Soini ottaa luulot pois puupökkelöltä.
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/255949-timo-soini-kuittaa-jussi-halla-aholle-jytkyt-jytkytty
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/255949-timo-soini-kuittaa-jussi-halla-aholle-jytkyt-jytkytty
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Soini on ääliö itseään täynnä oleva ihrapallero.
Halla-aho on punasteleva ja nieleskelevä luuviulu.
Soinilla ei ollut mitään tekemistä Jytkyn tulemiseen. Soini tunnettuna petturina yrittää kovasti ottaa kunniaa narsistina itselleen.
Halla-aho ei ollut edes ehdolla vuoden 2015 eduskuntavaaleissa, jolloin Soinin johdolla otettiin jytky kakkonen.
Tony Halmeen äänivyöry nosti Soinin............
Soinin porvarihillotolppa-PetosRytky! - It's a Sin
Halla-aho antoi suositukset PS:n äänestämisestä
Se ei ollut mikään itsestäänselvä asia
Petturilla on n. Parisataa aamua jäljellä ja tekee sen ajan harkittua tuhoa , jää historiaan Suomen huonoimpana ministerinä ja petturi poliitikkona, näillä eväillä ei pysty lapsilleen itseään kehua , vaikka kyllä se maine kantaa lapsille ilman puheita.
Ei Soini ole ketään pettänyt vaan Soinin siniset edustaa juuri sitä aitoa ja alkuperäistä perussuomalaisuutta, jota Halla-aho ja kumppanit yrittivät muuttaa.
Onneksi tuota Soinin paskamahaa ei enää montaa kuukautta tarvitse katsella.
Halla-aho: mies, joka ei osaa käyttää kondomia. Tätä hyypiöitä jotkut pi5ää Mestarina. Taitavat itse olla samanlaisia luusereita ja tunareita.
Jussi jopa muisti lastensa lukumäärän lopulta oikein , kun katsomosta vinkattiin...
Persujen mestari = Sivari ja perheenpetturi.
Jytkyt+jytkytetty+ja+takit+käännetty!+Nyt+on+Jussin+vuoro+nostaa+ps+isoksi+puolueeksi,+kun+Soini+ja+muut+pienemmät+petturit+ovat+0,8%+kannatuksella+poistumassa+näyttämöltä.+Eli+onnea+Jussille+ja+uudistetulle+ps-puolueelle!+Ei+toki+käytetä+mahtipetossonniin+viittaavaa+jyky-nimitystä+vaan+selkosuomella+sanotaan,+että+"suuri+vaalivoitto+on+tulossa"
Jussi on siellä Brysselin lihapatojen äärellä ja heittelee välillä Suomeen äänestäjilleen luun ja äänestäjät kiittelee ja taputtaa pieniä känsäisiä käsiään.
Ketkä nykypersuista voisi olla uskottavia ministeriehdokkaita? Siis ihan oikeasti?
Tony Halme voisi olla, kaivaa sen ruumiin esille ja laittaa näytille.
timpan porukat on tyhjätaskuja
Halla-aholla riittää mistä mätkiä
Halla-ahon porukat onkin juuri niitä seteliselkärankaisia.
Soini se jaksaa katkerana tilittää, mutta toisaalta hän on myös oikeassa ilman Soinia ei ole perussuomalaisilla tulevaisuutta. Ja toisaalta Sininen Tulevaisuus on yhtä lailla tuhoon tuomittu yritys.
Siksipä siis valtaosa Suomen kansasta on kääntymässä vihervasurien suuntaan.
kun+0,8%+Abortti-Soini+jatkaa+kiukutteluaan.
Soini+on+malliesimerkki+populistista,+jonka+pilvilinna+romahti+kun+puoluekokouksessa+jäsenistö+ei+äänestänytkään+hänen+valitsemaansa+kruununprinssiä.+Varasuunnitelmana+oli+valmisteltu+ennakolta+sabotaasi,+joka+hakee+vertaistaan+natsisaksan+poltetun+maan+taktiikasta.
Kun+laiton+ministerinpesti+on+kulutettu+loppuun,+joutuu+Soini+etsimään+uutta+hillotolppaa.+Löytyneekö+se+jostakin+katolisesta+orpokodista,+jossa+Soini+pääsisi+pikkulasten+perseitä+jytkyttämään?+Kun+kovasti+on+nuoleskellut+katolisen+kirkon+sairaiden+oppien+suuntaan.
Halla-ahon ainoat jytkyt tulevat jalkavaimojen haarojen välissä.
Ei kuitenkaan työnnä sormiaan RuotsalaisHomojen pierureikään, kuten Vihreiden hevosennaamainen piilohomoTouko Aalto.
Ei niin. On vain työntelyn kohteena.
Sivari Halla-aho on persujen mukaan mies????? Tynkkynenkin on miehekkäämpi kuin se punaposkinen huulikiiltojutksu.
Mitä enemmän persuja mustamaalataan sitä todennäköisemmin ääni menee persulle.
Ei persuja mustamaalata, kerrotaan vaan mitä persut toilailee.
Ja jätetään kertomatta muiden toilaukset.
Sekin on mustamaalausta.
Kyllä varmaan jokaista PS-äänestänyttä ottaa päähän Soinin petos
Terho voisi koettaa päästä eduskuntaan Harkimon porukassa
JNiinistö voitaisiin rima notkuen hyväksyä PS-ehdokkaaksi koska puolustusministerinä hyvä
Muut siniset ovat vitsi natsimerkkiasiantuntija smp-perheestä ja torveava tuubainen
etsi laiton matu tuntomerkillä
ulkomaalaistaustainen
https://twitter.com/Halla_aho/status/1027976979218345985
Muuten ei haittaisi mutta monet yhdistää vieläkin timon perussuomalaisiin ja se vetää myös PS:n kannatusta alas
Soini on valitettavasti täysin oikeassa. PerusS vaalitappio tulee olemaan niin ainutlaatuinen ettei politiikan historia tunne vastaavaa romahdusta yhden vaalikauden aikana. Siitä tullaan uutisoimaan ympäri koko maailman ja sitä tullaan myös käyttämään vuosikymmeniä monissa yliopistoissa esimerkkinä miten poliittinen puolue voi ryssiä kannatuksensa muutamassa hetkessä.
Atlatin takaa kosahtaa someen twiitti "saatanan tunarit"
Allah-aho tuumaa brysselissä vain "OHO SAATANA" kun persut ottaa suomen historian raskaimman vaalitappion ja nauraa paskaisesti, että "minäpä tienaan brysselissä yhä 20000€/kk tekemättä mitään".
Juudas Soini tarkoitti itseään ja samalla tyhmyyttään tietämättään toivotti Halla-Aholle menestystä.pedofiilikatolilainen tietää että poliitinen ura on enää n, 8kuukautta olla hallituksessa huorana!
Soini vastustaa abortteja koska on katolilainen, ja katolilainen pedofiili uskonta tarvitsee lapsia hyväksi käytettäväksi,tämä on syy miksi Soini vastustaa abortteja ympäri maailmaa samalla kun hyssyttelee uskontonsa laajasti ympäri maailmaa harrastetusta pedofiliasta.
Soini on turhamainen ja katkera paska.