Jumalan profetiat toteutuvat

Publikaani

Median julkaisu tänä aamuna on hätkähdyttävä.
Maapallosta on tulossa pannuhuone...kuumuus lisääntyy.
Aurinko polttaa kuumemmin ja kuumemmin.
Mitä luemme Sanasta.?
Vedenpaisumuksen jälkeen maailma on talletettu tulelle.
Samassa kohdassa ennustusta kerrotaan mitä tulee tapahtumaan.
Ihmiset pakenevat luoliin ja vuorten rotkoihin..kuumuus muuttuu sietämättömäksi.
Mitä nyt näemme tapahtuvan ympäri maapalloa..?
Kaikki profetiat ovat toteutumassa kiihtyvällä vauhdilla.
Mutta nostakaamme päämme ja iloitkaamme sillä lunastuksemme päivä on lähellä.
Älkää peljätkö.

14

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jooeisitäjeesustataas

      Kannattaa uskoa mieluummin meteorologia - osuu paremmin ennustukset kohdilleen.
      Mullistuksia tulee ja jokainen laji loppuu aikanaan. Eipä ole vaikea ennustaa tuolle tasolle. Aamen

    • tupuna10

      samaa luin. mutta Raamatussa sanotaan, että he pilkkaavat siitä huolimatta Jumalaa, vaikka näkee kaiken simien edessä tapahtuvaksi.tarkoitan tätä kuumuutta. suomi sai maistaa esimakua tänä kesänä lämmöstä, mutta tosipuheessa tämä oli vain esimakua, mitä se tulee olemaan vainonajalla, eli antikristuksen valtakaudella 7 v.Jumalan sana ei tyhjänä palaja.

      • Ilm.16

        1. Ja minä kuulin suuren äänen temppelistä sanovan niille seitsemälle enkelille: "Menkää ja vuodattakaa ne seitsemän Jumalan vihan maljaa maan päälle".
        2. Ja ensimmäinen lähti ja vuodatti maljansa maan päälle; ja tuli pahoja ja ilkeitä paiseita niihin ihmisiin, joissa oli pedon merkki ja jotka kumarsivat sen kuvaa.
        3. Ja toinen enkeli vuodatti maljansa mereen, ja se tuli vereksi, ikäänkuin kuolleen vereksi, ja jokainen elävä olento kuoli, mitä meressä oli.
        4. Ja kolmas enkeli vuodatti maljansa jokiin ja vesilähteisiin, ja ne tulivat vereksi.
        5. Ja minä kuulin vetten enkelin sanovan: "Vanhurskas olet sinä, joka olet ja joka olit, sinä Pyhä, kun näin olet tuominnut.
        6. Sillä pyhien ja profeettain verta he ovat vuodattaneet, ja verta sinä olet antanut heille juoda; sen he ovat ansainneet."
        7. Ja minä kuulin alttarin sanovan: "Totisesti, Herra Jumala, Kaikkivaltias, totiset ja vanhurskaat ovat sinun tuomiosi".
        8. Ja neljäs enkeli vuodatti maljansa aurinkoon, ja sille annettiin valta paahtaa ihmisiä tulella.
        9. Ja ihmiset paahtuivat kovassa helteessä ja pilkkasivat Jumalan nimeä, hänen, jolla on vallassaan nämä vitsaukset; mutta he eivät tehneet parannusta, niin että olisivat antaneet hänelle kunnian.
        10. Ja viides enkeli vuodatti maljansa pedon valtaistuimelle, ja sen valtakunta pimeni; ja he pureskelivat kielensä rikki tuskissansa
        11. ja pilkkasivat taivaan Jumalaa tuskiensa ja paiseittensa tähden, mutta eivät tehneet parannusta teoistansa.
        12. Ja kuudes enkeli vuodatti maljansa suureen Eufrat-virtaan, ja sen vesi kuivui, että tie valmistuisi auringon noususta tuleville kuninkaille.
        13. Ja minä näin lohikäärmeen suusta ja pedon suusta ja väärän profeetan suusta lähtevän kolme saastaista henkeä, sammakon muotoista.
        14. Sillä ne ovat riivaajain henkiä, jotka tekevät ihmeitä; ne lähtevät koko maanpiirin kuningasten luo kokoamaan heidät sotaan Jumalan, Kaikkivaltiaan, suurena päivänä.
        15. - Katso, minä tulen niinkuin varas; autuas se, joka valvoo ja pitää vaatteistansa vaarin, ettei hän kulkisi alastomana eikä hänen häpeätänsä nähtäisi! -
        16. Ja ne kokosivat heidät siihen paikkaan, jonka nimi hebreaksi on Harmagedon.
        17. Ja seitsemäs enkeli vuodatti maljansa ilmaan, ja temppelistä, valtaistuimelta, lähti suuri ääni, joka sanoi: "Se on tapahtunut".
        18. Ja tuli salamoita ja ääniä ja ukkosenjylinää; ja tuli suuri maanjäristys, niin ankara ja suuri maanjäristys, ettei sen vertaista ole ollut siitä asti, kuin ihmisiä on ollut maan päällä.
        19. Ja se suuri kaupunki meni kolmeen osaan, ja kansojen kaupungit kukistuivat. Ja se suuri Babylon tuli muistetuksi Jumalan edessä, niin että hän antoi sille vihansa kiivauden viinimaljan.
        20. Ja kaikki saaret pakenivat, eikä vuoria enää ollut.
        21. Ja suuria rakeita, leiviskän painoisia, satoi taivaasta ihmisten päälle; ja ihmiset pilkkasivat Jumalaa raesateen vitsauksen tähden, sillä se vitsaus oli ylen suuri.


