EU pyrkii perumaan Brexitin.

Eurostoliitto

EU suoltaa jatkuvasti Brexit vastaista informaatiota ja pyrkii pelottelemaan Brittejä samalla viivyttäen Brexitin toteutumista nevotteluilla. Yritetään järjestää uusia vaaleja ja jos tulos ei miellytä EU:ta niin äänestytetään niin kauan kunnes saadaan EU:ta miellyttävä tulos !

11

167

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuhon.enkelit

      Suurin osa briteistä peruuttaisi eu-eron, nyt kun ovat nähneet mihin kaaokseen se on heidät viemässä. Eroa ajaneet populistit ovat kaikille populisteille tyypillisesti kadonneet kuin pieru saharaan, eikä kukaan niistä ota vastuuta valehtelusta ennen brexit-vaaleja.

      • Hillotolppa

        Ei ole Suomessakaan yksikään populistien puolueen päättäjä ottanut sanallakaan vastuuta vaalilupausten totaalipettämisestä. Hiljaista on ollut sillä rintamalla kun on keskitytty oman hillon keruuseen.


    • Kannattaisi perua se brexit vielä, kun ei ole "paskat housuissa " . Tottakai suurin osa populisteista on jo jättänyt uppoavan laivan.
      Valitettavasti järkipuhe ei auta brittejä enää, mutta tyhmyydestä sakotetaan rankasti tulevina vuosina. Hyvä että saadaan varoittava esimerkki tulevaisuudessa uskosta populistien puheisiin.

    • Oma.vikansa

      Britit itse syypäitä ongelmaan, ensin populistit huijasivat äänestyksessä kansaa valetiedoilla.
      Neuvotteluissa he luulivat eu suostuvan mihin vain kun tämä ei onnistu on britannian erottava ilman sopimusta ja kärsittävä seuraukset.
      Hakekoot apua populisti Trumpilta.

    • Yksimielisiä

      Suomen kansa on tyytyväinen EU: hun, eikä toista vaihtoehtoa edes mietitä paitsi Laura Huhtasaari muistaa muistuttaa eduskunnassa.

    • Cloy

      Mitä järkeä on kuulua EU:iin?? Miksi maksaa sinne isot summat ja naarata sitten takaisin omia rahoja??? = IDIOTISMIA.
      Brexitiä ei jonkun mielipidetutkimuksen perusteella peruta ..HEHHAHAAHAAAA

    • realisti

      Britannia liittyy eu.n ulkopuolisten kauppakumppanien, kuten norjan, islannin ja sveitsin kaltaisten maiden joukkoon. En ole havainnut em. maissa mitään kaaosta tai kyvyttömyyttä neuvotella omia kauppasopimuksiaan eu.n ulkopuolella.

      • ilman.valeita.kiitos

        Kerrotko sitten myös miksi briteissä eroasiasta näyttää olevan jo täysi paniikki päällä ja muun muassa suuryritykset työpaikkoineen ovat kertoneet lähdöstään sieltä?


      • älyäläjätä
        ilman.valeita.kiitos kirjoitti:

        Kerrotko sitten myös miksi briteissä eroasiasta näyttää olevan jo täysi paniikki päällä ja muun muassa suuryritykset työpaikkoineen ovat kertoneet lähdöstään sieltä?

        Ei ole vielä lähtenyt ketään eikä kukaan lähde yrityksestäsi huolimatta.
        Kun yksi EU lammas määkii niin ei siitä tarvitse välittää.
        Kuka haluaa muuttaa Italiaan,Ranskaan,Espanjaan,Portukaliin,Kreikkaan,
        Saksaan..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ja Tukkiin
        kannattamaan heidän mamujaan ja työttömiään.
        Ei kukaan!


    • populistituhosi

      Sveitsi ja Norja on ne sopimukset vääntäneet vuosia sitten ja pikkuhiljaa joutuneet maksamaan isoja summia päästäkseen sisämarkkiinoille ja joutuneet tyytymään EU-tuomioistuimeen. Näitäsopimuksia on satoja ja jokaisesta joutuu neuvottelemaan pitkään, jopa vuosia.
      Tämä kaikki on briteillä tekemättä, mitää sopimusta ei ole, tullilaitosta ei ole,sääntöjä rajalle ei ole,pankkitoimintaan ei ole sopimuksia.
      Yrityksilllä on kaikilla plan B varmaan valmiina, yrityksillä ei ole varaa vuosikausien epävarmuuteen.

    • ei_onnistu

      eu on euroopan paholainen,kuin tappava tauti se tuhoaa eurooppaa kaikin keinoin. eu stop on ainoa oikea tapa ja heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7533
    2. 102
      5486
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5017
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4394
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3140
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2793
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2377
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2334
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1936
    Aihe