TH menetti HEL-tolpan?

Miksi näin? Eikö ollut kuskeja
131329
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Taksi Helsingin yrittäjien piti käydä tekemässä sopimus Taxi Pointin kanssa 31.7. mennessä. Ilman sopimusta nelosjonoon. Ilmeisesti eivät sitten käyneet, vai..?

Äänestä

miten niin menetti

Äänestä

Kyllä niillä eilen oli oma jono

Äänestä
  • Provoja roiskivat. Aina olis kuitennii kiva jos olis vaikka linkki tai jotain asian tueksi.

    Äänestä

Näyttääs olevan ongelma että ei oo sopimuksia kuskien ja taxipointin välillä tarpeeksi mutta tämä asia ei ole johtanut mihinkään toimenpiteisiin ainakaan vielä

Äänestä

Mikä tilanne?

Äänestä
  • Mikään ei ole muuttunut eikä muutu. Aloitus on trollin tekemä.

    Äänestä

Jotakin ainakin muuttuu, Taksi Helsinki ”parantaa” lentoaseman kyytien hinnoittelua, uudet hinnat julkaistaan kahden viikon kuluessa. Kuullostaa oudolta jos jonoissa 1-3 pitäisi olla alkuperäisten tarjousten mukaiset hinnat.

Äänestä
  • Liittynee siihen että sopimus on katkolla. Kajonin tapauksen takia TH:n sopimus on määräaikainen ja halutaan antaa hyvä kuva.

    Toiseksi hintaa saa sopimuksen mukaan laskea, ei siinä ole mitään epäselvää

    Äänestä

  • Th joutunee 4 jonoon kajonin valituksen johdosta. Th: n jono on ollut sopimuksen vastaisesti usein tyhjä yli 15min.

    Äänestä

  • Täksi Helsinki firmana on muutenkin tyhjiä lupauksia täynnä. Ei jatkoon.

    Äänestä

Huh huh! Törkeetä trollausta!!! Taitaa olla katkerien vantaalaisten taksien juttuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vantaataksi kirjoitti:

Miksi näin? Eikö ollut kuskeja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu