Tällaista soopaa on edes tehty saatika että Yle/TV2 lähettää !!!!
Onneks on muita kanavia.
Onneks on muita kanavia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nauratti tuo kohelllus . Oletko samanlaine juoppo kun loukkannuit ?
Mikä ihme siinä nauratti ? Sekö, että alkoholin käytön seurauksena 3 miestä sekoilee, ottaa suihin kaverilta vaiko se, että harrastetaan anaaliseksiä miesten kesken ? Vaiko, että heitetään ikkunasta ulos sähköhellasta lähtien asunnon irtaimistoa ? Erikoinen huumorintaju jos nuo em sekoilut nauratti.
Yle TV2:n ohjelmisto on nykyään täyttä p*skaa! Ohjelmia homoista, naisten sukuelimistä ym. skeidaa! Keitä Yle oikein haluaa katsojikseen? Me kaikki maksamme Yle-veroa halusimme sitä tai emme, luulisi Ylen haluavan miellyttää enemmistöä eikä vähemmistöjä!
Täyttä paskaa tuo juoppohullun päiväkirja. Typerää aivotonta kaahintaa. Juha Vuorisen huumori nytkin samalla tasolla . Hyvät ja huonot uutiset olisi paljon hauskempi ilman Juhaa ja hänen kapakalaakin kuivempia juttujaan, jotka eivät naurata ketään.
Tekotaiteellista kakkaa. Sehän nykyään menee helpoiten läpi.
Tällaistahan suomalainen komediaelokuva on. Oikeastaan koko suomalainen elokuvatuotanto: täyttä roskaa. Naidaan, ryypätään ja tapellaan. Juha Vuorinen on liian yliarvostettu kirjailijana eikä hänen huumorinsa ole edes nautittavaa. No kun kerran päässyt pinnalle, voi kirjoittaa mitä paskaa tahansa ja sitä ylistetään. Ja Juoppohullun päiväkirja taisi olla juuri se teos mikä nosti hänet pintaan. Olen joskus nähnyt elokuvan kokonaan ja sen katsominen oli piinaa. En tule sitä koskaan katsomaan uudestaan. Näin käy monelle suomalaiselle elokuvalle. Kyseinen elokuva ei edes naurattanut, pikemmin toi myötähäpeän. Jos siis sekoilua ja kännäämistä ja naimista arvostaa tarpeeksi ja elämänarvot ovat vain tätä, niin se on elokuva juuri tämän tyyliselle katsojalle. Tietenkin elokuvan pitää olla hyvä ja mestariteos koska se on itsensä Juha Vuorisen kirjoittama.
YLE on mennyt muutenkin niin alas viime aikoina niin kuin molemmat Mtv3 ja Nelonen konsernitkin. Paras sarja YLE:llä näyttää olevan Strike back mutta sekin lähetetään arki-illassa epäinhimilliseen aikaan, yöllä.
"...suomalainen elokuvatuotanto: täyttä roskaa. Naidaan, ryypätään ja tapellaan. ''
Se kuvaa suomalaisten tapaa rentoutua ja sehän on tietenkin väärä tapa.
"Tietenkin elokuvan pitää olla hyvä ja mestariteos koska se on itsensä Juha Vuorisen kirjoittama."
Kylddyyrihengilö unohti että Vuorinen ei tehnyt käsikirjoitusta elokuvaan.