä ihmeitä Jeesus oikeasti teki, ennen kuolemaansa tarkasteltuna, siis... ?


    • Eihän sinun tarvis kuin kääntyä juutalaisuuteen niin olisit 100% pesunkestävä juutalainen.

      • Ties vaikka yski_ukko kääntyisikin. On hän sen verran aivopesulle altis, että mieltäänkin muuttaa aina kun joku osaa suomentaa hänelle sen videon joita tänne linkkailee...


    • Herkkäuskoisille ihmisille tyypillistä onkin juuri se, että he alkavat luulemaan kaikkea. Jos pastori sanoo rahanahneen kusettajan kiilto silmissä, että elämä planeetallamme on 6000 vuotta vanhaa, niin herkkäuskoisen ihmisen tulee luulla niin. Uskonto on luulemista ja kun luuleminen saavuttaa tietyn pisteen niin luulo muuttuu todeksi luulevan mielessä.
      Luuleminen on mielisairaus.

      Aloituksen Yksi_usko luulee jo olevansa pesun kestävä juutalainen, koska hän kuvittelee (samaa kuin luulla), että messiaaniset juutalaiset ovat parhaita ihmisiä maan päällä.

      • tamppi

        Raamattu kertoo Aatamin ja Eevan tarinaa, Siellähän mainitaan Kain ja Set hakivat puolisonsa vieraalta maalta. Olisi aihetta selvittää Aatamin ja Eevan syntymäperä oliko ne tältä planeetalta


    • Näin.se.on

      Et kuulu klaaniin, ellei esinahkaasi ole nipsastu. Pyhät miehet tarkistavat, että terskan päällä ei ole nahkaa.

      • Ihmetellä_täytyy

        Ettekö ole jo huomanneet, että Yksi_usko on nainen. Kirjoitatte kuten miehelle.


      • Tuo video on kyllä hyvä. Siinä kerrotaan, että kaikkea tietoa ei suinkaan käytetä vaan pieni osa, joten sitä ei tarvitse pelätä. On myös kiva, kun käydään paikan päällä laboratoriossa ja kerrotaan tarkkaan, mitä siellä tapahtuu.


      • uuninluukut

        Paljastuu kromosomi vaurio josta uskonto kumpuaa.


      • Juu, varsinaisia raketti-insinöörejä se onkin adventismi pullollaan. Tulisitte jo takaisin maan pinnalle, niin havaitsisitte mistä reiästä sen raketin polttoaine tulee.


      • Ihmetellä_täytyy
        Exap kirjoitti:

        Juu, varsinaisia raketti-insinöörejä se onkin adventismi pullollaan. Tulisitte jo takaisin maan pinnalle, niin havaitsisitte mistä reiästä sen raketin polttoaine tulee.

        Kertoo paljon sinun havainnointikyvystäsi nuo sinun yski_ukko kommenttisi.


    • hehhheeee

      Toivoisit että olisi? Huvittava on vapaa kirkollisuudessa levitelty paskajuttu et suomalaiset olisivat yksi kadonneista juutalaisheimoista. Ja jotkut tämänkin uskovat kun niin haluaisivat olla edes vähän juutalaisia.

      • Uskonnot.ovat.tätä

        Juutalaiset ovat myyneet oman paskansa tehokkaasti.
        Raamatun satukirja on juutalaisten keksimää paskaa alusta loppuun ja jotkut tollot vielä uskovat siihen tekeleseen.
        Yksi_uskon päässä elää pieniä juutalaismiehiä.


    • Tässä on mielenkiintoinen video, jossa haastatellaan Family Tree -testin toimitusjohtajaa.

      https://www.youtube.com/watch?v=Z8nFQcsmtII

      "Voisitko olla juutalainen? Bennett Greenspan, Family Tree DNA: n toimitusjohtaja, kertoo, että useammat ihmiset ovat selvittäneet, että he ovat juutalaisia ​​DNA-testauksen ansiosta. Genetiikka-analyysilaboratorion päällikkönä Bennett kertoo testiä, joka voi tunnistaa DNA: n sisältämät piilotetut esi-merkinnät. JVMI-katsojat oppivat, onko mega-seurakunnan johtajalla Apostoli Guillermo Maldonadolla juutalainen sukulaisuus, kun hänen DNA-testitulokset paljastetaan hänelle näyttelyssä." (googlesuomennos videosta).

    • Tässä analysoidaan David Pakmanin (David Pakman Show) DNA:ta. Löytyy muuten 2% suomalaistakin. Suurin osa kuitenkin juutalaista alkuperää.

      https://www.youtube.com/watch?v=Wrp017YMbdM

      Blaine Bettinger, immateriaalioikeusasiamies ja genealogisti, joka on erikoistunut DNA: han, liittyy meihin keskustelemaan Davidin ja Patin alkuperäisen DNA-testin tuloksista. (googlesuomennos videon esittelystä)

      • tamppi

        Ei minun Dna perimään löytynyt juutalaisista edes avioliiton kautta, vaikka hitunen löytyy niin uin melkein meistä kaikista eurooppalaisista


    • PasiToivonen

      >>Tässä samaa suosittelee eräs raketti-insinööri (Nasalla ollut) ja KRISTITTY.>>

      Ilmankos ne NASA:n raketit törmäävät taivaan kupoliin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      967
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      881
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      828
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe