Alkukesästä oli nakulounasristeily Loistokarille.
Onko tiedossa, olisiko näitä tulossa lisää?
Onko tiedossa, olisiko näitä tulossa lisää?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei löydy mitään tietoa netistä. Oliko jonkun salaseuran risteily?
Ei tule risteilyjä enää Kiitos NaturistiN joka sai taas juoppohullukohtauksen joka päättyi polisien paikalle tuloon.
En muista enää tuota täällä ollutta kirjoitusta enkä viitsi liioin etsiä, mutta eikös se ollut jonkun poppoon järkkäämä. Olihan se silloin selvitetty. Kas kun ette tuolloin kiinnostuneet, kun olisi ollut vielä mahdollisuus mennä mukaan. Nyt alkaa kiinnostaa, kun ei enää pääse. Ne ovat nuo teidän mielikuvitusranta- ja muut retket.
Todella olisi kiinnostanut mutta kun ei ollut tiedossa. Naturistiyhdistysten sivuilla ei ainakaan ole mitään mainintaa. Saattoi tietysti olla silloin aikanaan mutta eihän niitä ehdi koko ajan seurata. Tällaisista pitäisi tiedottaa ainakin pari kuukautta aikaisemmin että kaikki ehtivät näkemään.
Hyvin oli tuolloinkin mennyt perille, sillä mukaan ei olisi enempää mahtunut.
Taitaa olla vähän sama juttu kuin Helsingissä, missä on ollut maailmanennätysyritys naku-uinnissa. Itse olen kuullut asiasta vasta uutisissa tilaisuuden jälkeen. Järjestäjänä on ollut joku pieni radioasema ja tulos tietenkin sen mukainen.
Jos oli niin suosittu niin eikö voisi järjestää uudestaan ensi kesänä? Tai miksei vielä tänä kesänäkin jos ilmoja pitelee. Tosin aikaa tiedottamiseen ei ole enää riittävästi.
On se kumma että naturistitilaisuuksia on niin vähän. Tai ei oikeastaan yhtään (yhdistyksillä on jotain, vain jäsenille, kuka semmoisiin viitsii mennä?). Raha ei kelpaa? Mikä tahansa tapahtuma olisi heti kiinnostavampi, jos siellä saisi olla nakuna.