Poliitikot ihailevat Ruotsia mallimaana ja kaipaavat samaa tilannetta Suomeen.
Autojen palvojat varmaan tykkää kun epäjumala loimuaa pihalla?
https://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/ulkomaat/item/191407-ruotsalaismediat-lansi-ruotsissa-sytytetty-tuleen-kymmenia-autoja
Autojen palvojat varmaan tykkää kun epäjumala loimuaa pihalla?
https://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/ulkomaat/item/191407-ruotsalaismediat-lansi-ruotsissa-sytytetty-tuleen-kymmenia-autoja
Vastaukset 16
Vanhimmat
Aiotteko piankin aloittaa poltot suomessa? Vaalit lähestyy ja kannatus matelee.
Kuningas Sauli kutsuu herrasväen kahvitilaisuuteen.
Lentokone-seisontaa ja piiskausta...
Suomessa ja Ruotsissa on molemmissa yksi puolue, joka haluaisi lopettaa tämän hulluuden, mutta kummassakaan maassa kukaan ei halua tehdä yhteistyötä heidän kanssaan, vaan he antavat kaikkien kukkien kukkia.
Kasva aikuiseksi!
Keskustan Sipilä kutsui autonpolttajia Suomeenkin.
Sipilä, Orpo, Mykkänen,
siinä ne Suomen tyhmimmät, pahimmat autonpolttajat ovat. Itse pääpaholaiset, porukan johtajat.
Paljonko nuo ahneet sekopäät saavat lahjuksia EUrosvoliitolta Suomen matuttamisesta ja tuhoamisesta.
Muuta selitystähän tälle sairaalle matutukselle ei voi olla!
Ruotsin demarit ovat saaneet tämän aikaiseksi. Nyt suomalaisetkin haluavat demarit pääministeripuolueeksi!
Suomeen tullut ja päästetty niin paljon turhapaikanhakijoita kuin Kokoomuksen hallituskausilla, Kokoomuksen Orpokin haki Ruotsin rajalta 35000 perusteetonta matua Suomeen eikä niistä päästä millään eroon.
https://www.lapinkansa.fi/ulkomaat/lahes-sata-autoa-paloi-ruotsissa-viime-yona-poliisi-ei-sulje-pois-mahdollisuutta-etta-palot-liittyvat-toisiinsa-201135004
Meneepä mahdottomaksi tuo Ruotsin touhu!
Tuollainen päätelmä poliisilta vaatii varmaan jo suurta älykkyyttä.
Ruotsidemokraatit aloittivat vaalityön polttamalla autoja.
Ainakin ruotsidemokraattien leirissä nyt hurrataan.
Hyvä vihreät ja vasemmisto, teidän suojattinne polttaa 100 autoa yössä mutta suomalainen saunanlämmittäjä on suurin syyllinen savukaasupäästöille....
Sipilä haluaa varmasti antaa myös autonsa turvapaikkaloisille poltettavaksi. Tikut ja sytykkeet hän laittaa valmiiksi jo etupenkille.
Henkilöautot ovat turhakkeita, jotka kaiken muun lisäksi saastuttavat ilmaa ja aiheuttavat ilmaston lämpenemisen. Ihmisille riittää julkiset kulkuneuvot, joiden luksukseen ei tarvitse tuhlata yhteiskunnan rahoja, sillä bussi kuin bussi kelpaa, jos omaa autoa ei ole tarjolla.
Jos henkilöautoja vain ostetaan, nostettakoon autovero sellaiselle tasolle, että loppuu ostelu. Loput yksityisten autot voidaankin sitten polttaa parkkipaikoille.
Julkinen liikenne saadaan toimivaksi, jos vain poliittista halua ja toiminnan reippautta löytyy.