    • raivolla.uskoa.vastaan

      Kannattaa ottaa Pedon merkki ja kunnioittaa Saatanaa. Kristinusko ja jeesusharhat saa heittää mielestään ja raamatut voi lennättää roskiin, pois mielestä, pois elämästä!!!

      • onihmejuttuja

        miksi Jeesus olisi harhaa ja stana kovasti todellista, mikä logiikka siinä on?

        Raamattu puhuu molemmista paljon, miksi Raamattu roskiin häh kerro pellehermanni mikä järki siinä on että ässää haluat kumartaa?


      • KissaMaki666
        onihmejuttuja kirjoitti:

        miksi Jeesus olisi harhaa ja stana kovasti todellista, mikä logiikka siinä on?

        Raamattu puhuu molemmista paljon, miksi Raamattu roskiin häh kerro pellehermanni mikä järki siinä on että ässää haluat kumartaa?

        Siinä sinullekin miettimistä, mokomakin jeesuksen ystävä.


      • capiche

        Älkää tikahtuko ateistit. Saatte vielä sydänkohtauksen. Toisen ihmisen elämänkatsomukseen kohdistuva raivo on lapsellista.


    • Rhjikuji

      Sää viilenee,lehdet tippuu,kylmyys on niinkuin ennenkin näin iankaikkisesti (moos 4/6)

    • Jobinpostia

      Saarn.1:4 Ps.104:5 Ps.119:90

    • capiche

      Ruotsalaisten tiedemiesten raportti ei tullut minulle yllätyksenä.
      Jesaja ennusti jo tuhansia vuosia sitten näin.


      Jesaja 24.

      5. Maa on saastunut asukkaittensa alla, sillä he ovat rikkoneet lait, muuttaneet käskyt, hyljänneet iankaikkisen liiton.
      6. Sentähden kirous kalvaa maata, ja sen asukkaat syystänsä kärsivät; sentähden maan asukkaat KUUMUUDESTA KORVENTUVAT, ja vähän jää ihmisiä jäljelle.

      Me ihmiset ajattelemme harvoin, että maapallo on planeetta. Ja kaikki planeetat tuhoutuvat aikanaan. Ihminen on itsekkyydellään ja ahneudellaan nopeuttanut tuhoa.

      Ja kun tietty piste on saavutettu, niin planeetta ryhtyy tuhoamaan itseään. Pohjois- ja Etelänapojen ikijään sulaessa hiilidioksidin määrä ilmakehässä moninkertaistuu ja lopulta maapallo lämpenee asuinkelvottomaksi.

    • capiche

      Yllättävän pieni ilmaston keskilämpötilan muutos tekee suuresta osasta maapalloa asuinkelvottoman.

      Ero nykyisestä jääkauteen on vain vaivaiset 5 astetta. Ja jos keskilämpötila nousee 2 astetta, niin Arabian niemimaa, Keski-Aasian arot ja suurin osa Afrikkaa ovat asuinkelvotonta.

      Meillä meni hermot jo 30 000 turvapaikanhakijasta. Varautukaa tulevaisuuteen.:)

    • Kirjakääröt

      Jes.24:23 Biblia (1776) Ja kuun pitää häpeemän, ja auringon ujoileman, koska Herra Zebaot on tuleva kuninkaaksi Zionin vuorella ja Jerusalemissa.......

    • Herättelevä

      Niin, että herätkäähän Krist. uksovat, ja yhtykää rakentamaan sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa, ns. "Nooan arkkia" (vertaus) Etette tekin jäisi niiden vitsauksien uhreiksi.

      Olettehan koko "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" Kristuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi riittävällä tavalla eläviksi ja toimiviksi / vauikuttaviksi kutsuttuja!

      • täytyyvarautua

        Meidän täytyy varautua ja rakentaa suuri avaruus alus ja kun Jeesus tulee kunjassaan niin lähdemme yhdessä hänen kanssaan ulko avaruuteen ja perustamme Herran kanssa uuden siirto kunnan ! Amen tule Herra Jeesus


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      61
      2568
    2. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      22
      1972
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      13
      1632
    4. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1387
    5. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      1297
    6. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      84
      1185
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1076
    8. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      24
      1063
    9. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      14
      1043
    10. Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä

      Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest
      Ikävä
      58
      947
    Aihe