Evolutistien kirjat menevät jälleen uusiksi. Sitten kun tiede kehittyy ja saadaan varmempia ajoitusmenetelmiä, niin kirjat menevät taas uusiksi.
Evolutiotien kirjat taas uusiksi!
9
369
Vastaukset
Laitetaan linkki, joka pitää avata googlesta.
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/ulkomaat/nämä-viime-aikaiset-tieteelliset-saavutukset-pakottavat-kirjoittamaan-ihmisten-kehityshistorian-uudestaan/ss-BBLiBfU?ocid=spartanntp#image=10- Väärinkäsitys
Eli kun löydetään vielä vanhempia varhaisen Homo sapiens laji fossiileja, niin tiede menee uusiksi? Eihän kyse ole ajoitusmenetelmistä, vaan uusista fossiililöydöistä.
Lisäksi nuo tiedetoimitusten kirjoitukset ovat usein varsin yliampuvia. Sapiensin syntyä ei voi mitenkään määrittää tarkasti. Vanhimmat ovat aina heidelberginihmisen ja sapiensin sekoituksia. Kun ikää alkaa olla 300 000 vuotta, on usein makuasia, kumpaan lajiin fossiili määritellään.
Ei lapsikaan muutu päivässä aikuiseksi. Samaten lajin muuttuminen toiseksi kestää lukuisia sukupolvia.
Aloitus pitäisi olla: evolutionistien
Evolutionistit ovat todella sokeassa uskossa.
Usko Jumalaan, älä usko kehitysoppiin.
Tässä videossa rabbi Schneider kerto Jumalan sanan voimasta.
https://www.youtube.com/watch?v=OZ8NjSpEmsEEi ne planeetatkaan kulje radallaan alkuräjähdyksen tai alkuliemen voimasta. Painovoima jos ei olisi täysin vakio, me kaikki lennettäisiin heti ilmaan ja halkeaisimme. Pitää olla likinäköinen, jos ei näe että Jumala tätä kaikkea kannattelee.
Tämän maailman laumasieluinen viisaus on Jumalan silmissä hullutusta.- TonttuToljanteri
Kummallisinta on että tutkimus menee koko ajan kauemmas 6000 vuodesta, eikä suinkaan sitä kohti.
Tiede on tosiaan siitä ihmeellistä, että siellä ei ole pyhiä totuuksia, joihin ei voi kajota, vaan uusien todisteiden edessä näkemyksiä muutetaan. Siksi tiede kehittyy ja menee eteenpäin, kun taas uskonnot kuolevat ja joutuvat unohduksiin, jumalat mukanaan. Tiede kehittyy, taikausko pysyy muuttumattomana ja kuolee kun viimeinen sammuttaa valot. Siksi meillä on tuhansia kuolleita uskontoja ja jumalia, kun niiden uskontojen kannattajat ovat koettaneet taistella tosiasioita vastaan.
Kun uskonto joutuu kamppailuun tosiasioita vastaan, se häviää aina, enemmin tai myöhemmin. Se näiden taikauskoisten papin pölvästien pitäisi ymmärtää, jos haluavat kuukausipalkkansa säilyttää.TonttuToljanteri kirjoitti: «Kun uskonto joutuu kamppailuun tosiasioita vastaan, se häviää aina, enemmin tai myöhemmin. Se näiden taikauskoisten papin pölvästien pitäisi ymmärtää, jos haluavat kuukausipalkkansa säilyttää.»
Uskonnolla on ollut periaatteessa kaksi selviytymisstrategiaa. Joko se luopuu kamppailusta tosiasioita ja tiedettä vastaan tai sitten se turvautuu väkivaltaan.
Meillä länsimaisessa demokratiassa jälkimmäinen ei ole vaihtoehto ja sen vuoksi selviytyjäuskonnon tunnistaa siitä, että se ei opeta tieteenvastaisuuksia, vaan keskittyy sosiaaliseen toimintaan, eettisiin kysymyksiin ja meditaatioharjoituksiin.
Pyhät kirjoitukset voidaan myös säilyttää, kun niitä käytetään myyttisesti ja sillä tavoin valikoiden, että nykyaikaisen oikeustajun vastaiset lait ja säännöt jätetään omaan arvoonsa museon vitriiniin.
Myös Grimmin sadut ovat säilyneet alkuperäisessä muodossaan. Tosin niiden pohjalta on tehty vesitettyjä versioita, joista on siivottu pois väkivaltaa ja julmuutta. Mutta kunnon Grimm-uskovainen ei mene tähän lankaan, vaan hän tutkii alkutekstiä, joka on alati muuttumaton ja siis tietenkin totisinta totta, toisin kuin tiede, jonka tarjoama tieto muuttuu koko ajan.
Myös veda-kirjat ovat muuttumattomia. Ne ovat siis sanasta sanaan totta.
Eläköön logiikka!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061
