Alkukesästä oli nakulounasristeily Loistokarille.
Onko tiedossa, olisiko näitä tulossa lisää?
Nakuristeily
7
1484
Vastaukset
- tiedottaapitäis
Ei löydy mitään tietoa netistä. Oliko jonkun salaseuran risteily?
- tapsahpm
Ei tule risteilyjä enää Kiitos NaturistiN joka sai taas juoppohullukohtauksen joka päättyi polisien paikalle tuloon.
- Tekisitte-jotain
En muista enää tuota täällä ollutta kirjoitusta enkä viitsi liioin etsiä, mutta eikös se ollut jonkun poppoon järkkäämä. Olihan se silloin selvitetty. Kas kun ette tuolloin kiinnostuneet, kun olisi ollut vielä mahdollisuus mennä mukaan. Nyt alkaa kiinnostaa, kun ei enää pääse. Ne ovat nuo teidän mielikuvitusranta- ja muut retket.
- sorivaan
Todella olisi kiinnostanut mutta kun ei ollut tiedossa. Naturistiyhdistysten sivuilla ei ainakaan ole mitään mainintaa. Saattoi tietysti olla silloin aikanaan mutta eihän niitä ehdi koko ajan seurata. Tällaisista pitäisi tiedottaa ainakin pari kuukautta aikaisemmin että kaikki ehtivät näkemään.
- Mukavia-risteilyjä
sorivaan kirjoitti:
Todella olisi kiinnostanut mutta kun ei ollut tiedossa. Naturistiyhdistysten sivuilla ei ainakaan ole mitään mainintaa. Saattoi tietysti olla silloin aikanaan mutta eihän niitä ehdi koko ajan seurata. Tällaisista pitäisi tiedottaa ainakin pari kuukautta aikaisemmin että kaikki ehtivät näkemään.
Hyvin oli tuolloinkin mennyt perille, sillä mukaan ei olisi enempää mahtunut.
Taitaa olla vähän sama juttu kuin Helsingissä, missä on ollut maailmanennätysyritys naku-uinnissa. Itse olen kuullut asiasta vasta uutisissa tilaisuuden jälkeen. Järjestäjänä on ollut joku pieni radioasema ja tulos tietenkin sen mukainen.
- sorivaan
Jos oli niin suosittu niin eikö voisi järjestää uudestaan ensi kesänä? Tai miksei vielä tänä kesänäkin jos ilmoja pitelee. Tosin aikaa tiedottamiseen ei ole enää riittävästi.
- Anonyymi
On se kumma että naturistitilaisuuksia on niin vähän. Tai ei oikeastaan yhtään (yhdistyksillä on jotain, vain jäsenille, kuka semmoisiin viitsii mennä?). Raha ei kelpaa? Mikä tahansa tapahtuma olisi heti kiinnostavampi, jos siellä saisi olla nakuna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1397648KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237091Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693623Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521383256Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092784Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442318- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457