Vieläkö siellä leirintäalueella se pullea poika on johtajana vai omistaako jo koko kylän?
Vastaukset 27
- huuhaata
millä rahatoon koko kylää ostaas,tai edes pientä palaakaan...
- Anonyymi
NIIN ON ASIA
- Hihi
Oltiin sielä kerran kavereitten kanssa kun pöytäämme istui tyyppi, joka väitti omistavansa paikan. Luuli ilmeisesti että ollaan ulkopaikkakuntalaisia, eikä tunneta, yks kavereista totesi vaan että painu v... n siitä. Ei kyllä ollu mikää erityisen pullea tyyppi.
- bvc
Vuosia tämä varmaan sama mies siellä on väittänyt koko paikan hoitavansa. Kaikki sille nauraa,
- janoinen_ex_asiakas
Siellon hyllyt tyhjinä, jatkossa juomat toimittaa tanskalainen Carlsberg.
Juopot älköö vaivautuko.
- Koopa
Kyllä kuulkaa son niin notta Janne L. omistaa kohta koko Nummijärven ja laittaa Koomajoen asiat kuntohon
- Anonyymi
Heh tyhjä kuin kirkon rotta heh
- Uskonasia
Järjestää koko paikkakunnan asiat parhain päin. Koko kaupungin talon saa laittaa kiinni ja tarvitaan vain yksi mies joka tietää kaiken.
- antaakaikkienollamitäon
ketä kiinnostaa joku peräkylän leiripaikka ja sen pullea työntekijä.ja miksi piti mainita että "pullea",mitä väliä sillä on jos joku on pullea tai laiha...
- Näinjustihin
Buaaaahhhh!!!!
- höömmm----
"Pullea kamupoika???????????" höööömmmm
- Buah
Luulee omistavansa ns vaimokkeineen koko paikan..
- Kusetus
Kusettaa
huolella muita ”osakkaita” koskaan muut herää todellisuuteen- Tietoaon
Kuinka voi osakkaita kusettaa kun aluetta hoitaa yhdistys? Kateelliset huutaa jotka ei itse mitään aikaiseksi saa. J toimii yhteisen hyödyn nimissä.
- automatkailijat
Ihmeelistä höpinää koko ketju. Joka lafkas pitää olla ihminen joka hoitaa asiat ja kattoo että homma toimii,eihän tule muuten yhtään mitään.Yövyn silloin tällöin ja ei mitään valittamista.Kaikki toimii. Luultavasti yksikään kommentoija ei ole ikinä käynyt koko Nummijärvellä.Ruoka on tosi hyvää ja juotavaa on riittänyt!!
- Kauhajokinen
Parempi kun tämä tyyppi olis pois koko paikasta naurettava tyyppi
- Anonyymi
Pröystäilevä tää uus jannu. Hoh.
- Anonyymi00032
Ni ja onha paikallisilla ollu joku syy miksi eivät olleet kovin iloisia uudesta tyypistä. Ja en ihmettele. Tunnen hänet ja kannattaa vaan pysyä kaukana. Huijaa minkä kerkee ja valehtelee aina ku suu aukiaa.
- Anonyymi
Wannabe cowboy.. ja pullea.. höhöhöhöö.. aika nolo.
- Anonyymi
Joku semmone
- Anonyymi
Siistimmäksi pitäisi saada paikkoja Nummijärven leirintäalueella. Ja kyllä asiakaspalvelun pitäisi olla tänä päivänä laadukasta.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Keskitytään kaiken maailman muihin juttuihin mut siisteys on myös tärkeää. Ja onko aatos että näin on aina tehty ja palveltu ni ei tartte muuttaa mitään. Omistaja itse kyllä vaatii itelleen ykkös asiakaspalvelua. Vähä sillai snobisti jopa. Muistan kirkkaasti kyllä. Kylväis sitä sinne samalla lailla si kans kuin mitä itse vaatii.
- Anonyymi00035
Se on semmonen juttu että yrittäjä itse luulee olevansa ylempi kuin muut ja häntä pitäs jotenki palvoa. Jopa asiakkaiden. Kun on niin olevinaan isokin kiho...
Kyllä ku tietää sen ihmisen taustat ni on alempaa kastia ihmiskasassa. Sen verran käyttää ihmisiä hyväkseen että kannattas vaan pitää hyvä hajurako häneen. Sille ku antaa pikkurillin ni vie kyllä jopa mielenterveyden.
- Anonyymi00033
onko muurareita linjoilla olisi hiukan asiaa!!!
- Anonyymi00037
Tumppi se vaan jaksaa.
- Anonyymi00038
Tietäispä se mitä kotona tapahtuu 😄
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43629Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 49490
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22417